1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 Ограничен интернет

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од imortel, 11 Декември 2019.

 1. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,666
  10,926
  23 oктомври 2012
  Машко
  Грешка си.
   
  На 123456 и Trtka им се допаѓа ова.
 2. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,251
  2,480
  19 Јули 2013
  Не ми е познато да имаат таква функционалност. Последна новина за тв по дома беше рисиверот со можност за снимање.
  Ова што го опиша повеќе личи на Неотел, него на А1.
   
  На dipetar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,694
  10,268
  24 Јуни 2009
  Машко
 4. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  803
  756
  5 Април 2015
  Машко
  Враќање и снимање на ТВ програми (само некои ,во принцип што не се ХД) со Каон ресиверот е возможно за програма уназад 7 дена, исто така користам и видеотека и HBO on demand (само тапа е и нема врска со HBO Go )

  Sent from my Mi using Tapatalk
   
 5. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  645
  985
  3 Јануари 2019
  Машко
  Мислев на тоа @Misko6000 што го пиша. Такво рисиверче имам дома, али кабловска гледаат само старите и не сум го ни прочепкал убаво, а не сум се ни распрашал дали всушност е IPTV.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 6. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  370
  190
  11 Јануари 2010
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,883
  4,116
  1 Септември 2011
  Машко
  Еве и на меил што ми одговориле.

  Screenshot_2020-05-24-00-11-57-743_com.google.android.gm.jpeg
   
  Последна промена: 24 Мај 2020 во 00:18
  На Trtka и farkizz им се допаѓа ова.
 8. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  111
  98
  11 Април 2018
 9. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,170
  720
  12 Април 2013
  Машко
  Ти пробуваш да не подјебаваш нешто или?
  100 пати е пишано и тоа ти го имаш видено тука, нетот е неограничен али те кинат со брзина после 500гб, незнам што пробуваш да не направиш неспособни ли????
   
  NecrotoX, CBB_6, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,666
  10,926
  23 oктомври 2012
  Машко
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,606
  3,355
  24 Септември 2012
  Неограничен со брзина ДО 50/3.

  Мислам дека сега е разјаснето. ДО! Така да они си се чисти. Гледам дека го прескокнувате зборчето "ДО" упорно.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dipetar

  dipetar
  Intern

  119
  45
  1 Мај 2019
  Не верувам дека воошто ќе го овозможат тоа наскоро
   
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,883
  4,116
  1 Септември 2011
  Машко
  Олабави бе напет,јасно ми е дека е до 500гб ок е.Ставив слика чисто да видите што ми враќаат,и како тоа ДО го одбегнуваат.
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 14. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,839
  2,690
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Дали некој има Напредни привилегии на профилот Мој А1 и доколку има дали таму може да се проверува искористен интернет сообраќај?
  Поминав низ 300 перипетии за да ја добијам лозинката, зборев со 3 различни оператори кои немаа појма (eден дури и ми кажуваше да се регистрирам со фиксниот број, а тамо во полето ти бара формат 3897xxxxxxx :D) и на крај сеуште немам лозинка.

  Annotation 2020-05-24 103239.png
   
 15. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  426
  330
  11 Декември 2009
  А зошто не ја користиш Мој А1 апликацијата, таму покажува потрошен интернет
   

  Прикачени датотеки:

  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,061
  4,349
  28 oктомври 2008
  Не функционира со секоја претплата. Јас имам A1 Combo Neo 3M, и немам таква опција.
   
  На NecrotoX и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 17. dipetar

  dipetar
  Intern

  119
  45
  1 Мај 2019
  Фиксно трошење на интернет, статистика, нема, нема ни да има
  Барем корисниците за евиденција, нема
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,251
  2,480
  19 Јули 2013
  Како го одбегнуваат, кога гледаш двапати го напишале :)

  upload_2020-5-24_11-52-13.png
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,170
  720
  12 Април 2013
  Машко
  како на мобилка 385гба на мерачот на А1 459гб со нокна и национален нет
  кој лаже сега?
  Screenshot_20200524_120413_com.vipmk.ecare.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 20. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,839
  2,690
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Тамо го покажува истото што и на сајтот, барем кај мене, односно само податоците за мобилниот број којшто е врзан со акаунтот.

  Кога ќе ми дојде време да обновувам договор во салон во четири очи ќе инсистирам да ми ги дадат тие напредни привилегии, зашто самите оператори ми имаат потврдено повеќе пати дека таму можам да следам податоци за искористеност на фиксниот интернет.
  Е сега зошто ниеден од нив не знае да ми ја даде точната лозинка или начин како да добијам напредни привилегии останува нерешена мистерија :)
   
 21. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  136
  55
  31 Март 2020
  Машко
  ama ti imas kombo Box , koj e isto sto i mobilniot a nie imame combo so kabel docsis
   
  На dipetar му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,061
  4,349
  28 oктомври 2008
  Значи, преку апликацијата може само мобилен интернет да се провери, фиксен не.

  mail.jpg

  Чекам одговор што е според нив дефиниција на "неограничен"...
   
  dipetar, 123456 и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 23. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,170
  720
  12 Април 2013
  Машко
  Ако имаш ФБ побрзо одговараат и ако може побарај им дневно како си трошел види нешто дали не се вклопува
  10гб уплоад сум направил за 1 ден со брзина од бедни 2мб
   
  На dipetar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. dipetar

  dipetar
  Intern

  119
  45
  1 Мај 2019
  Мене денес ми кажаа дека немаат мерачи за фиксниот интернет дома пошо бил неограничен во Комбо пакет
   
 25. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  136
  55
  31 Март 2020
  Машко
  Te lazat ...eve go odgovorot ...denea mene od 50/3mbps me spustija na 20/2mbps i sega do 750gb i do 1.06 ke cekame da se vratat brzinata po dogovorot...
  --- Споени мислења, 26 Мај 2020 во 19:52 ---
  --- Споени мислења, 26 Мај 2020 во 19:53 ---
  Isto taka lazat deka nemaat meraci...kako mi izmerija deka sum potrosil nad 500GB,pa da mi ja namalat brzinata....???
   

  Прикачени датотеки:

Сподели

Вчитување...