• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

A1 Ограничен интернет

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,235
4,451
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
овие х3 ти лупаат за потршен нет ич кур не ги боли,само денес потршено 40гб до 17часот дома нема никој до 15, сум сјебал 850гб
Им бараш состојба пред да отидеш на работа, го исклучуваш модемот и кога ќе се вратиш пак им бараш состојба.
 

stormce

Intern
8 февруари 2018
68
29
овие х3 ти лупаат за потршен нет ич кур не ги боли,само денес потршено 40гб до 17часот дома нема никој до 15, сум сјебал 850гб
Смени си лозинка на Wi-Fi, да не имаш некој падобранец закачено да симнува филмови преку твој нет :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,713
Мислења
849,211
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно