• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
MusicFreak
Реакции
79

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења За Огласи

 • Човек, не ја пропуштај шансата! WikiLeaks во темата замунда.мк ти пиша: НП, friend.
  Продолжи ја саут парк фората со:
  I'm not your friend, guy.
  -I'm not your guy, buddy.
  Well I'm not your buddy, friend.. .
  :D
  Треба да имаш 2 злато да отвориш весник, се отвара преку My Places -> Newspaper -> и после ќе се снајдеш ама ти немаш сега злато на 6-ти левел се добива 5 злато, ако сакаш ќе ти дадам сега имам околу 20-тина моментално али за што ќе пишуваш сеа ? подобро запознај се со играта уште малку па тогаш ;) ах сеа видов дури на 8-ми левел можеш да креираш весник ќе стигнеш за недела дена до 8-ми ем злато ќе фанеш, еве ти Career Path што можеш да правиш на левелите http://www.erepublik.com/en/career-path
  На почеток е така оди Community -> News бирај држава и после пр Top News или Latest да дознаеш некои случувања околу играта во весниците, треба да ја расчачкаш убаво да дознаеш повеќе инаку интересна е повеќе од 100.000 ја играат :p
  Друже гледам си нашол работа на играта ли не си тренирал или пак си работел, оди My Places -> Company -> Work па после My Places-> Army -> Train и одма креваш 3-ти левел на почеток е по монотоно после кога ќе ја сфатиш е интересна.
  На ФБ додавам само лични пријатели :) Ако ти треба нешто, имаш на профил кај мене WLM и Skype.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Дно