1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
MusicFreak
Зачленет:
18 Јуни 2009
Мислења:
915
Допаѓања:
68
Поени од трофеи:
295

Сподели

  1. zorandesign
   zorandesign
   Среќен роденден!
  2. Mr.Jack
   Mr.Jack
   Човек, не ја пропуштај шансата! WikiLeaks во темата замунда.мк ти пиша: НП, friend.
   Продолжи ја саут парк фората со:
   I'm not your friend, guy.
   -I'm not your guy, buddy.
   Well I'm not your buddy, friend.. .
   :D
  3. JunkieMKD
   JunkieMKD
   Фала фала.
  4. Мартин`
   Мартин`
   Треба да имаш 2 злато да отвориш весник, се отвара преку My Places -> Newspaper -> и после ќе се снајдеш ама ти немаш сега злато на 6-ти левел се добива 5 злато, ако сакаш ќе ти дадам сега имам околу 20-тина моментално али за што ќе пишуваш сеа ? подобро запознај се со играта уште малку па тогаш ;) ах сеа видов дури на 8-ми левел можеш да креираш весник ќе стигнеш за недела дена до 8-ми ем злато ќе фанеш, еве ти Career Path што можеш да правиш на левелите http://www.erepublik.com/en/career-path
  5. Мартин`
   Мартин`
   На почеток е така оди Community -> News бирај држава и после пр Top News или Latest да дознаеш некои случувања околу играта во весниците, треба да ја расчачкаш убаво да дознаеш повеќе инаку интересна е повеќе од 100.000 ја играат :P
  6. Мартин`
   Мартин`
   Друже гледам си нашол работа на играта ли не си тренирал или пак си работел, оди My Places -> Company -> Work па после My Places-> Army -> Train и одма креваш 3-ти левел на почеток е по монотоно после кога ќе ја сфатиш е интересна.
  7. master1
   master1
   Sto napravi so laptopot...aj kazi mi...se mislam dali da go zemam istiot model...ili da baram nesto drugo???

   Master1
  8. HijackHacker
   HijackHacker
   На ФБ додавам само лични пријатели :) Ако ти треба нешто, имаш на профил кај мене WLM и Skype.
  9. zorandesign
   zorandesign
   Среќен роденден
  10. HijackHacker
   HijackHacker
   До сега имам заработено 0.01$, па сега види ти :)
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Прекар:
  MusicFreak

  Потпис