1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
The-spiki
Последна активност:
6 Јуни 2020 во 16:35
Зачленет:
26 Април 2008
Мислења:
64
Допаѓања:
65
Поени од трофеи:
210
Пол:
Машко
Роденден:
13 Јуни 1980 (Возраст: 39)
Веб-страна:
Занимање:
System Administrator

Сподели

The-spiki

Gaining Experience, Машко, 39

The-spiki последен пат беше виден (како):
6 Јуни 2020 во 16:35
  1. На профилот на The-spiki сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  13 Јуни 1980 (Возраст: 39)
  Веб-страна:
  http://www.spiki.mk
  Занимање:
  System Administrator
  Processor & Cooler:
  Intel i7-5820k x99, DEEPCOOL Captain 24
  Storage:
  Samsung Evo 850 250gb
  PSU:
  Thermaltake Toughpower DPS G 850W
  RAM:
  CORSAIR 32GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz
  VGA:
  GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GeForce GTX 970 4GB
  Case:
  NZXT H440 Razer
  Mouse:
  SteelSeries Rival
  Audio:
  SteelSeries Siberia v2
  Monitor:
  LG 34UM67
  Keyboard:
  SteelSeries Merc
  Motherboard:
  MSI SLI X99S Krait Edition
  OS:
  Slackware Linux
  Прекар:
  spiki
  Професија:
  System Administrator
  Омилен цитат:
  I sell frozen yogurt which i call frogurt
  Музика:
  Зурли и тапани
  Видео:
  https://www.youtube.com/watch?v=sRskz-0vQlA
  Програмски јазици:
  shell
  Најчесто користени апликации:
  Konsole, Kate, Kopete, Konversation, Krusader, Chrome, Firefox
  Омилен спорт:
  Шах

  Потпис

  I sell frozen jogurt which i call frogurt