Модификување на биос за копање

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од StefAngel, 27 Јануари 2018.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  Тестирам сега, потоа стабилност ако не бива враќам назад :)
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  Се беше екстра се додека не го извадив хдми кабелот :(
  Има такво нешто hdmi dummy?
   
 3. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,555
  6,146
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
 4. krema

  krema
  Professor

  6,552
  6,126
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^
  Топ решение, ауу го лажел :)
   
 5. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,737
  3,112
  5 Декември 2009
  Машко
  Rx 580 pulse 4gb elpida. 29.9 со 80W, после некои си ~12 часа тест паѓа хашрејтот на 16...
  Вчера на два пати ми се случи тоа. По рестарт на клејмор продолжи таман како што треба...
  Што може да го кутка рејтот така?

  Благодарам.

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
 7. Pane24

  Pane24
  Practice makes perfect

  3,189
  1,966
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Treba povisok napon za da gi hrane .
   
  На artweb и StalkeR им се допаѓа ова.
 8. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,737
  3,112
  5 Декември 2009
  Машко
  Имам 4 такви, на една само сменив биос за тест. На сите 4 намалив до - 60mV.
  Моментално ја вратив на - 50mV таа па ке видиме.

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
 9. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  70
  58
  5 Февруари 2016
 10. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  0.1 eth па ќе збориме
   
  artweb, tupacan, StalkeR и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  Да ја освежам темата 1125/2100 кај сите мои графички без грешки 24/7 вадат 30-30.5 зависи до меморијата. Најлош перформер Hynix 8gb :) зашто прави скокови од 30.3 на 22 :)
   
 12. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Brajan

  Brajan
  Intern

  10
  1
  21 Јуни 2016
  Машко
  Дали модот ке биде океј на 570ки со елпида 4гб?
   
 14. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  Елпида може да извади 30.6 :)
  1150.2060-70
   
 15. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  П.С на линукс помалце дава
  upload_2018-3-7_5-11-28.png
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  Микрон исти перфоманси како самсунг :)
  upload_2018-3-13_14-27-45.png
   
 17. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  [​IMG]

  Стабилно на 1200/2250 :)
   
  На arso, StalkeR, iface и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 19. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
 20. Викса

  Викса
  On your way to fame

  430
  531
  12 Март 2011
  Машко
 21. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  417
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  2x380 и 1х 470 hynix 1125/2050
   

  Прикачени датотеки:

 22. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  852
  305
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Друже како вадиш 30mh со фабрички биос, истиве картички мене ми вадат 17mh со фабрички биос.
   
 23. Pane24

  Pane24
  Practice makes perfect

  3,189
  1,966
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Sea kaj mene vadat 31mh so custom bios. A trosat 850w sevkupno odnosno 6 karti.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 24. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  852
  305
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Кои драјвери ги имаш инсталирано, последната верзија или некои од постарите верзии?
  Не ми е јасно зошто кај тебе вадат 30, а кај мене 17.
   
 25. Pane24

  Pane24
  Practice makes perfect

  3,189
  1,966
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Modifikuvanje na bios treba. Inaku blockchain drajverite od amd gi koristam a kartite treba da ti bidaat prefrleni na mining biosot a na gaming vadat okolu 17. Na.mining okolu 28-29mh.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...