1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
tomaso
Последна активност:
21 oктомври 2019 во 12:08
Зачленет:
25 Јануари 2008
Мислења:
1,070
Допаѓања:
1,569
Поени од трофеи:
612
Пол:
Машко
Роденден:
17 Април 1988 (Возраст: 31)
Локација:
Битола

Сподели

tomaso

Practice makes perfect, Машко, 31, од Битола

tomaso последен пат беше виден (како):
[On Tapatalk]Viewing forum list, 21 oктомври 2019 во 12:08
  1. На профилот на tomaso сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  17 Април 1988 (Возраст: 31)
  Локација:
  Битола
  Processor & Cooler:
  Intel® Core™ i5 - 4590 + Thermaltake Frio
  Storage:
  A-Data 128 GB SU800 3D Nand SSD + TOSHIBA DT01ACA100 + DT01ACA050
  PSU:
  Deepcool DA500M
  RAM:
  Kingston HyperX® Fury - 8GB Kit(2x4GB) - DDR3
  VGA:
  Gigabyte Windforce GEFORCE® GTX 650ti
  Case:
  CM Stormtrooper
  Mouse:
  CM Storm Alcor + SteelSeries QcK+
  Audio:
  Asus Essense STX II + AKG K702 + Denon DRA-F107DAB+Denon DCD-F107+McGrey BSS265
  Monitor:
  LG 24MP55HQ-P IPS
  Keyboard:
  Logitech Wave K350
  Motherboard:
  Asus H81 Gamer
  OS:
  Microsoft Windows 8.1 Pro x64

  Потпис

  The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.