1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
sumi
Последна активност:
26 Мај 2020 во 11:52
Зачленет:
8 Април 2007
Мислења:
1,126
Допаѓања:
740
Поени од трофеи:
475
Пол:
Машко
Роденден:
15 Март 1986 (Возраст: 34)
Веб-страна:
Локација:
Кавадарци

Сподели

sumi

On your way to fame, Машко, 34, од Кавадарци

sumi последен пат беше виден (како):
26 Мај 2020 во 11:52
  1. mariomako
   mariomako
  2. Ивица
   Ивица
   Izvini druze da te prasam nesto ,mnogu mi e bitno. Dali uspea da instaliras windows na laptopot od profesorive i kazi mi koja e adminstratorskata lozinka na ubuntuva. Jas planiram so virtualbox da mu stavam xp. Fala odnapred
  3. Supporter
   Supporter
   Пријатели
   1 од 1 пријател(и)
   И тоа сум јас. :) Прв пријател. :)

   Голем поздрав батка. (y)
  4. Mr.Jack
   Mr.Jack
   Исчисти го сандачето со приватни пораки, си стасал до лимитот, пола се од мене :D
   Иначе е ве ја ПП шо требаше да ти пратам:
   e zs koga odis na sp-mk.com se redirektira na www.sp-mk.ws.mk/forum
   ako mozes napraj go koga ke otides na sp-mk.com da otide direkno na forumot da ne bide redirekcija
   za koga ke otides u bilo koja tema da bide sp-mk.com/showthread...

   Inace forumot ostana uste dizajnot da se dosredi da stavime del za marketing i gotov ke bide :)
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  15 Март 1986 (Возраст: 34)
  Веб-страна:
  http://www.uhost.mk
  Локација:
  Кавадарци
  Processor & Cooler:
  Intel Core i7-4710HQ
  Storage:
  SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
  RAM:
  2x8GB DDR3 1600MHz
  VGA:
  nVidia GTX860 4GB GDDR5
  Case:
  Notebook Lenovo Y50-70
  Mouse:
  Logitech M705
  Monitor:
  15.6" FullHD 1090x1080 LED
  OS:
  Windows 7 Home Premium 64bit
  Најчесто користени апликации:
  Mozilla Firefox, Putty, Outlook...
  Омилен спорт:
  Формула1, Фудбал.