• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

биос

 1. Garfield'

  Апдејт на Биос лаптоп Асус 900ha

  Здраво другари,како можам да го апдејтувам биосот на лаптопчето Асус 900HA,бидејќи биосот е многу стар уште одкако е купен не е менен. И не преознава хардискови. Пробав на усб со дос,стигнувам на дос,ја пишам командата ја нема,дали некој знае што треба да направам,како можам да го направам...
 2. StefAngel

  Модификување на биос за копање

  Ова е тема создаден за сите почетници(копачи) кои сакаат максимални перфоманси и со многу малку потрошувачка. Зашто да го модификуваме биосот? Дали сакате помала потрошувачка и подобри перфоманси? Тогаш модификување на биосот е најдоброто решение за вас. Алатки кои се користат: 1. SRBPolaris...
На врв Дно