• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Апдејт на Биос лаптоп Асус 900ha

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
Здраво другари,како можам да го апдејтувам биосот на лаптопчето Асус 900HA,бидејќи биосот е многу стар уште одкако е купен не е менен.
И не преознава хардискови.
Пробав на усб со дос,стигнувам на дос,ја пишам командата ја нема,дали некој знае што треба да направам,како можам да го направам усб-то боотабилно од .ром ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,569
Мислења
820,654
Членови
28,226
Најнов член
Ivan G
На врв Дно