1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Taurus
Последна активност:
12 Јули 2020 во 00:15
Зачленет:
13 oктомври 2007
Мислења:
2,354
Допаѓања:
1,044
Поени од трофеи:
837
Пол:
Машко
Роденден:
3 Мај 1981 (Возраст: 39)
Веб-страна:
Занимање:
UI Designer

Сподели

Taurus

Модератор, Машко, 39

Taurus последен пат беше виден (како):
12 Јули 2020 во 00:15
  1. Smoking4e
   Smoking4e
   taruss zosto ne mozam da komentiram i zosto ne mozam da postiram tema vo kupuvam. Inace ke te zamolam napisi mesto mene ako sakas deka baram neispraven asus eee900ha laptop mi treba za delovi kosturot celiot baram da kupam.
   1. Taurus
    Taurus
    Не исполнуваш услови.
    За да можете да објавите оглас морате да имате повеќе од 50 мислења, 50 допаднати мислења и да бидете член на форумот повеќе од 6 месеци.
    Најстрого е забрането вршење услуга (поставување оглас) за членови кои не исполнуват услови за огласување. Резултатот ќе биде Бан на 1 година во подфорумот Огласи и за двата члена.

    https://forum.it.mk/threads/pravila-za-oglasi.52108/
    22 Февруари 2018
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  3 Мај 1981 (Возраст: 39)
  Веб-страна:
  http://dribbble.com/GoceJonoski
  Занимање:
  UI Designer
  Processor & Cooler:
  i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
  Storage:
  WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
  PSU:
  460W Gigabyte Superb Real Power
  RAM:
  2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
  VGA:
  Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
  Case:
  Gigabyte LUXO X140
  Mouse:
  Zalman ZM-M300 Black
  Audio:
  DeLux 2.1
  Monitor:
  Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
  Keyboard:
  Sweex Illuminating
  Motherboard:
  Gigabyte Z68P-DS3
  OS:
  Win 8.1
  Професија:
  User Interface Designer
  Омилен цитат:
  "The details are not the details. They make the design."
  Најчесто користени апликации:
  Adobe Photoshop, Dreamweaver, Illustrator

  Интеракции

  Потпис

  Display: Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS | CPU: i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB | Cooler: Deepcool Gammaxx 200 | VGA: Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5 | RAM: 2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis | MB: Gigabyte Z68P-DS3 | HD: WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB | SSD Samsung 850 Evo 250GB | PSU: 460W Gigabyte Superb Real Power | CASE: Gigabyte LUXO X140 | Keyboard: Sweex Illuminating | Mouse: Zalman ZM-M300