1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа вашето компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CodeGen, 12 Септември 2014.

 1. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,339
  2,798
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
 2. martinmilcev

  martinmilcev
  Gaining Experience

  254
  238
  23 oктомври 2015
  Машко
 3. ayahuasca

  ayahuasca
  Gaining Experience

  62
  62
  14 Април 2013
  Машко
 4. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,648
  4,093
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  @Laze Trajkov што модел е мониторот и колку го зема ?
   
 5. architect

  architect
  Unstoppable

  1,972
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  личи на u2414h .
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,648
  4,093
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Тој ке да е ... Ме бендисува во тенката рамка за монитор.
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,377
  1,203
  9 Јули 2013
  Машко
  не е тој, друг модел е u2414h има механизам за вртење лево и десно.
   
  На Pane24 и architect им се допаѓа ова.
 8. ayahuasca

  ayahuasca
  Gaining Experience

  62
  62
  14 Април 2013
  Машко
  Мониторот е s2715h. Околу 17700 мислам дека беше кога го земав пред 3-4 месеци.
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  557
  22 Февруари 2015
  Машко
  Види мерак. Сајтов ми е од 2001-ва, бев 7 спрема 8 одд.

  http://www.zc.8m.com/

  Koj ќеф, сајт имав свој тие години... Јес да хостингот беше freeservers.com или така нешто, ама ипак...
   
  На drown, Kajsibebraat, Tawe и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,483
  2,701
  9 Февруари 2011
  Ok! Стварно си бил заљубен... Ја на тие години бев заљубен во една Наташа, а 386-ка беше задњи крик технике и за нејзе знаевме само од Svet Kompjutera, а никој немаше видено како изгледа тоа.
  Ај ќе ти пишам ПП, па ти кога сакаш помини, одбери си еден. Другиот ќе го чувам.
   
  Kajsibebraat, STEALTH и на omegaRED им се допаѓа ова.
 11. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,903
  3,339
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  На marto и STEALTH им се допаѓа ова.
 12. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  796
  1,668
  23 Мај 2012
  Плетено :D
   
  На STEALTH и spiritBreaker им се допаѓа ова.
 13. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  557
  22 Февруари 2015
  Машко
  Хахахха. Него остај тоа, успеав да влезам во акаунтот на сајтот после толку години. OMG!
  Сите што сакате без пари сајт:

  www.freeservers.com
   
 14. Simeon Aleksov

  Simeon Aleksov
  Intern

  23
  20
  14 Декември 2015
  Машко
  У план сам да земам и зелена ЛЕД лента и нов монитор :)
   

  Прикачени датотеки:

  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 15. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,927
  2,777
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Исто куќиште како моето :)
   
  На Simeon Aleksov му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Simeon Aleksov

  Simeon Aleksov
  Intern

  23
  20
  14 Декември 2015
  Машко
  Не ми се свиѓа, нема ногу простор ама не го менам сеа за сеа :D
   
 17. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,703
  13,068
  2 Август 2012
  Машко
  @omegaRED
  Saitek e онаа палица за летање?


  [edit]
  Додека го пишував ова жена ми поминува и го гледа бирото од OmegaRED и ми вели „шо ти фали онака да си го средиш бирото батак еден?“

  Значи..сите вие кои имате средени бироа ве мразам и сите сте гееви!!


  [edit 2]
  А не е да не сум среден. Среден сум ама има две три web камери, пинцета, 7-8 стикчиња, жица за средување на кабли, две 1,5V AA батерии, IR филтер, 3-4 маркери, џојстик, HDD, штрафцигер-комада 4, лупа - комада 2, неупотребувана четка за боја, фактурите ми се тука...
  Ништо необично.
   
  Последна промена: 11 Јануари 2016
  На kire_33, Стап, dramallama и уште 3 други им се допаѓа ова.
 18. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,339
  2,798
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Saitek е, стар веќе 7-8 години сигурно, ST290. Ништо фенси, само throttle има, POV switch, 6 копчиња... Тогаш бев заразен по StarLancer и други симулации, ама ете некако ми помина и не сум го вклучил сигурно 3-4 години. Да ми беше кога на Амига играв F16 Falcon...

  Апропо средувањето, последниве години сум ептен среден за мои ствари, си земав и онакви организерчиња за фиоки од IKEA, си поделив делчиња, штрафови, алат и слични ситници во две фиоки, тамански. И пак ми мрчи жена ми што покрај бирото имам три големи кутии кај што ми се кутиите од графички, матични, напајања кулери и слично. Тоа пречело, да сум ги однесел во гаража. Како не бе...
   
  На borcep, bogoevski, marto и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. marto

  marto
  Баниран/a

  166
  172
  25 Јули 2013
  Машко
  абе и ти си имаш маки не ти е лесно, ама јас те разбирам, и мене ме караа да сум ја тргнел кутијата од графичката Sapphire r9 290 tri-x, што ми стои над куќиштето, ама топки што ке ја тргнам, нека се знае кој е газда у куќа.
   
  Martinj90, toshex и на omegaRED им се допаѓа ова.
 20. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,703
  13,068
  2 Август 2012
  Машко
  Го имам истиот џојстик кој за класата е прилично прецизен. Единствена мана му е пре-јаката пружина која не ти дозволува поголема прецизност. Се средува ова со модификација ама ни јас ни (верувам) ти имаме време за ова.
   
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
 21. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
  Све е исто како порано само што е дуал ПЦ, двата работат поединечно на една конфигурациа.

  IMG_20160205_180918.jpg
   
  На marto, goce03, OldSchoolPvP и уште 5 други им се допаѓа ова.
 22. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,657
  1,453
  27 Јануари 2011
  Машко
  Оваа е само за сликање :)
  И јас средувам се под конец како треба и тоа трае максимум 1 ден преку сила. И потоа пак по старо, ако е се средено нешто ми фали.
   
  На Gaston и FLEGMA им се допаѓа ова.
 23. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,483
  2,701
  9 Февруари 2011
  И ја сакам русфај!
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 24. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,703
  13,068
  2 Август 2012
  Машко
  Тоа не се вика русфај. Тоа се вика „креативен неред“ ...ко албумот на Дино Дворник :)
   
  gokica, StalkeR, omegaRED и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,211
  4,065
  5 Декември 2009
  Машко
  Се надевам до крајот на месецов ке успеам да го склопам моето биро, па да го претставам... :D
  Инаку, моментално ова е останато од бирото....

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Molec, gagmkd, uwemi и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...