1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа вашето компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CodeGen, 12 Септември 2014.

 1. Astro

  Astro
  Guru

  6,166
  8,402
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Пази кога си ги љуљаш ноџињата да не брцнеш со малото прсте у штекер.
   
  Zippo, borcep, SpiritBond и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,718
  3,061
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  поготово после бањање :)
   
  На SpiritBond му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,250
  277
  1 Мај 2008
  Ако сакаш имам во подрум 550мхз пентиум 3 катмаи процесор, само е без кулер ама ќе ти пасува кулерот од целеронот без проблеми. Ако ти го прима плочата да го побарам да ти го дадам. :)

  Множител 5.5 со фсб од 1оо мхз е иначе. Долго време барам 600мхз верзија од овој процесор ама никаде не се наоѓа. Иначе иам ваква стара машина у топ кондиција е, малце виншитот зеза али си пичи без проблеми. Ја користам за да читам ебукс. :D :D

  550 mhz P3 slot1, 256mb sdram и 3x7 gb дискови. :p
   
  На borcep и Mikaxsus им се допаѓа ова.
 4. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,463
  1,891
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  оф: Гледам скоро сите сте со два монитора. Навистина имате потреба од два или ради тренд?
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Astro

  Astro
  Guru

  6,166
  8,402
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  У принцип да. Јас правам билд дури со 3, ќе го завршам за неколку месеци.
  На левиот монитор ми е Microsoft Dynamics NAV, на средниот ми е SQL Management studio а на десниот ќе ми биде M$ Outlook, M$ Project, M$ Excel
   
  borcep, bogoevski и на tupacan им се допаѓа ова.
 6. Piwcho

  Piwcho
  Gaining Experience

  397
  256
  13 Јули 2015
  Машко
  Ќе ти фaли пoсле и еднo 4к телевизoрче нaд нив :)
   
 7. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,553
  1,631
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  korun.jpg

  Имам некој апдејт, слика во наредна прилика.
   
  На Sukhoi, Вајкинг, Nightingale и уште 16 други им се допаѓа ова.
 8. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  866
  891
  24 Февруари 2008
  За мене лично два монитори ептен ми ја зголемуваат продуктивноста при работа, на еден монитор PuTTY и Sublime, на другиот browser и сл.
  Но бидејќи имав два различни монитори 22ки - едниот 1680*1050, другиот 1920*1080, не ми правеше мерак па едниот си го ставив во гаража. Следно дуал-монитор сетап строго со два потполно исти монитори.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 9. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,910
  2,462
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Колку комотно изглеа столицата :eek: од кај си ја купи?
   
  На Costigan_Jr и FLEGMA им се допаѓа ова.
 10. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,397
  12,532
  2 Август 2012
  Машко
  Се приклучувам на прашањето. Мака мачам со столицата. Нон стоп ме болат кременадлите..
   
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,166
  8,402
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Имам дрвен чекан за кременадли, да ги исчукаме мале?
   
 12. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,845
  3,926
  5 Јули 2013
  :rolleyes:
  До дечките што сакаат удобни столици - не ве одвраќам, во никој случај. Само мал совет од паталец - јас имав ултра удобна столица и седев по 6 часа без станување. Стигнав до стадиум на дископатија, неможев да се исправам кога ќе станев, ужасна болка и вкочанетост во половината. После поминав и на екстензија(декомпресија). Сега сум добар и имам многу неудобна столица, со анатомска потпора на рбетот, на која ми се здрвуваат кременадлите- а тоа е аларм да станам да прошетам и да го поштедам рбетот од неприродната седечка положба.
  Не случајно столчињата во школо, а и во сите едукациски установи, се потполно неудобни. Такви биле и во СФРЈ(кога не се уништувало како и денес, така да не е издржливоста единствена причина). Ако ставеле удобни столици незнам дали некој би станал воопшто :D ( едино гладот би бил причина за станување хехе )
   
  На windows8, Daniel86, AlexM и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,553
  1,631
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Столицата купена од КСК Мебел - Струмица, 8500 мислам беше, пред 1 година.
   
  На goranzoran, Astraion, shifty и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  764
  1,251
  5 Јануари 2012
  На shifty, Astro, goranzoran и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. Mikaxsus

  Mikaxsus
  Gaining Experience

  328
  230
  19 Јануари 2016
  Машко
  неам планови да го покачам јел ми беше оригинален вака со се, флопи драјвот му умре па собрав еден од сони, цд драјвот беше демолиран исто поради некоја причина... че видам, иам идеи да го напраам онака ретро стајл, го најдов стариот P225 ViewSonic таквое дебело CRT, треба да средуем соба за да го вметнам јел едвај се вртам у соба во моментов :v

  един монитор видео/музика/документи, друг игрици
   
  На Vlatzki му/ѝ се допаѓа ова.
 16. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  606
  1,431
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
 17. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,553
  1,631
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Со најнов апдејт (не дречи воопшто како на сликиве... :) )

  DAY.jpg NIGHT.jpg
   
  На psyside, MasteR_#0, marto и уште 13 други им се допаѓа ова.
 18. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  764
  1,251
  5 Јануари 2012
  Astro, TylerMkD и на -={K-O-R-U-N}=- им се допаѓа ова.
 19. BazeMK

  BazeMK
  Gaining Experience

  149
  185
  5 Април 2011
  Машко
  [​IMG]
   
  На psyside, farkizz, igor_igor и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. BazeMK

  BazeMK
  Gaining Experience

  149
  185
  5 Април 2011
  Машко
  :p
  [​IMG]
   
  На draganamon, psyside, Oktar и уште 9 други им се допаѓа ова.
 21. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,830
  4,369
  20 Февруари 2011
  Машко
  Пред некој ден рефреш на бирото , без кабли и без глупарини по нозе :)

  [​IMG]
   
  На Koen, drifter, Harrabed и уште 11 други им се допаѓа ова.
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,082
  25,369
  4 Септември 2008
  Dat tn glare :D
   
  На mdeni, FLEGMA, borcep и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,845
  3,926
  5 Јули 2013
  Претходна конфигурација
  DSC022752.jpg
   
  На psyside, marto, StalkeR и уште 5 други им се допаѓа ова.
 24. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,934
  3,053
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На rippermkd, esquimaux, SiPy` и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,397
  12,532
  2 Август 2012
  Машко
  Ептен индустриал е бирово, брату :)
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...