• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како изгледа вашето компјутерско биро

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CodeGen

Intern
4 септември 2014
5
29
CodeGen's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 4570 3.2Gz, Cooler Master 412S
Motherboard
Gigabyte Z87X-D3H
Storage
Kingston SSDNow V300 120GB + WD Caviar Green 2TB
PSU
Cooler Master G750M
RAM
Kingston HyperX Black 2x4GB
Video card
Asus Radeon HD7770 + Sapphire HD7770 in Crossfire
Case
Cooler Master HAF 932 Advanced
Mouse
A4Tech V-Track X7
Keyboard
SteelSeries MERC Stealth
Monitor
Philips 24IE1 24" + Asus MX279H 27"
OS
Windows 7 64 bit Ultimate
Ајде да видиме како изгледаат вашите компјутерски бироа и кој коку е среден:).
Еве јас онака скромно за почеток

DSC024181.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

CodeGen

Intern
4 септември 2014
5
29
CodeGen's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 4570 3.2Gz, Cooler Master 412S
Motherboard
Gigabyte Z87X-D3H
Storage
Kingston SSDNow V300 120GB + WD Caviar Green 2TB
PSU
Cooler Master G750M
RAM
Kingston HyperX Black 2x4GB
Video card
Asus Radeon HD7770 + Sapphire HD7770 in Crossfire
Case
Cooler Master HAF 932 Advanced
Mouse
A4Tech V-Track X7
Keyboard
SteelSeries MERC Stealth
Monitor
Philips 24IE1 24" + Asus MX279H 27"
OS
Windows 7 64 bit Ultimate

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,255
14,018
Ајде да видиме како изгледаат вашите компјутерски бироа и кој коку е среден:).
Еве јас онака скромно за почеток
А од лева страна се шепури кралот. На почесно место
Највисоко!
Распоред како што прави секој нормален гик :)
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,826
7,426
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Мојата прекрасно средена бироштина :eek:h::D:D:D

 

bogoevski

Unstoppable
29 ноември 2009
1,668
2,585
Hønsebybotn
bogoevski's setup  
Processor & Cooler
Повеќејадрен со множител
Motherboard
Црна со црвени детали
Storage
Препун
PSU
Предимензионирано
RAM
Доволно
Video card
Нај јака со 8 гигавати
Case
Гломазно
Mouse
Немам, чувам мачки.
Keyboard
Тивка
Audio
Стерео со двигател
Monitor
Прецизен
OS
Џам
Not bad, not bad at all. Само каблите да ги собереше некако и би било одлично.
Нигде кабел несмее да зјапа, ако не па ќе го бришам у фотошок :)

Наштрафив поп канал, пластичен канал, на самата плотна од бирото одпозади, таму се прибрани сите кабли.
Made in Yugoslavia 1982 старо точно колку и јас :)

IMG_4305.JPG
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,826
28,749
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Genelec? :)
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,826
28,749
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Да. Се мислев, ми заличија на еден стар монитор на Genelec :)
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,243
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
Ima vakva tema, kopajte malce po forumov...

p.s @Daniel86

LIKE za StobiFlips
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,255
14,018
Нигде кабел несмее да зјапа, ако не па ќе го бришам у фотошок :)

Наштрафив поп канал, пластичен канал, на самата плотна од бирото одпозади, таму се прибрани сите кабли.
Made in Yugoslavia 1982 старо точно колку и јас :)
Лајк за „комуњарското“ биро. Обични ги правеше Simpo или Lesna и се (беа) тешки еден тон а не ко овиа шугавиве Ikea like

Згора на се уште поени добиваш за рефилот кој ти стои на под и подлошките за звучници кои кажуваат дека се работи за аудиофил од стар ков :D
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
966
538
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP


Еве, со олдтајмер куќиште.
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
966
538
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP

bogoevski

Unstoppable
29 ноември 2009
1,668
2,585
Hønsebybotn
bogoevski's setup  
Processor & Cooler
Повеќејадрен со множител
Motherboard
Црна со црвени детали
Storage
Препун
PSU
Предимензионирано
RAM
Доволно
Video card
Нај јака со 8 гигавати
Case
Гломазно
Mouse
Немам, чувам мачки.
Keyboard
Тивка
Audio
Стерео со двигател
Monitor
Прецизен
OS
Џам
Лајк за „комуњарското“ биро. Обични ги правеше Simpo или Lesna и се (беа) тешки еден тон а не ко овиа шугавиве Ikea like

Згора на се уште поени добиваш за рефилот кој ти стои на под и подлошките за звучници кои кажуваат дека се работи за аудиофил од стар ков :D
Brand name = STOL
IMG_4316.JPG

Деноиве ги чекам сунѓерите, во предходната гајба имав преку цел ѕид теписон/синтелон така се викаше оној од пресуван конфекцијски отпад?!

DSC_2678.JPG
 

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1,164
1,454
Скопје

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,079
Мислења
837,992
Членови
28,994
Најнов член
backA
На врв Дно