1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа вашето компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CodeGen, 12 Септември 2014.

 1. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  Минималистички сум настроен...

  [​IMG]
   
  На MasteR_#0, TATA_MATA, shifty и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. marto

  marto
  Баниран/a

  166
  175
  25 Јули 2013
  Машко
  знае ли некој каде може во мк да се продаваат или произведуваат вакви чуда од од компјутерски маси-бирa
  View: https://www.youtube.com/watch?v=WekbcKXrr4Q

  а еве и еден по не мрзлив тип решил сам да си направи компјутерска маса која изгледа многу лесно за правање ама за него се разбира, за мене е science fiction.
  View: https://www.youtube.com/watch?v=SOk8bs6zEW4
   
  На toshex и DennyMK им се допаѓа ова.
 3. ivsss

  ivsss
  V.I.P

  325
  623
  16 Февруари 2012
  Машко
  Најекономично решение за биро на кое може да се работи во седечка и стоечка позиција е Skarsta системот што може да се најде во Икеа.
  Во Бугарија http://www.ikea.bg/home-office/Desks-and-tables/Table-tops-and-legs/Table-tops/55991/80643/ и моделот заедно со горната плотна за бирото http://www.ikea.bg/home-office/Desks-and-tables/Desks/Desks-for-stationary-computers/57664/82931/
  Во Грција http://www.ikea.gr/epipla-grafeiou/...menoy-ypsoys-gia-epif.-trapezioy-53044/78187/ и http://www.ikea.gr/epipla-grafeiou/...grafeio-kathistis-orthias-thesis-53647/78851/
  Бироата не се воопшто скапи, и на двете локации има можност за поврат на ДДВ (11 до 15%).

  После само 1 недела од користењето, и стоење по 2 часа дневно место седење при работа ќе почувстувате подобрување на болките во грбот.

  Во процедура сум на изработка на систем за електрификација на бирото да се крева и спушта на "копче" и кога ќе го реализирам ќе споделам искуство тука за сите останати едноставно да го направат бирото автоматско.

  Поздрав,
  Ивс.
   
  На kirev, OldSchoolPvP, marto и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. FrukaZ

  FrukaZ
  Gaining Experience

  312
  361
  16 Август 2013
  Машко
  Фудбал
  Во домот нема многу луксуз 12395583_1134626029881658_1011590087_n.jpg 12399002_1134626003214994_1145038253_n.jpg
   
  На MasteR_#0, The_Witch_Hunter, tupacan и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  557
  22 Февруари 2015
  Машко
  @FrukaZ

  Ауу кое глувче, ми го донесоа од Англија кога излезе и бев пресреќен. Траеше добри 10 години за да на крај му откаже левиот клик. Кога излезе заедно со IntelliMouse Explorer беа хит и го посакував тоа глувче, ама го добив Optical. Пред 3-4 дена гледав на Ибеј да си порачам, ама некако скапички ми се видеа...

  [​IMG]

  Непрежалена желба...
   
  На FrukaZ и uwemi им се допаѓа ова.
 6. FrukaZ

  FrukaZ
  Gaining Experience

  312
  361
  16 Август 2013
  Машко
  Фудбал
  Ја го купив за 2 евра од еден пазар :)
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.
 7. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  557
  22 Февруари 2015
  Машко
  ууу геј
   
  На FrukaZ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,563
  3,982
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Бирово е ко од оние директорскине.... Тешко можи 100 кила . 12414351_1070015733020233_1729023440_o.jpg
   
  На salamander, MasteR_#0, The_Witch_Hunter и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Геј 2 :)
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,203
  9 Јуни 2015
  Машко
  мислам дека не е препорачливо звучник на куќиште.. заради хард дискот.. али можеби грешам, мое е да ти кажам.
   
 11. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,563
  3,982
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Повеќето на слушалки го користам , а звучниците на минимално дрндаат кога е уклучено на нив... Нема што да тресе бас тука или да има голема јачина на звук.
   
 12. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,030
  1,545
  25 Јануари 2008
  Машко
  Ова е моменталниот сет ап.
  [​IMG]
   
  На borcep, MasteR_#0, Sukhoi и уште 14 други им се допаѓа ова.
 13. damil

  damil
  On your way to fame

  763
  811
  2 Јануари 2015
  Машко
  Па што не кажа порано, само што го донирав во акцијава од форум. Ќе ти го поклонев.

  Мене ми стоеше добри година-две по фиоки.
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.
 14. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  557
  22 Февруари 2015
  Машко
  :eek:

  Не го видов постот и....
   
 15. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не ради тресењето него ради магнетот ако не се shielded звучките.
   
  На Martinj90, Necromancer, Pane24 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  336
  412
  18 ноември 2013
  Машко
  ајде и јас да се пофалам со моето портабилно сетапче
  п.с. Ноќе е мноооогу по друга димензија ради "light" ефектот :)
  п.п.с не е ова намерна реклама на спрајт :p
  [​IMG]
   
  На Daniel86, Fatihh, MasteR_#0 и уште 12 други им се допаѓа ова.
 17. Astro

  Astro
  Guru

  6,619
  9,280
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 18. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,462
  2,671
  9 Февруари 2011
  Легенди!
  Ја го имам само IME3 (и двата ми се со ослабени детенти на скролот), кецот откажа одамна, четворката ја фрлив у ѓубре со голем ќеф (ѓубре иде у ѓубре).
  Али тројкава е сепак the best од сите.

  WP_20151223_23_04_38_Pro.jpg
   
  На peoni, The_Witch_Hunter, shifty и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  557
  22 Февруари 2015
  Машко
 20. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
  Малку темно испадна, ама арно е IMAG1259.jpg
   
  На uwemi, Daniel86, marto и уште 10 други им се допаѓа ова.
 21. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,016
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
 22. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  795
  1,660
  23 Мај 2012
 23. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,838
  3,950
  5 Јули 2013
 24. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  795
  1,660
  23 Мај 2012
  Неможе да се најде ново никаде, одамна не се произведува MOMO-то. Јас на старо го купив, го начекав за добра цена во одлична состојба.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,462
  2,671
  9 Февруари 2011
  Де бе друже до толку е меракот?
  Да ти дам еден поклон ако сакаш, ама стварно скроловите не ги биѓава.
  Пример ако ти е на скролот мењање оружје, место следното или претходното, ќе ти прескокне 2 - 3 комотно...
   
  На STEALTH и omegaRED им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...