1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа вашето компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CodeGen, 12 Септември 2014.

 1. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,648
  13,007
  2 Август 2012
  Машко
  Смеата настрана ама онаков сунѓер нема за лек. Пред една недела во Бриколаж ме насочија накај изолациите за ламинат :)
  Кои ликови лееј...
   
 2. CodeGen

  CodeGen
  Intern

  5
  28
  4 Септември 2014
  Машко
  Upgrade од CM Storm Scout. Фала:cool:.
   
 3. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,762
  7,234
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  ОСНОВНИ НАЧЕЛА ЗА ДИСКУСИЈА

  1. Толеранција и уважување
  При читање и одговарање на постови најбитно од се е да се има на ум дека личноста на која и реплицирате не е никаков фиктивен лик со кој можете да се однесувате како што сакате туку дека е поединец со сопствени ставови и размислувања.
  Ако ви појде од рака ова да го разберете ќе ви стане јасно дека морате да ги толерирате евентуалните различности без разлика колку тој спрема вас изгледа инфериорно и „глупо“

  2. Пристојност и култура
  Многу е важно да бидете одмерен во своите постови при што ќе оставите простор за дискусија и ќе им овозможите на другите несметана комуникација со вас. Баш заради тоа не се препорачува да се напаѓа соговорникот па дури и да не се одговара на нападите упатени на ваша сметка.
  Искључиво од вас зависи како ќе реагирате. Тука нема олеснителни околности!
  Затоа, пробајте да бидете одмерени и кога некој лошо ве третира и со одржување на поголеми нивоа на култура во комуникацијата ќе му дадете до знаење дека немате намера да се спуштате на негово ниво.

  3. Услужливост
  Многу е важно да дадете се од себе и да го олесните учеството на овој форум колку што е можно повеќе. Нека не ве мрзи да им помагате на другите без разлика колку прашањето е општо или n00b. Објаснувјте им ги работите кои не им се јасни и имајте трпение спрема помалку упатените кои сакаат нешто да научат. Не бидете цинични, саркастични и егоистични. Одговорот „барај на Google, нека не те мрзи“ не води никаде. Секој може да бара на Google .....ако знае како.
  Затоа >>услужливост<< е клучниот збор овдека

  I'm just sayin' ;)
   
  На Martinj90 и artweb им се допаѓа ова.
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,648
  13,007
  2 Август 2012
  Машко
  И сега, кое начело јас го прекршив?
   
 5. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,180
  3,909
  5 Декември 2009
  Машко
  Еве како изгледа мојот ипровизиран бенч моментално. :D
  [​IMG]
   
  На prichina, mlekar1, The_Man и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,730
  1,201
  16 Јуни 2010
  Машко
  Седмица се инсталира :)
   
 8. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  960
  1,446
  6 ноември 2007
  да не се познава прашина поише на бело мавам :p

  [​IMG]
   
  На kire_33, uwemi, prichina и уште 8 други им се допаѓа ова.
 9. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  ^ Супер, едноставно и убаво црно бела варијанта :)
   
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,180
  3,909
  5 Декември 2009
  Машко
  Једах
  Одлично, чисто и едноставно.

  По дифолт е таа... :))
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Smoking4e

  Smoking4e
  Gaining Experience

  377
  51
  19 ноември 2008
  Машко
  20140917_233637.jpg
  еве слика од мојот пц и бирото, но и да се пофалам со графичка и маус. :)
   
  На Fatihh и prichina им се допаѓа ова.
 12. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  353
  115
  6 Јули 2011
  [​IMG]
  Можи вас невие убо , мене мие.
   
  На artweb, rippermkd, Koen и уште 8 други им се допаѓа ова.
 13. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,648
  13,007
  2 Август 2012
  Машко
  Не па ти.... :D

  Која е симболиката со бормашината и прашакон? :D
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  353
  115
  6 Јули 2011
  Ништо , пружува удобност
   
  На maci и olikomerc им се допаѓа ова.
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,180
  3,909
  5 Декември 2009
  Машко
  Еве го моето пц "биро"... :))
  uploadfromtaptalk1419703984591.jpg
   
  На prichina, NecrotoX, goranzoran и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Шоо бее реклама за Боникс лии ?
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  и стап шо е тоа геар шифтер доле?
   
 18. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  353
  115
  6 Јули 2011
  Моја изработка :D Играв на него TDU , напраен е со плочка од џестик за пц , и Топка од застава 101 , и од помпа моторска шипка :D
   
  На AlexM му/ѝ се допаѓа ова.
 19. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Моментално изгледа вака:

  [​IMG]
   
  На maci, Can4sta, prichina и уште 10 други им се допаѓа ова.
 20. Triology

  Triology
  Gaining Experience

  155
  171
  30 Јуни 2008
  Машко
  [​IMG]
   
  На Darko Veleski, artweb, maci и уште 23 други им се допаѓа ова.
 21. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,848
  2,701
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Си играв со LED денеска малце:

  DSCN0224.JPG

  На слика ептен бело искача иначе има фина плава светлина.
   
  На maci, FrukaZ, Fatal1ty_ и уште 17 други им се допаѓа ова.
 22. Speedy

  Speedy
  Gaining Experience

  596
  206
  21 Август 2010
  Машко
  Еве пример како НЕ ТРЕБА да изгледа (моето) вашето биро.

  Следува катастрофална и вознемирувачка фото

  DSC_0115.jpg
   
  На prichina, AleksandarBR8, Daniel86 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Само тастатурата ти е од вознемирувачки карактер, останатото е супер во ред :)
   
  На SaleSk и Speedy им се допаѓа ова.
 24. Speedy

  Speedy
  Gaining Experience

  596
  206
  21 Август 2010
  Машко
  Таа DeLUX k5108 ја имам скоро 7 години. И ми иде на живци :tease:
   
 25. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Сега изгледа вака бирото
  [​IMG]
   
  На nikigo, maci, uwemi и уште 13 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...