1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Tehnologiva
Последна активност:
4 Јули 2020 во 01:14
Зачленет:
9 Јули 2013
Мислења:
1,377
Допаѓања:
1,203
Поени од трофеи:
492
Пол:
Машко
Роденден:
24 Јуни 1997 (Возраст: 23)

Сподели

Tehnologiva

Practice makes perfect, Машко, 23

Tehnologiva последен пат беше виден (како):
4 Јули 2020 во 01:14
  1. На профилот на Tehnologiva сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  24 Јуни 1997 (Возраст: 23)
  Processor & Cooler:
  AMD Ryzen 9 3900X & Corsair H115i RGB Platinum
  Storage:
  Corsair Force MP600 1TB PCIE 4.0, Toshiba x300 4TB, WD Blue 1TB
  PSU:
  Corsair RM1000x 1000w GOLD
  RAM:
  G.Skill Trident Z RGB 32GB 3200Mhz CL14 (2x16)
  VGA:
  MSI RTX 2080Ti Gaming X Trio
  Case:
  Corsair Crystal 570X RGB Mirror Black
  Mouse:
  Logitech G502 HERO SE
  Audio:
  JBL- 305P MkII + Steinberg UR22mkII
  Monitor:
  LG UltraGear 27GL850 144Hz 1440p Gysnc, Freesync 1ms IPS
  Keyboard:
  Logitech G513 Carbon Romer G Tactile
  Motherboard:
  ASUS Crosshair VIII HERO X570 Wi-Fi
  OS:
  Windows 10 Pro 64bit
  Професија:
  3D Artist, Technician
  Омилен спорт:
  Велосипедизам
  Интереси:
  Технологија, Компјутери (хардвер, софтвер)