1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
marto
Последна активност:
14 oктомври 2019 во 00:05
Зачленет:
25 Јули 2013
Мислења:
171
Допаѓања:
169
Поени од трофеи:
150
Пол:
Машко
Локација:
Skopje

Сподели

marto

Gaining Experience, Машко, од Skopje

marto последен пат беше виден (како):
14 oктомври 2019 во 00:05
  1. На профилот на marto сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Skopje
  Processor & Cooler:
  i5 3570k 4.3 ghz oc noctua nh d14
  Storage:
  1 tb wd 10EZEX blue + WD20EURS 2TB HDD
  PSU:
  CoolerMaster Silent Pro M II 720W 80plus bronze w/135mm Fan
  RAM:
  1 * 8GB 10TH ANNIVERSARY MEMORY DDR3 1600MHZ
  VGA:
  intel hd4000
  Case:
  cooler master haf x rc-942-kkn1 modificiran licno
  Mouse:
  A4 V8 Gaming Bloody Multi Core Activated
  Audio:
  Asus Xonar DGX / Superlux HD681EVO white / Philips Headphone SHP2500
  Monitor:
  philips 24 1920 * 1080
  Keyboard:
  A4 Bloody Gaming B120 Illuminated Water Resistant USB 3.0
  Motherboard:
  msi z77a gd55
  OS:
  Windows 7 64
  Омилен спорт:
  шах на диви води