1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

XboX Series X

Дискусија во форумот 'Xbox Series X' започната од toshex, 13 Декември 2019.

 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  хахахах па ласт оф ус само и 1 има до сега, после мај иде 2
   
  На vladimir171 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  370
  183
  15 ноември 2007
  Машко
  My point exactly, не е мој тип на игра нема зашто да ја пратам и да знам нешто за неа.
   
 3. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  370
  183
  15 ноември 2007
  Машко
  Од друга страна RDR 2 уште ја чекам на добар попуст :oh:
   
 4. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  662
  22 Април 2013
  Машко
  Според мене и двете конзоли се одлични разликата е во ексклузивите и не е само Last of us во прашање, тука е God of war, Uncharted, Bloodborne, Horizon Zero итн ... Не само што Сони има повеќе ексклузиви туку тоа се игри 10/10. Ова е од моја гледна точка бидејќи земав конзола за да играм ексклузиви што не можам на ПЦ.
   
 5. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,761
  2,110
  25 Март 2013
  Машко
  BTW, денес Сони треба да ја презентираат нивната конзола па ќе имаме груба слика што и како ќе се одвива. Од она што се знае ќе има две конзоли Playstation 5 и Playstation 5 Pro кои ќе излезат во исто време. Pro-то на хартија треба да е појака од Xbox Series X (за 2 терафлопи-вкупно 14)

  edit:
  Може да се следи на линков за 50 минути од сега
   
 6. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  209
  219
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  inb4 welcome to 2010.
   
 7. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,142
  675
  8 Август 2017
  Машко
  Интересна презентација од технолошки аспект.
   
 8. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
   
  На Ragnar и Luca Toni им се допаѓа ова.
 9. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,761
  2,110
  25 Март 2013
  Машко
  Официјални информации од Microsoft за Xbox series X:

  - ќе можат да се играат старите игри од претходните конзоли (дури и оние од пред 20 години)
  - За некои од старите игри конзолата автоматски ќе додава HDR ефект без девелоперите да се замараат и без да влијае на перформансите
  - автоматски ќе ги зголемува фрејмовите од 30 во 60, или од 60 во 120 fps
  - ќе има опција за брзо префрлање од една во друга игра

  извор 1, извор 2
   
  Последна промена: 29 Мај 2020
  1s3ct0wN, Luca Toni, Jovan2389 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  370
  183
  15 ноември 2007
  Машко
  103456049_308226850567207_7144095245387467927_n.png
   
  На toshex, TATA_MATA, toplel и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
 12. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,761
  2,110
  25 Март 2013
  Машко
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,264
  2,755
  21 Јануари 2011
  Машко
  Како што реков за ps4 pro ни 200 евра нема да го купуваат.
   
 14. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,682
  1,771
  6 ноември 2012
  Машко
  QA Specialist
  Веќе спомнаа дека се што купуваш за XBOX, ќе го имаш и на РС да го играш. Ништо чудно и стим да стават, да направат пепел.
   
 15. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,761
  2,110
  25 Март 2013
  Машко
  Тоа мислам дека и официјално го потврдија. Дилемата ми е дали тоа што веќе го имаш на стим и епик ќе може да се игра на Xbox. Есента ќе биде исклучително интересна за технологија
   

Сподели

Вчитување...