1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

XboX Series X

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од toshex, 13 Декември 2019.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,255
  4,445
  18 Септември 2013
  Машко
  Официјално вака ќе се вика следниот иксбокс, претходно познат као проџект скарлет.

  И ќе изгледа вака: IMG_20191213_111308_190.jpeg

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 13 Декември 2019
  ARMac, b.a и на Tenny им се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,134
  7,036
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Че ги убијам.
   
  На vladimir171 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,134
  7,036
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не сум некој фан ни на xbox ни на PS ама ете имам one S и си стои таму негде под телевизор како видео порано. За парите си е топ.

  Ваква коцка каде бре да ставам.
   
  На borcep и 123456 им се допаѓа ова.
 5. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
  Пошто ме погоди новоста се испоразбарав на нет и го гледав
  View: https://www.youtube.com/watch?v=dNqgfRXhw1E
  од GameSpot.
  Објаснува неколку работи околу дизајнот па може и ќе пројдам преку него поради спецификациите, ама како ќе ја убедам жена ми да и стои како чир у дневна незнам :) И мене ми е во фиока убаво скриен со сите кабли исповрзани на него, што води до моментот како би ги скрил каблите на коцкава..
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,365
  3,073
  4 Септември 2008
  Покрај фрижидерот, таман исправени и двете. :)
   
  На bLaCk AnArChY му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,134
  7,036
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  kanta.jpg

  Таман.
   
  На Pane-G, MasteR_#0, Boldozer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
  Почнаа :D

  79373646_2527853020871089_2666058866902433792_n.png 78933160_499650360647636_1697416554787897344_n.png
   
  На MasteR_#0, toplel, alexandar23 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  819
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  И PS5 (барем на leaked photos) изгледа чудно, ама ова е грдо.
  [​IMG]
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,541
  1,754
  25 Март 2013
  Машко
  Она што е познато до сега е дека има две конзоли

  Xbox Series X- работно име Scarlet- помоќна, со можност за физички копии, речиси двојно поскапа
  Xbox Series ?- работно име Lockhart -помалку моќна, речиси двојно поефтина

  Она што мене ми ја прави конзолата интересна е шпекулацијата дека може да дојде со Windows 10 околина, што практично значи дека во тој случај би бил и најдобрата зделка за prebuilt PC што може да се користи во наредните 7+ години.

  Моја прогноза е дека графичката ќе биде на ниво RX 5700 XT, евентуално RX 5700. Иако изгледа невозможно, потврдија дека графичката ќе тера 4к 60fps и таа графичка е најлогичен избор. Она што дополнително ми ја потврдува теоријата е што rx 5700/ rx 5700xt ги извадија многу порано со цел да го поефтинат процесот на производство за кога ќе дојдат конзолите.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  635
  593
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  прототип е сеуште, побарај од 4ка та прототипови ќе видиш разлика .. сеуште има надеж
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  401
  199
  18 Март 2015
  Машко
  Девелопер кит е ова
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,716
  26,335
  4 Септември 2008
 14. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,541
  1,754
  25 Март 2013
  Машко
  Најверојатно $300 Lockhart, $500 Scarlett
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,716
  26,335
  4 Септември 2008
 16. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  779
  361
  10 Април 2011
  добар дизајн ако е прочистувач на воздух
   
 17. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,541
  1,754
  25 Март 2013
  Машко
  Шпекулациите се дека Anaconda ќе има 12 терафлопи (TFLOPS) што е графичка моќ помеѓу RTX 2080 Super и RTX 2080 TI :suprised: :carefree: ама ајде да почекаме
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 18. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,255
  4,445
  18 Септември 2013
  Машко
  Ако стварно работи на Windows и е тивок тогаш дефинитивно ќе вреди као HTPC
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 19. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  844
  581
  11 ноември 2015
  Машко
  Јас колку што знам, последните две конзоли Х и S работат на Windows 10.
   
 20. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,541
  1,754
  25 Март 2013
  Машко
  Колку што знам софтверот е заснован на Windows, но не е windows околина т.е. немаш старт копче, google chrome, steam...

  Не ми се верува дека постои можност конзола може да ми биде примарна машина.
   
 21. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  215
  447
  24 Април 2007
  Женско
  Хаха на овој ме потсетува :)
   
  На Mayson му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  948
  489
  5 Јуни 2007
  Машко
  X BOX се вика конзолата ја незнам што очекувавте, редно време беше :D
   
 23. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,255
  4,445
  18 Септември 2013
  Машко
 24. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  844
  581
  11 ноември 2015
  Машко
 25. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,255
  4,445
  18 Септември 2013
  Машко
  2020 некаде, валјда прва половина.
   

Сподели

Вчитување...