1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,620
  3,751
  1 Септември 2011
  Машко
  Дечки се исплати ли да трампа,а50 нов,за S8 нов глава за глава?
   
 2. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,799
  1,577
  22 oктомври 2012
  Машко
 3. Musho

  Musho
  Gaining Experience

  101
  286
  9 oктомври 2013
  Машко
  Кој будала ја прави трампава ,јас пред некој ден мојот с8+ го споредував со а70.Смешки живи излезе а70.Другарот што го имаше вика зошто кај тебе е подобра сликата иста сликана со и без блиц,екран да не зборам.Прави не се мисли ако е твоја а50

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  tupacan, DaVoRkNe и на olikomerc им се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,620
  3,751
  1 Септември 2011
  Машко
  Хехех еден човек,постар е запнал а50,а пред некој ден од телеком го земал с8,иначе мојот а50 е користен 10 дена,и нема гаранција,не е купен од Мк.
   
 5. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  904
  345
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Flagship na Samsung vs mid range... Пак ке речам и да одиш 4 генерации наназад пак S серијата вади подобри слики.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На tupacan и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 6. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  243
  156
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Како прво С8 во Телеком не се продава веќе 5 месеци, С8+ веќе 2 месеци, додека од серијата С8 има само С8 Ноте и чини околу 48.000 денари. Некој некого лаже. Големинат на екранот е иста, но перформансите се неспоредливи. Трампај го телефонот и почастиго едно 100 евра.
   
  olikomerc, Speedster и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  243
  156
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Зборуваш за фото-апарат или телефон. С6 со Exinos 7420 Octa може вода да му носи на Snapdragon 675 со ГПУ 612. Треба да се биде реален.
   
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,620
  3,751
  1 Септември 2011
  Машко
  Човекот како го земал незнам,вчера ми го донесе,неотпакован нов,нема зашто да лажам.А за 100 евра частење,кога ке бидам (рекеташ,како Бокита),телефончето го земав и еве го користам,трампавме глава за глава.

  20190725_102722.jpg 20190725_102659.jpg

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На damil, olikomerc, Musho и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  904
  345
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Напишав "вади подобри слики", шо дека подобар цпу и гпу?

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 10. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  904
  345
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  S8 за 50к, македонија и се е можно. Нов излезен кога беше не вредеше толку. Нов S9 e 450E.

  Со здравје да си се служиш супер телефонче.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 11. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  998
  1,561
  13 Јануари 2014
  Машко
  S8 во Телеком беше 52,990 ... во Мај, 2017та. Ако уште стои оваа цена, поненормални се отколку што мислев.

  Ontopic, @DaVoRkNe си го "опљачкал" човекот, со здравје да си го користиш :D
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,620
  3,751
  1 Септември 2011
  Машко
  Знам дека цената е огин,али пак ке напоменам,незнам човекот како го земал,незнам колку платил и што платил,само ке ве излажам,мене ми беше битно да земам НОВ,да не е штракам и трескан.

  Фала по убав да си купиш
  Јас од секогаш телеком сум ги мислел за најненормални,пред некој ден чисто разгледував цени,и се чудев С10+,само уред е 60.990 ден,за оваа цена во мобилара купуваш две с10 :D

  човекот сам сакаше,и запна да земе а50,како некој пријател ептен му го фалел,му рекол абе си требал а50,не с8 да земеш,и се запна човекот,искрено сеедно ми беше,пошто сум го имал с8 уште кога искочи,а после тоа с8 плус имав,и викам ај пак на С серија ке се вратам.

  Фала ти по убав да си купиш :)
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 13. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  252
  184
  13 Март 2017
  Машко
  Види од кога е купен, не викам дека лажеш али не е возможно да се купи на ново овој телефон бидејќи го нема(во телеком). С10 у телеком е таа цена, 48,49 илјади. Ја бидејќи го имам телефонов, купен ми е јануари 2018, кога излезе с9ката, овој падна на 38к. У ледиком, у моментов, ти е 19,000 ден.

  Да не е купен од пред година а кутијава вака да си стои? Стар можеби е човекот, али да не ти праи фора :D

  пс: Мислам дека мора да ги има оние апликациине, што ги имаме сите, MAXTV GO, Loop, Виртуелен Диск, ТелекомМК, APP Starter.. Ако ги нема овие, значи не е од Телеком (или се лажам?)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,620
  3,751
  1 Септември 2011
  Машко
  Пак ке кажам,незнам како го земал од телеком искрено,мада и да е стоен,пошто не е користен ми е гајле,битното беше да е нов,и заедно го отпакувавме,активиравме и се тоа.

  Мислиш на ова?

  Screenshot_20190725-162004_App%20Starter.jpeg

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 15. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  252
  184
  13 Март 2017
  Машко
  Не, апликации има самиот тел, автоматски се инсталирани. Али и тоа што викаш, нов ти е фурај си :D
  [​IMG]

  пс: т.е ваљда е тоа.. само како икони + ги имаш во менито.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,620
  3,751
  1 Септември 2011
  Машко
  Истото е друже,еве ти апликација е од самиот моб.

  Screenshot_20190725-222845_One%20UI%20Home.jpeg

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,193
  25,517
  4 Септември 2008
  A50,

  [​IMG]


  S10 plus,

  Screenshot_7.jpg

  S10 plus MK,

  Screenshot_8.jpg

  Не забораи Samsung :s
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 18. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,676
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 19. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  904
  345
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Имаат некој тежок пропуст јас иам S7 не смеам да го апдејтирам во случај да ми се избришат контакти. Ме отекуваат рандом броеви од цел свет. Не знам што е филмот.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,193
  25,517
  4 Септември 2008
  Yahoo ist jetzt Teil von Oath

  giphy (22).gif
   
  На DelphiUser и SiPy` им се допаѓа ова.
 21. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  125
  51
  16 Јуни 2017
  Машко
  Кој од овие е најдобра опција: А30, А40 и А20?

  Улога играат и цените, а најчесто ќе се користи за сурфање на интернет, слушање/гледање јутјуб содржини, комуникација преку вибер, вацап и слични мрежи, фотографирање и правење видео-клипчиња, нема да се користи за играње игри.

  п.с. Од сите овие модели имав прилика да го имам во раце А40-кава и забележав дека е доста респонзивен во однос на давање команди. Брзината на уклучување и исклучување на екранот прилично ме импресионира.
   
 22. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  904
  345
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  A30
   
  На Krk198 и PC_GAMER им се допаѓа ова.
 23. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  158
  170
  14 Септември 2016
  Машко
  Сериозно самсунзите немаат screenshot toggle во notification panel?
   
 24. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,592
  4,502
  23 Јуни 2015
  Машко
  Да, затоа што е побрзо и полесно Volume Down + Power копче да се стисне.
   
  На DaVoRkNe и Krk198 им се допаѓа ова.
 25. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  158
  170
  14 Септември 2016
  Машко

  Разбирам јас тоа, ама мајка ми од прееска мака мачи и ми мрчи. :D
   
  DaVoRkNe, DelphiUser и на SiPy` им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...