• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,046
29,064
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64


Оваа тема ќе ја користиме за све што е поврзано со Samsung уредите, нови модели, освежувања, подесувања, трикови, флешување на ромови итн.

Можете слободно да поставувате прашања, да дискутирате све што ве интересира, да споделувате новости и све што е поврзано со овој бренд кога се работи за нивната линија на паметни телефони.
 
Последна промена:

hipo

Practice makes perfect
27 јануари 2011
1,707
1,532
sistrum.mk
Со новиот апдејт дојде и кидс моде. Стварно корисна работа, за повозрасните.
Се селектираат апликации до кои детето има пристап, се става пассворд за пристап до целиот телефон. А околината е супер за дека, па и ја би ја користел. Шарена до цртани ликови прекрасно.
Сега слободно децата може да се играат без да се секирам дека нешто ке ми фали или ке имам нешто повеке на телефонот.
 

The_Man

Unstoppable
18 ноември 2009
2,341
2,007
Колку лаг има ццц :eek:
Пак го силувале ванила интерфејсот со тачвиз :sick:
Алфа верзија е ,сигурно нема вака да лагува.

Ама изборот на бои им е катастрофа, портокалово со зелено поракине смешно изгледаат.
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,350
5,271
Алфа верзија е ,сигурно нема вака да лагува.

Ама изборот на бои им е катастрофа, портокалово со зелено поракине смешно изгледаат.
И на Н5 е алфа ама лета, не чека 5 секунди да отвори сетингс :D
Тачвиз at its "best" :eek:h::eek:h::eek:h:
 

The_Man

Unstoppable
18 ноември 2009
2,341
2,007
Инаку мислам дека ова прв пат се случува , ОЕМ производителиве да спремаат апдејт уште не излезен од гугл. До душа првпат и гугл испаѓаат со preview.:D

Ова може да значи дека OEM верзииве ќе добијат апдејт многу брзо,да не претерувам ама не е чудо недела дена после нексус да добијат апдејт с5кава и ноте 4.:)
 

Dark HaCkeR

Баниран/a
14 јули 2009
2,632
1,359
S5 и ноте 4 добиваат сигурно брзо а другите ке почекаат пошто треба време да го нашминкаат тачвизот
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,046
29,064
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Dark HaCkeR

Баниран/a
14 јули 2009
2,632
1,359
Да да новиот тачвиз баги е среден и еве што ке носи излезе една верзија за с5
List of changes in the new Lollipop build compared to the old one:

• New Note 4 fingerprint lock screen
• New system-wide font — similar to the original one, but a tad thinner.
• New animations, much smoother than before — there’s a screen off animation present as well.
• Google Search bar in recents menu
• Brightness slider in notification centre has a new yellow colour — while changing the brightness, the notification centre disappears and allows the user to view the content beneath it.
• Removed “Interruptions” from Sound settings
• Gallery: Media can be sorted using new filters including Pets, Events, Scenery, Documents, Food, Vehicles and Flowers.
• Music: Improved UI
• Clock: Navigation bar icons are now accompanied by text
• Calculator: Removed square grids which surrounded the numbers and symbols
• Contacts: New search box
• Stock Material Design inspired applications receive colored status bar
• Android Lollipop theme’s core green elements replaced with Samsung’s blue colour
• Settings: Improved UI, new icon colours
• New UI for setting wallpaper from home screen
• Better spacing between options in power off dialog
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,046
29,064
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ќе има 100%
 

Dark HaCkeR

Баниран/a
14 јули 2009
2,632
1,359
Знаеш што ме нервира кај сите производители ланските модели ко да не постоеле само прават најави за новите с5 ноте 4 скоро сите така прават никакви информации не ти пуштаат, дали ке има дали ке нема што треба секоја година да купуваме телефони за да го добиваме најновиот софтвер
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,350
5,271
Знаеш што ме нервира кај сите производители ланските модели ко да не постоеле само прават најави за новите с5 ноте 4 скоро сите така прават никакви информации не ти пуштаат, дали ке има дали ке нема што треба секоја година да купуваме телефони за да го добиваме најновиот софтвер
Не прават сите така, Гугл за Нексус за сите наеднаш најавува :innocent: :)
 

Dark HaCkeR

Баниран/a
14 јули 2009
2,632
1,359
Не прават сите така, Гугл за Нексус за сите наеднаш најавува :innocent: :)
Ни гугагл не прави така мислев на реклами и на се останато сите се исти шлајм, новите модели ги форсираат а ланските како и да не постоеле
 

The_Man

Unstoppable
18 ноември 2009
2,341
2,007
Знаеш што ме нервира кај сите производители ланските модели ко да не постоеле само прават најави за новите с5 ноте 4 скоро сите така прават никакви информации не ти пуштаат, дали ке има дали ке нема што треба секоја година да купуваме телефони за да го добиваме најновиот софтвер
Ќе има апдејт бе, како тргнало не е чудо и ноте 2 да добие.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #24

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,046
29,064
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,038
776
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Мислaм декa немa пoтребa oд тoлкaвa резoлуцијa. 2к е мнoгу oни 4к бaпмaле .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,589
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно