1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  499
  282
  16 Февруари 2014
  Машко
  Уште да дознаам како се праи скриншот :D Сеа у моментов моите домашни го силуваат мобилниот :D
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  У тоглињата коа ке слајднеш надоле имаш скриншот тогле
   
  На edin.ademovic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Или Мени и Волуме -
   
  На Ace Lud и edin.ademovic им се допаѓа ова.
 4. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
  Mifit, сега имам нова апп нели со нов ром, ги нема опциите за континуирано следење на пулс, темпо на движење, пратење (внесување на килажа) :(
  Верзијата што ја имав беше од mimarket, има некој идеја каде и како да ја најдам?
   
 5. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Види ја таа од темата за Ми Апс
   
 6. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
  Ќе ја видам, само да исполегнам дециве :)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 7. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
  [​IMG]
  Јас овде не гледам таква, било каква апп :(
   
 8. zoka4e

  zoka4e
  Gaining Experience

  91
  62
  15 Декември 2014
  Машко
  uploadfromtaptalk1453757646292.png
  4сати? Многу некако
   
 9. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  940
  1,286
  25 oктомври 2012
  Машко
  Вториот слот кај Redmi Note 3 pro е хибрид исто како кај Redmi 3 и може да се стави сим картица или сд картица. Потврдено и на официјалниот сајт на шаоми а и на видеово
  123.JPG
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Дечки ај напомош, се што се обидувам да флешнам преку fastboot со4.4[​IMG]
  ми дава ова, освен ромот кинески mejkerot што го постираше, дали поради тоа што ми се споени партициите не можам веќе да инсталирам 4.4 и само 6.0 ако е така, тогаш или да чекам некој нов апдејт, или капут телефонот. Некои мислења?
   
 11. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
  [​IMG]
  Ја најдов :)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
 13. Sephiroth1

  Sephiroth1
  Gaining Experience

  77
  112
  17 Мај 2011
  И јас го имам истиот проблем со daily lock scren на Mi3.
   
 14. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  А snapchat?
   
 15. Sephiroth1

  Sephiroth1
  Gaining Experience

  77
  112
  17 Мај 2011
  Не користам тоа.
   
  На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
 16. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
  Можее сум глуп :) ама никако да најдам како се поставива икона за google app на хомескрин, значи не виџет него иконка. Негде имаше ама сега никако да најдам, од негде ми се смее ама....
   
 17. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
 18. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 19. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
 20. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Како не ти дава? Од каде?
   
 21. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Немаш кинеско државјанство, toae. :)
   
  На Pane-G, Teget, maci и уште 11 други им се допаѓа ова.
 22. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
  Моја грешка, некој во меѓувреме ја заклучил темата за коментари.
   
  На Pane-G и the_maker им се допаѓа ова.
 23. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Епа некој :) ќе ја отворам ако сакаш, таа е од прошлата недела, сега има нова.
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.
 24. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
 25. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  Дали на гугл кејборд имате предикшн?
   

Сподели

Вчитување...