1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
vlavot
Последна активност:
28 Мај 2020 во 21:40
Зачленет:
29 oктомври 2009
Мислења:
2,974
Допаѓања:
2,947
Поени од трофеи:
1,812
Пол:
Машко
Занимање:
Medical Doctor

Сподели

vlavot

Medicus, Машко

vlavot последен пат беше виден (како):
28 Мај 2020 во 21:40
  1. Andbit
   Andbit
   Zdravo, go vidov tvojot post vo vrska so Kindle narackata od e-buy, pa me interesira dali go poraca direktno na nasha Makedonska adresa ili nekoja finta preku druga zemja. Kolku ti beshe dostavata i dali ti go carinea? I ako moze da mi go pratish linkot od kade go poraca. Fala odnapred
  2. miawallace66
   1. На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
   2. vlavot
    vlavot
    <3
    23 ноември 2013
  3. psyside
   psyside
   Барав ама не Creative, тапа се... само Asus т.е. Xonar STX.
  4. gokica
   gokica
   Здраво. Kако си задоволен T240HD? Дали со кабелска имаш некои проблеми? фала.
  5. psyside
   psyside
   Се гледа сликат :)
  6. Xenor
   Xenor
   Malce imam raboteno Opengl ali poveketo rabotam vestacka intelegencija za igri .
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Занимање:
  Medical Doctor
  Processor & Cooler:
  Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
  Storage:
  Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
  PSU:
  Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
  RAM:
  Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
  VGA:
  Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
  Case:
  Cooler Master CM Storm Trooper
  Mouse:
  Corsair Vengeance m95 White
  Audio:
  Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
  Monitor:
  Dell UltraSharp U2414H 24''
  Keyboard:
  Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
  Motherboard:
  Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
  OS:
  Windows 10 Pro X64
  Прекар:
  VLA
  Професија:
  Medical Doctor

  Потпис

  “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” -Jeremy Clarkson