1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. fenomenmk

  fenomenmk
  Gaining Experience

  83
  81
  16 Март 2015
  Не :(
   
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  ќе ме убедите сеа наредно да си зеам и јас redmi :D
   
 3. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,274
  8,681
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Дали кај над може да се најде нова батерија за РН2 по можност со поголем капацитет?
   
 5. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,598
  5,164
  20 Април 2007
  Машко
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,274
  8,681
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Им пишав меил, ќе видам што ќе одоговорат. Ако нема чаре ќе оди на продажба.
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,091
  26,786
  4 Септември 2008
  PC MARK ANDROID,

  Redmi Note 2

  6:04 min

  [​IMG]


  Redmi Note 3 Pro

  15:09 min

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На DrMTR, uwemi, Војвода и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. voah

  voah
  Баниран/a

  626
  499
  5 Септември 2014
  15 часа батерија :) :) добар е бенчмаркот упсс
   
 9. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  2.5 пати повеќе батерија ?
  Нема шанси.. Освен ако има 6-7000mah батерија.
   
 10. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Тоа е на тест, рачунајте некаде 7-8H скрин Он ке биде.
   
 11. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  940
  1,286
  25 oктомври 2012
  Машко
  Некоја информација за тоа кога ќе биде достапен и цена на Redmi Note 3 Pro во hi.mk? @the_maker
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,091
  26,786
  4 Септември 2008
  RN3P :D

  [​IMG]

  Од понеделник, за повеќе инфо погледни горе :D
   
  На DarkEnchanter, mviktors, the_maker и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  RN2 prime
  Screenshot_2016-02-06-17-01-43_com.andromeda.androbench2.png
   
  На psyside и the_maker им се допаѓа ова.
 14. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  940
  1,286
  25 oктомври 2012
  Машко
  Почнаа да излегуваат кратки рецензии и видеа од телефонот, една од првите на англиски со повеќе работи опфатени -


  На неколку места прочитав дека освен во брзина, Note 3 Pro имал подобра батерија и камера од Note 3. Се што е над 4,5 саата SOT, за мене е одличен резултат за било кој телефон.
   
  На uwemi и psyside им се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,091
  26,786
  4 Септември 2008
  Најмалце 6 ќе вади RN3P.
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. jdinev

  jdinev
  Intern

  54
  32
  13 Мај 2015
  Машко
  А дали би имало разлика во battery life помегу РН3 и РН3про?
  претпоставувам ова единствено би зависело од економичност на процесорот mediatek vs snapdragon.
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,091
  26,786
  4 Септември 2008
  Треба да се тестира, ќе тестирам вечер јас.
   
  На goran_oh и jdinev им се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,091
  26,786
  4 Септември 2008
  10% battery drop, 1H SOT, а последниов 30/60 минути сум на мизерен сигнал (заборавив да се исклучам од Wi-Fi на комшијата) и со локации упалени

  БТЊ ако некој сака да направи споредба помеѓу новите и ребрендираните Snapdragon процесори,

  [​IMG]
   
  Последна промена: 7 Февруари 2016
  На jdinev и the_maker им се допаѓа ова.
 19. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  @psyside како хиерарски одат процесориве. ?
  820>810>808>650>805>801>616>800>430>600>415>410>400 ?
  Никаде не можам да најдам некоја ваква хиерархија, да се знае кој на кое ниво е.
   
  the_maker, uwemi и на SaleSk им се допаѓа ова.
 20. Aster MK

  Aster MK
  Gaining Experience

  330
  334
  27 Јули 2015
  Машко
  820>810>652>805~808~650>801>800>430>600~616>415>410>400 би требало да се.
   
  Ace Lud, uwemi, SaleSk и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  ping @the_maker

  Ima neso novo za bateriite na Redmi Note2?
  Za kolku vreme bi mozel da gi doneses i koj kapacitet ke bidat.
   
  На dimsa и the_maker им се допаѓа ова.
 22. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Ќе има, да завршат таму празниците што почнаа и ќе се носат заедно со друга специфична роба. Реално почеток на Март бате, до 21-ви им се празници.
   
  На Ace Lud и dimsa им се допаѓа ова.
 23. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Koj kapacitet ke bidat bar nekoi 4000mAh ?
   
 24. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,598
  5,164
  20 Април 2007
  Машко
  Исто како и оригиналните ама со келии кои имаат друга хемија.
  Веројатно поиздржливи.
   
  На dimsa му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Astro

  Astro
  Guru

  6,274
  8,681
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  I jas sakam takva baterija. Mejker racubaj me i mene.
   

Сподели

Вчитување...