1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]

  Да ви пуштам малце водичка :)


  Екстра е...
   
  На ifobt, OldSchoolPvP, Potop и уште 12 други им се допаѓа ова.
 2. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  Со здравје да си го користиш, први импресии најбрзо што можеш п.с не ставај sot зашто ќе паднеме у кома хаха
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  Не го земав јас, бев мејкер частеше кафе и успат го расчачкав :)

  Иначе како мини рн3 е :)
   
  SaleSk, the_maker, dimsa и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  246
  276
  9 Јануари 2015
  Да не случајно ги добиеме порано телефоните ? Да се обрадоваме и мие или останува 27ми? :) :)
   
 5. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  овие му се 2-3 телефона за тест... вашите ќе ги добиете кога ви кажал мејкер :)
   
 6. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Влегува ли побрзо во сетингс од рн3 ? :D
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  Не ги споредував :)
  инаку сите ми влегуваат брзо у сетингс:D:p
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 8. bate mile

  bate mile
  Gaining Experience

  412
  205
  4 oктомври 2011
  Инсталирав 5.12.17 на ми 4 лте а не се споија системските партации помош?
   
 9. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Пробај пак... Ќе ги среди, ако не, Fastboot инсталација.
   
 10. bate mile

  bate mile
  Gaining Experience

  412
  205
  4 oктомври 2011
  не сакаше а fastboot ми дава error aaa.jpg нема .bat file во ромот 5.12.17
   
 11. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Има бат, лошо ти е името на патеката. Направи го с:\flash
   
 12. bate mile

  bate mile
  Gaining Experience

  412
  205
  4 oктомври 2011
  browse --> advanced koj file да го селектирам?
   
 13. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Vo site polinja, toj folder odberi go, t.e. tie fajlovi od toj folder.. Nekoi gi nema, ne se sekiraj..

  Ako ne, telefonot ostaj vo fastboot, i startuvaj go flash all.bat
   
 14. bate mile

  bate mile
  Gaining Experience

  412
  205
  4 oктомври 2011
 15. bate mile

  bate mile
  Gaining Experience

  412
  205
  4 oктомври 2011
  aaa.jpg еве како е наместено
   
 16. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Не ти е добро, тие фајлови треба да се во фолдер images, а во рут треба да ги имаш flash.bat фајловите, како и адб драјверите/програмот..

  Пушти ми линк од каде си го симнал тој зип?
   
 17. bate mile

  bate mile
  Gaining Experience

  412
  205
  4 oктомври 2011
 18. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Mi4 6.0.1 bugs, црвено подвлечени зборови кога пишувам, краш на снепчет, краш на дејли менење на screen lock wallpaper. Се надевам ќе се среди.
   
 19. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Нема такви багови, нешто имаш грешка.. Каква инсталација си напраил?
   
  На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
 20. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Па на стејбл ром, ставив преку update најпривн 4.4 5.нешто препорачаната верзија, потоа преку update направив 6.0.1 ама беше во лооп телефонот па преку рековери направив whipe all data и се рестартира нормално телефонот и еве овие багови.
   
 21. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  За црвено подвлечените зборови.
  Language and Input/Spell checker/language - Hebrew.
   
 22. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Пробав така, он пишува дека си симнува пакети за спелл чек :D Упорен чекер. А друг начин на инсталација има или ова е шо јас пишав.
   
 23. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Неможам да најдам Фастбоот ром кинески сега, но најдобро ти е да ставиш TWRP Recovery, па таму све убаво избриши откога ќе инсталираш.
  После имаш во упатството.. Не смее да има траги од стариот систем, а мора партициите да се споени. Ако не се, не го инсталирај 6.0, ќе имаш проблем, како сега претпоставувам.
   
 24. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Па инсталирав првин 5.12.17 како да знам дали се споија или не системските партиции. Инаку и shiwbox крашува, нешто не е во ред ќе се вратам на сток па пробувам од таму.
   
 25. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Избриши ги пак сите партиции во Рековери..

  И стартувај го па пиши дали е ок.. И симни го новиот ром да го имаш при рака нели..
   

Сподели

Вчитување...