1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. kamion203

  kamion203
  Intern

  43
  11
  26 Мај 2012
  Машко
  pred nekoe vreme gi svrtevcastlevania 1,2 na nes, chip n dale 1 i 2 na nes, blazing angels squadrons of wwii na ps3
   
 2. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,063
  1,340
  17 Јуни 2009
  Машко
  До вчера ја играв Crysis Warhead. Конечно после толку време имам PC што може да ја "вози" играва на макс сетинзи на 60 fps :)
  [​IMG]
  А од денес ја играм Call of Duty Black Ops

  [​IMG]
   
  Enigma, PC_GAMER и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 3. Bagata

  Bagata
  Gaining Experience

  62
  53
  21 Август 2010
 4. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,662
  777
  3 Март 2018
 5. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  596
  832
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Defense Grid 2
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  37
  58
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  Hellblade: Senua's Sacrifice
  незнам како ми промакнала игрицава???
   
 7. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  714
  517
  11 ноември 2015
  Машко
  Metro Exodus (Xbox)
   
  На Winncoot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cyb3rAng3l

  Cyb3rAng3l
  Gaining Experience

  39
  65
  16 oктомври 2016
  Машко
  A Plague Tale: Innocence, прекрасна игра со предобра приказна и атмосфера, ја препорачувам да ја изигра секој.

  Испратено од Redmi 5 Plus преку IT.mk форум апликација
   
  filipkir, NecrotoX и на Luca Toni им се допаѓа ова.
 9. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  596
  832
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Warhammer Chaosbane

  Warhammer: Chaosbane on Steam

  4ца играчи ко-оп, одамна толку забава за викенд немало
   
  gremlin, Luca Toni и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 10. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  73
  109
  30 Август 2018
  Машко
  Пред некој ден ја завршив "A Plague Tale: Innocence" и можам да кажам дека играта е предобра и вреди за парите. Иако ќе остане underrated бидејќи немаше многу маркетинг сепак морам да го пофалам тимот од САМО 40 ДУШИ кои ја изработиле.
  Кој има време нека ја проба :)
   
  filipkir, skullmonkey и на Luca Toni им се допаѓа ова.
 11. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  182
  64
  23 Февруари 2017
  Машко
  Се враќам во времето со играва ама е супер забавна бар за мене :)
   
  На Jovan2389 и NecrotoX им се допаѓа ова.
 12. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  436
  251
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Flavour кецо? Ја имам пробано ама ептен кратко и нешо бе ме бендиса. Ама тоа откако ја па изиграф двојката.
   
 13. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,831
  2,669
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Јас па обратно, на кецот дремев, двојката не ме бендиса.
  Сега ја има Wreckfest, од истиот девелопер е, викаат добра била..
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  125
  51
  16 Јуни 2017
  Машко
  Assassin's Creed Brotherhood.:)
  И јас решив малце да се навратам на постарите легенди. Одлична игрица барем за мене.
   
  На alexandar23 и Ragnar им се допаѓа ова.
 15. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,063
  1,340
  17 Јуни 2009
  Машко
  Од пред неколку дена ја играм Call of Duty Black Ops 2, малце стара ама добра игричка :)
  [​IMG]
   
  На Enigma му/ѝ се допаѓа ова.
 16. GAMEKING

  GAMEKING
  Intern

  35
  36
  11 Јануари 2018
  Машко
  FORZA HORIZON 4
   
  На Jovan2389 и Winncoot им се допаѓа ова.
 17. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  436
  251
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Да, да, баш до скоро ја играв, ама заглавив на едно место па ја паузирам едно две недели. Исти стил е као Flatout. Да ја пробаш обавезно. Flaout 3 ич не ми допадна. Поптпуно различна игра е. Како други да ја правиле, фрафика, брзина на движења, врска нема. Иначе има 4-ти део, шо е супер. Ааа да, има Flaout Carnage. Тоа ти е практично Flaout 2+, да се изразам интеловски :) Истите траки, само подобрена графика и плус има додатен мод.
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  830
  2,130
  12 oктомври 2014
  Машко
  Те молам кажи дека тролаш со flatout?
  Те молам!

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 19. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  436
  251
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Тролам синко, тролам.
  Музичка желба, сладолед, пијалок?
   
 20. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  830
  2,130
  12 oктомври 2014
  Машко
  Ништо од ова.
  Само молба до администрацијата да има некое основно тестирање на интелегенција и можност за нормално комуницирање пред да може да се направи акаунт на форумов.
  Толку.


  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На alexandar23, Luca Toni, SiPy` и уште 3 други им се допаѓа ова.
 21. Toxic

  Toxic
  Intern

  259
  16
  24 Јануари 2009
  Машко
  Моментално Diablo3,тежок гринд има играта али ок е.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,343
  3,013
  4 Септември 2008
  Borderlands The Pre-sequel, потсетување и припреми пред тројката.
   
 23. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  64
  84
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Само што ја свртев Dying Light. Супер приказна и одличен co-op. Интересна :)
   
 24. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  125
  51
  16 Јуни 2017
  Машко
  Паралелно во мојот фокус ја ставив и Need for Speed - Hot Pursuit.:)
   
 25. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  95
  124
  18 Февруари 2012
  Машко
  Assassin's Creed Odyssey
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...