1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,821
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Medal of Honor: Warfighter
   
  На Tose1991 и DrMTR им се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,618
  7,687
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Bioshock Infinite. До пола сум ама некако ми здосадува.

  И редовните пациенти
  Battlefield 3
  Star Trek Online.
  MW3
   
  На Tose1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  333
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  World of Warcraft
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  PES13 - се обложуваме со комшијата и јадничок секогаш си губи :D
   
  На Tose1991 и alokin им се допаѓа ова.
 5. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,339
  2,798
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
 6. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Dota 2
   
  На Tose1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  LoL
  Dishonored
  i vikendov GW2 kluc si najdov :) :)
   
 8. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,930
  2,778
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Плешам моментално Batman: Arkham City и GW2.
   
 9. KireAMD

  KireAMD
  On your way to fame

  244
  879
  29 Август 2011
  Машко
  World of Warcraft
   
  На xenon и dramallama им се допаѓа ова.
 10. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
  dishonored, crysis 3, mass effect 3, tomb rider, bioshock: infinite - сите чекаат на ред, никако да најдам време да ги играм :(
   
 11. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  Пред два дена ја завршив Bioshock, сега е на програмата Bioshock 2, маам триологија.
   
  Necromancer, bate mile и на omegaRED им се допаѓа ова.
 12. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  727
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Dota 2, Crysis 3, Tomb Rider, Pici*ja usput, Dishonored, Forza Horizon, PES 2013 itd...
   
 13. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,455
  950
  1 Април 2012
  Машко
 14. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,145
  598
  2 ноември 2012
  *Танго*
  Едит: PES2013, GTA VC Killer Kip's и то.
   
 15. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,285
  898
  8 Мај 2010
  Машко
 16. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  На Woofer му/ѝ се допаѓа ова.
 17. тотето

  тотето
  On your way to fame

  694
  676
  4 oктомври 2011
  Машко
  Па скоро веќе половина година се занимавам со Smite. Во меѓуреме почнав неколку (DMC, Crysis 3, Borderlands 2...) и некако го нема филингот кој го има при играње на десктоп, па никако да ги завршам.
   
 18. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,017
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, C++, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Shank
   
  На bate mile му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  363
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Vo momentov Dota,ali ima i drugi: Pro Evolution Soccer 2013,Torchlight 2,Borderlands 2,Command And Conquer 4 Tiberian Twilight,StarCraft II: Heart of the Swarm
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Stefan23

  Stefan23
  Intern

  62
  35
  14 oктомври 2012
  Машко
  Mirror's Edge
  I World Of Warcraft Wrath of the Lich King :p
   
 21. salamander

  salamander
  Gaining Experience

  205
  233
  16 ноември 2011
  Машко
 22. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Mafia 2
   
  На Tose1991 и MarkoHF им се допаѓа ова.
 23. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
 24. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  796
  1,668
  23 Мај 2012
  Sleeping Dogs :D
  [​IMG]
   
  На Duke и Tose1991 им се допаѓа ова.
 25. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Слабо со сум време, али знам да заиграм GTA IV онака за опуштање :D
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...