1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,926
  3,498
  5 Декември 2009
  Машко
  По пауза од неколку месеци со Metro Exodus, пак се вратив да ја довршам. Играва буквално знае да ме дамлоса... :D
   
  На AlexM, MasteR_#0, Gaston и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  29
  18
  5 Февруари 2019
  Машко
  Моментално инсталирам NBA 2K20, денес тоа ќе се игра :) Лани ја скокнав дека секоја година беа исти некако, да видиме дали има нешто ново годинава :D
   
 3. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  428
  200
  28 ноември 2014
  Машко
  Од кај ја симна?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На Anungunrama му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,608
  5,237
  21 Јануари 2009
  Има, 75 GB of bullshit.
  Било кој тракер?
   
  На Anungunrama и SiPy` им се допаѓа ова.
 5. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  29
  18
  5 Февруари 2019
  Машко
  @mkiptv ко што кажа @Avid на било кој тракер ќе ја најдеш. Пробана, благо разочарување, не гледам некоја огромна промена, плус што чекав два дена да се симне :D Не ми е јасно како е 75 gb :D Него ќе ја пукнам деновиве на ТВ, можда боље ќе е :D
   
 6. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  703
  688
  22 Април 2013
  Машко
  Спортска симулација симната од торент... welcome to the 2000s
   
 7. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  276
  224
  19 ноември 2013
  Машко
  Open Beta на Blizzard.
  [​IMG]
   
  PC_GAMER, pecko95, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,608
  5,237
  21 Јануари 2009
  Како тоа COD на Близард, шо се дешаа?
   
 9. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  132
  123
  18 Септември 2015
  Машко
  [​IMG]

  Јака игра, пуцачина


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  filipkir, PC_GAMER и на TheMarshal им се допаѓа ова.
 10. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  276
  224
  19 ноември 2013
  Машко
  Од Black Ops 4 мислам се на Blizzard.
   
  На Avid и Hyperboy9914 им се допаѓа ова.
 11. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  166
  194
  3 Јануари 2019
  Машко
  Еј, не може ни да се споредува со "The New Order" и "The Old Blood". Играта везе си нема со Wolfenstein. Али ако ја начекам некад на Steam за $2-3 би ја играл. :cool:
   
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  89
  63
  5 Април 2018
  Машко
  Blizzard беа откупени од Activision пред некоја година, па затоа почнаа таму да ги продаваат CoD игрите. Иначе играва е предобра, размислувам да ја купам, ама некако 60 евра не знам дали ми се даваат. Преубаво е направена, а оптимизацијата им е next level.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  993
  603
  8 Август 2017
  Машко
  Ако купувате графичка во наредниве месеци, Нвидиа ќе ја делат CoD у бундле.
   
 14. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  58
  97
  30 Август 2018
  Машко
  Предложете нешто со добра синглплеер приказна да се игра.
   
 15. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  29
  18
  5 Февруари 2019
  Машко
  NFS Payback. Све што пробав од Most Wanted наваму ми беше тешка бљувотина, али ова е прилично интересно :) Изненаден сум и едвај чекам NFS Heat, предобро изгледа.
   
  На krashot и Pane-G им се допаѓа ова.
 16. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  29
  18
  5 Февруари 2019
  Машко
  Wolfenstein The New Order и The New Colossus се забавни. Добра прича има Dying Light, за мене една од подобрите игри искочени у последни 10 години. The Evil Within ти е топ исто. Од авантури, Life is Strange ;)
   
 17. Derof

  Derof
  Intern

  89
  44
  16 Јануари 2016
  Машко
  Greedfall
   
 18. Abovelife

  Abovelife
  Intern

  18
  19
  11 Април 2016
  Машко
  Call of Duty: Modern Warfare, освен CoD 2 не сум фан на серијалов, ама оваа стварно е врв!
   
 19. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  690
  492
  11 ноември 2015
  Машко
  Forza Motorsport 6 Xbox X
  Metro Exodus Xbox X
  Rocket League Xbox X
  Blair Witch Xbox X
   
 20. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,151
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
  Се заразив со оваа гадна игра упм :D

  Devious Dungeon

  [​IMG]
   
  На Gjurc1n0t и Rukfash им се допаѓа ова.
 21. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  397
  221
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Несум ја играл, ама воа е права видео игра. Ке ја потражам на маме ќе ја пробам.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 22. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,151
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
  Не знам дали ја има на mame32, јас ја играм на PS Vita...
  Играта е лудница :)
   
 23. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,121
  564
  9 Мај 2012
  Машко
  Ама и Forca Horizon и таа е добра сега играм и се уште играм старата Хот Прушут и никогаш не ми досадува и други игри играм само кога имам време
   
  На Anungunrama му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  699
  727
  9 Декември 2015
  Машко
 25. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  922
  619
  1 Јуни 2016
  Да бе

  [​IMG]
   
  Pane-G, fuzzjaw и на Ragnar им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...