1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,060
  1,331
  17 Јуни 2009
  Машко
  Моментално ја играм Call of Duty Ghosts. Незнам зошто играва добива толкав хејт, баш е супер игричка.
  [​IMG]
   
 2. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,060
  1,331
  17 Јуни 2009
  Машко
  Денеска почнав да ја играм A Plague Tale: Innocence, бидејки видов дека многу луѓе на форумов ја фалат :) Моментално имам поминато само 1 саат со оваа игра, и сега за сега ми остави доста позитивен впечаток.
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  775
  265
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Додај ме на стим Happy_mk ако ја имаш handsome collection za 5Evra zemeno

  Ontopic: Warcraft 3 Eurobattle.net: Hellhalt TD

  Borderlands сите, Red alert 2+dlc, Sims 1 +dlc , metro сите, crysis сите, Timeshift, Prototype сите, Far cry сите, Bioshock сите, Heretic, Fallout сите освен 76, и најбитната игра што ми е на банерот:

  Blaster Master на NES, најдобрата игра спрема мене направена на првото Нинтендо. Кој ја нема играно нека ја проба без туторијали за 1988 беше понапред во времето (spoiler: пратечки ракети). И нормално најдобратс музика во Нинтендо по мене.

  Како стигнувам незнам да ги играм сите.  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 7 Јули 2019
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  33
  23
  27 ноември 2018
  Моментално ја „кршам“ Skyrim: Special Edition пошо е најоптимизираната и добро средена игра која нема никакви багови. Осим тоа тепам време во Car Mechanic Simulator 2018, Dirt Rally, Euro/American truck simulator, Descenders. Ќе инсталирам Borderlands денеска, мада не ми беше нешто посебно играта и подоцна Life is Strange првата, чисто да се навратам на тој мастерпис од игра.
   
 5. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  655
  688
  9 Декември 2015
  Машко
  Detroit Become Human
  Одлична графика, интересен гејмплеј[​IMG] .
   
  На Маша и IcePick им се допаѓа ова.
 6. deki1

  deki1
  Gaining Experience

  160
  57
  20 Јули 2011
  Age of Empires: Definitive Edition
   
  На Lazarko и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 7. icemaher

  icemaher
  Intern

  25
  15
  27 Мај 2009
  Машко
  Battlefield 5, одлична графика, одлична е и играта, ама мнооогу кратка кампања, 4-5 приказни/мисии и толку. CODWW2 барем имаше околу 11 мисии. Идат на квалитетна графика, скратуваат на синглплеер мисии...
   
 8. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,662
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Па тоа ти е мултиплеер игрица, кампањата е ставена само онака.
   
  На icemaher му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MarijanMK

  MarijanMK
  Intern

  31
  43
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  Total War THREE KINGDOMS-прв пат играм некоја од Total War серијалов и сега ги симињан и другите...
   
 10. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  266
  204
  19 ноември 2013
  Машко
  Одличен арт дизајн, брз гејмплеј, интересни карактери и приказна.
  [​IMG]
   
  Tozo8, SiPy` и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 11. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  45
  24
  3 oктомври 2014
  Машко
  Katana Zero

  Одамна не сум играл толку интересен платформер. Препорачувам!

  Испратено од WAS-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  121
  124
  3 Јануари 2019
  Машко
  Watch Dogs 2

  [​IMG]


  Крајно не оптимизирана игра, ма да некако боље е од кецот.
   
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,250
  2,268
  9 Февруари 2011
  Secret Files: Tunguska

  20190721_132036.jpg
   
  Luca Toni, icemaher и на omegaRED им се допаѓа ова.
 14. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  266
  204
  19 ноември 2013
  Машко
  Quake Champions :geek:
  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  687
  22 Април 2013
  Машко
  The last of us remastered
   
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Nostradamus

  Nostradamus
  Intern

  34
  30
  23 Мај 2017
  Машко
  Студент / Software Engineer
  Forza Horizon 4 на Windows 10. Имаше некој попуст за упола и ја земав "Ultimate" едитион. Како некој што сака било што, што е поврзано со автомобилизмот и огромниот обем на коли кои класики, кои нови јас се заљубив во играва. Но не е без своите фалинки. Windows Store како таква како што е доста шит, од достава до сама интеракција на игрицата. Самата игра има доста стутер и фрејм проблеми доколку не се фокусираш на неа или пак имаш програми во позадина. И најбитно, после некое време ако колите не ви се толку интересни играта станува "Rinse and Repeat" повторувачки евенти доколку немате со кој да играте. Еве неколку фотки и видео.

  [​IMG]
  [​IMG]  И секако ми се допаѓа слободата да можеш да направи Ford Transit во супер кола. Хаха.

   
  ARMac, Jovan2389, Luca Toni и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,836
  6,425
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  И јас ја имам Ultimate и на PC и на Xbox. Морам да напоменам дека Lego експанзијата малце ме разочара. Не е на ниво на остатокот од играта. Инаку сум lvl150.

  @Nostradamus додај ме "armac119" мислам дека може крос платформ френдс пошто јас претежно на xbox ја играм јер како што кажа на PC има статер, на конзола нема.
   
 18. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  440
  335
  26 Јуни 2012
  Машко
  Моментално се игра A Plague Tale: Innocence. Графиката и приказната се топ, но за мој вкус малку е walking simulator. Интересен е делот со загатките/puzzles на секое ниво, ги има во изобилие доколку некој е повеќе фан на барање логика.:)

  [​IMG]
   
  На AlexanderMK и Ragnar им се допаѓа ова.
 19. teodor mobile

  teodor mobile
  Intern

  3
  0
  7 Декември 2017
  Машко
 20. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  115
  316
  9 Август 2010
  HL.png
   
  На mihovkris и architect им се допаѓа ова.
 21. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  581
  363
  11 ноември 2015
  Машко
  Ти пратив покана ако имаме некоја игра иста може мулти да играме.
   
 22. Nostradamus

  Nostradamus
  Intern

  34
  30
  23 Мај 2017
  Машко
  Студент / Software Engineer
  Те додадов, јас сум conceptnothing3.
   
 23. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  853
  557
  1 Јуни 2016
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...