1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

каде можам да купам добра,не профи штрафилица

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од maci, 1 ноември 2016.

 1. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  167
  228
  9 Јуни 2015
  Машко
  не , пиши тука што ти треба па ке направиме нешто.
   
 2. zelenko

  zelenko
  Gaining Experience

  184
  157
  3 Април 2009
  Компресорчето за фарбање, може поликолор со него? Која цена би било тоа на струја а која на батерија.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 3. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  979
  673
  1 Јуни 2016
  Дечки, сакам на татко ми да му купам штрафилица, би дал 2-3 илјади.
  Препорака?
   
 4. krema

  krema
  Professor

  9,343
  9,064
  24 Јуни 2009
  Машко
  INGCO
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,154
  11 Март 2011
  Со собрани купони од Лукоил имаш B&D за 3000 денари.
   
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,928
  4,135
  28 oктомври 2008
  Имаш B&D без купони за 2.700 :D
   
  На Oktar и bxxxn им се допаѓа ова.
 7. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,154
  11 Март 2011
  На Banjifiko и Oktar им се допаѓа ова.
 8. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  174
  287
  3 Февруари 2019
  Машко
  Ingco модел cdli 20021, батериска штрафилица.нема удар за бетон,за во бетон имам еден куп други стари од искра на кабел.Футер самотезен до 10мм,торк момент 45 нм. Ја купив пред 2 недели,нов модел со 20в 2ампер часа батерија,иде со една или две батерии.Јас ја земав со една батерија за 3800 ден. Ја земав првенствено бидејки користам за по дома за све и свашта а и хоби ми е изработка на ствари од дрво,ми пукна филмот од каблите мкнење па продужни кабли... дојде со полу полна батерија,ја наполнив и си реков сега ке ја тестирам па ако рикне на прв ден одма ја вракам. Споив три даски со стеги и извадив еден куп штрафови од 5мм дебелина и 5цм долги и почнав да штрафам. Првиот штраф влезе како во путер и така до 260 тиот штраф додека скроз не ја сотрав батеријата. Брзо полнење има за еден саат. И сега деновиве ке си запалам кола и уште една батерија ке си земам бидејки штрафилицава ме изненади од мокноста и цената. За мои потреби е сосема доволно лесна, компактна и мокна. И нормално прикладна цена. Бај тхе ваи дополнителна батерија е 1500 ден. Од ingco имам и брусалка(ја здробив од користење за домашни потреби), ударна бормашина на кабел,и рачен циркулар,ниеднаш не ме оставиле на цедило,секогаш испорачале.
   

  Прикачени датотеки:

  На gOJDO, PC_GAMER, farkizz и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  9,343
  9,064
  24 Јуни 2009
  Машко
  Убав бенчмарк си направил. :)
  Со литиумски батерии нема никгаш да има зима за ваквите рачни алати.
  Со здравје да си ја користиш. :)
   
  На Tomica Jovevski и Oktar им се допаѓа ова.
 10. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  174
  287
  3 Февруари 2019
  Машко
  Ептен позитивно сум изненаден...
   

Сподели

Вчитување...