1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

каде можам да купам добра,не профи штрафилица

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од maci, 1 ноември 2016.

 1. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  650
  2 Април 2008
  штрафилицата би ми била за домашна употреба.
   
 2. zoka4e

  zoka4e
  Gaining Experience

  91
  62
  15 Декември 2014
  Машко
  еуро тоолс :)

  Sent from my 2014813 using Tapatalk
   
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,787
  9,443
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Имаш во Хубо кога ќе влезеш па лево различни брендови со различни цени, резервни батерии за нив и слично.
   
 4. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  645
  826
  25 Февруари 2016
  Машко
  Немој да си играш да фрлаш пари, оди во електроелемент ако има бош уште за 7000+ денари купи ја со литиум јонска батерија. Но нејм марки се фрлени пари. Или буџет верзија е PARKSIDE мислам во Икеа ја има.
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  814
  769
  5 Април 2015
  Машко
  Lidl
   
 6. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  645
  826
  25 Февруари 2016
  Машко
  Така е lidl.
  Инаку се сложувам со Октар, една од најдобрите инвестиции во еден дом е батериска штрафилица со футер, која патем можеш комотно да ја користиш како батериска бормашина.
   
  Последна промена: 1 ноември 2016
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,394
  23 oктомври 2012
  Машко
  Исклучиво литиумска батерија, иначе никад нема да ја користиш штрафилицата. И секако, две батерии. Подобро дај 7000 за нешто такво, квалитетно и да го утепаш од користење, одколку нешто ефтино, никад да не го користиш и после пак да бараш нова или да се вратиш на рачно штрафење. Јас земав Makita со куферче и две батерии, некоја промоција попуст ова она, мислам дека 7 или 8 ме фати. Лично, презадоволен.
   
  maci, ivan88, Lokvan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Govedo

  Govedo
  Gaining Experience

  67
  170
  29 Септември 2015
  Машко
  Filmmaker, Photographer, Graphic Designer
  Земи си FERM - Холандски бренд увозници се Лотулс што продаваа Makita, во класа со Maktec од Makita, со метален футер две литиумски батерии и куфер за 5000ден. доста квалитетна, Еуро тулс или тие Рајдер никако!
   
  На Pane-G и Oktar им се допаѓа ова.
 9. Vampo

  Vampo
  Gaining Experience

  356
  239
  24 oктомври 2010
  Машко
  Во ИКЕА имаше за 25 еур една штрафилица незнам што квалитет е. Како и да е, боље да ја имаш отколку да ја немаш
   
 10. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,677
  4,124
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  2000 ден ја купив нова пред 2 години , активно ја користам , батеријата сеуште држе . PODR1200_b_c.jpg
   
  Harrabed, igor_igor и на BESKO им се допаѓа ова.
 11. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
  Од овие цени што ги гледаш , можам да ти праам уште -20% попуст . имаш 6 месеци гаранција , и многу добри се покажени . добар алат за ефтини пари .
   

  Прикачени датотеки:

  bicikle, zelenko и на cele_x им се допаѓа ова.
 12. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,677
  4,124
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Од кај си ? Планирам во скора иднина да земам 5-6 алати различни за по дома , брусалица , бормашинка и т.н
   
 13. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
  Од скопје , иначе главниот увозник за INGCO :p . Помини кога сакаш не е проблем :)
   
  На zelenko и alumen :) им се допаѓа ова.
 14. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,677
  4,124
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  јас од прилеп сум . Инаку од овој алат сум презадоволен и никој што ги има овие не се пожалил на истрошеност и проблеми со оваа марка и затоа ке си се снадбам со повеќе алати од маркава. Пиши ми податоци во порака кај да те најдам во ск ко ке идам .
   
 15. xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,391
  15 Јануари 2011
  Машко
 16. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  814
  769
  5 Април 2015
  Машко
  Почнаа веќе сите да ги прават со 20V Li-ion батерии. Можда ќе ти биде бескорисен линков, ама ако ти се наоѓа некој во Италија , промоцијата е од утре, ова вреди за сите пари
  http://www.lidl.it/it/offerte.htm?action=showDetail&id=36179
  а набрзо ќе има и промоција во Бг или Грчка, па ако не ти се брза направи им сабскрајб на Лидл bg, gr. па ќе си земеш од таму.
   
 17. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  645
  826
  25 Февруари 2016
  Машко
  Ова е врв од цел аматерски алат, јас користам помали батериски од овие немаат ’’смрт’’.
   
 18. Astro

  Astro
  Guru

  6,787
  9,443
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ај прати ми мене локација во ПП и направи ми попуст да дојдам да земам една те молам.
   
 19. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  Увозници за Bosch - Famod , имаат за секој ценовен ранг по нешто.

  Одличен однос и добри цени.
   
 20. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  645
  826
  25 Февруари 2016
  Машко
  Само плава програма Бош, другото е ср..е у боја, отворија брошурата првата во ценовен ранг 7200 ден. умрена од работа 3+ години несака да умре :p.
   
  На zoka4e и smole им се допаѓа ова.
 21. lumixoid

  lumixoid
  Gaining Experience

  126
  140
  22 Септември 2008
  Јас користам Bosch GSB 10,8-2-LI. Дојде со две батерии и полнач (гаранцијата од 2 години ги покрива и нив).
  Ова е најмалата ударна дупчалка/штрафилица и засега сум презадоволен.
  Купена од Фамод директно, цена ~10К.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 22. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  567
  390
  11 Февруари 2016
  Машко
  Ако сакаш Bosch, пиши ми PP што ти треба (нови 2+1 год. гаранција, +1 добиваш со регистрација на алатот на нивни веб сајт).
   
 23. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,925
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Дај и за мене една цена, исто за штрафалка, батериска. Сакам и јас да земам една.


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 24. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
  Која ја сакаш кажи ми , и слободна помини земи ја :)
   
 25. Bane

  Bane
  Gaining Experience

  188
  162
  11 Септември 2011
  Машко
  ја имам оваа штрафилица веќе трет месец. Ја користам одвреме навреме. Сеуште сум на првото полнење :)
  Мислам дека подобра не најдуваш за парите со гаранција.
  http://www.ikea.gr/apothikeutikoi-h...-xeiros/katsabidi-trypani-li-ion-36929/38060/
  Нема потреба да фрлаш пари ако ти е за повремено користење за ситни работи.
   

Сподели

Вчитување...