1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

каде можам да купам добра,не профи штрафилица

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од maci, 1 ноември 2016.

 1. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,153
  11 Март 2011
  Во суштина штрафилица за ова се купува, за бушење во бетон, метал има други соодветни алатки. Инаку на Youtube што менуваат гуми со штрафилица, загледате повеќето се DeWalt. Така да моја препорака или помоќна DeWalt или некоја од послабите брендови + евтина бормашина за се останато.
   
 2. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,308
  3,012
  24 Септември 2012
  20V е појака од 18V, не е некоја филозофија. Целото видео е тоа.
   
 3. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,899
  2,138
  19 Јули 2013
  Еми истото, само на англиски :confused:
   
  На Vlatzki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,901
  6,587
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Абе земи си ја оваа и поефтино ќе те фати. И бетон и цигла и што сакаш. Кабел 6 метра за низ дома е супер. Ем 2000 ден. е со остатокот ќе си купиш додатоци.

  Technische Daten:

  · Netz: 230 V ~/ 50 Hz
  · Leistung: 300 Watt
  · Drehzahl: 450 U/min 1350 U/min
  · Drehmomenteinstellung: 19+1
  · maximaler Bohrdurchmesser: 10 mm
  · maximales Drehmoment: 16Nm bis 24Nm
   
 5. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,796
  1,572
  22 oктомври 2012
  Машко
  Кажи ми, кога ќе го тргнеш прстот од копчето за старт, продолжува да врти по инерција, или моментално застанува, како што е случајот кај батериските...?
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,901
  6,587
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Застанува одма.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,655
  771
  3 Март 2018
  ја мисла не. А може и 6-аголната осовина д ае во пластика, така да не.
   
 8. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,796
  1,572
  22 oктомври 2012
  Машко
  На кој пост реплицираш...? :) Не знам дали на мојот, или на некој друг :) Нареден пат ако не ти е проблем цитирај го постот на којшто реплицираш ;)
   
 9. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  825
  771
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  кај акумулаторски штрафилици 18V=20V
  Разликата е во маркетингот, до лани ЕУ бараше да биде означен минимум напонот на кој ке работи батеријата ама сега тој закон не важи веќе. Сега можат слободно макс напонот на батеријата да го пишуваат така да 10.8V станаа 12V преку ноќ 18V станаа 20V.
  Имаше и известување на страната на бош дека 12в батериите работат на 10.8в штрафилиците и дека разликата е во дакларирањето на напонот, ака маркетинг булшит.
   
  На Astraion, PC_GAMER, artweb и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  Dewalt се супер, али и цената им е висока.

  Макита и зелен бош се таман за хоби, двете марки идат со 3 год. гаранција.
   
  На PC_GAMER и bxxxn им се допаѓа ова.
 11. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  164
  227
  9 Јуни 2015
  Машко
  Ако на некој му интересира Штрафелици,Бормашини од Брендот INGCO , со една година гаранција.


  Во прилог имате и ПДФ КАТАЛОФ од некои артикли.
   

  Прикачени датотеки:

  bxxxn, PC_GAMER, zelenko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,407
  3,289
  12 Јануари 2016
  Машко
  Јас само да се надоврзам на муабетот од АРМац дека и жичани штрафилици вршат работа. Жичанава Ингко штрафилица испадна солидна, на страна сите моменти со сметањето на кабелот и мобилноста на батериска штрафилица (кои се на место). На крај се е компромис, кабел или вложување во две батерии. Парксајдот ми стои неотворена, ќе ја продавам и само од зафатеност немукает немам досега напишано оглас.
   
  На PC_GAMER и ARMac им се допаѓа ова.
 13. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,901
  6,587
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Сега штрафев, на празно има минимум моментум ама застанува брзо. На штраф, зависно од кумплугот застанува одма. Немам од овие модерниве батериски за да споредам ако те интересира за купување можам кратко видео да снимам.
   
 14. zelenko

  zelenko
  Gaining Experience

  184
  157
  3 Април 2009
  Беско, ќе дадеш некој попуст за форумски колеги?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 15. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,170
  3,234
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Pojdete na buvljak , kupete si edna strafilica ( 99% sansi deka e so riknata baterija ) za 200 denari .Kupete si eden 18v 5 amperski adapter za laptop od tamu i zalemete go na strafilicata i imate zicana strafilica za 300 denari sto dolgo ke ve sluze.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  130
  232
  24 Април 2007
  Женско
  Пане бе.... :) Земи и еден леген, прашак за перење и со штрафилицава твоја можам и машина за алишта да ти направам ;)
   
  На Lokvan, Oktar, zelenko и уште 5 други им се допаѓа ова.
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,901
  6,587
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  А бувите гратис идат :oh:
   
 18. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,170
  3,234
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dogovoreno.
  Tamam i za vas ke napravam brusalica za nokti ramnenje :D
   
 19. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  164
  227
  9 Јуни 2015
  Машко
  Ке направиме нешто :)
   
  На zelenko му/ѝ се допаѓа ова.
 20. zelenko

  zelenko
  Gaining Experience

  184
  157
  3 Април 2009
  Во ефтинија да те барам?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 21. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,170
  3,234
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Beton busam so 10.8V ... IMG_20191012_162458.jpg IMG_20191012_162502.jpg
   
  На krema и bxxxn им се допаѓа ова.
 22. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,153
  11 Март 2011
  На Oktar и Necromancer им се допаѓа ова.
 23. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,170
  3,234
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Siromastija jbg :)
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 24. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,153
  11 Март 2011
  Шега на страна, во Меркур има сет бургии од Bosch, внатре има по неколку за дрво, метал, бетон, околу 1000 денари се. Имаат и поголеми сетови и поскапи. Оваа за метал што ја гледам инстант ќе се истапи, плус можно е да страда и штрафилицата. Некој нека пише на форумот ако знае добра цена за некои квалитетни бургии. Инаку има многу разлика од соодветна бургија наспроти една за се (од искуство, ги трошев порано како молив да се).
   
  На Lokvan и Pane24 им се допаѓа ова.
 25. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  575
  549
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  од Bosh сет-от добро се покажа го имам пуштено во акција .. ако го збориш истиот, дрво/метал/бетон, 6/8/10 бургии. Последно во носечки столб бушев со 10-ка та, не мрдна.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...