1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

каде можам да купам добра,не профи штрафилица

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од maci, 1 ноември 2016.

 1. STRIKER

  STRIKER
  Intern

  49
  12
  2 Јануари 2016
  Машко
  Браос. Добар ревју. Може да ми кажеш од кај ја зеде по таа цена, или ја зеде со некој попуст? Барав ама никаде не можам да ја најдам по таа цена.
   
 2. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  177
  295
  3 Февруари 2019
  Машко
  Евтинија импекс,увозникот. По регуларна цена,немаше попуст.
   
 3. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  786
  703
  26 Март 2016
  Даскал
  Знам дека ова не е баш најточната тема за вакво прашање, меѓутоа не сакав нова тема да отворам за слична работа. Имено, дали некој знае наместо штрафилица каде може да се најде кај нас сет магнетни штрафцигери со различни големини или пак основа и магнетни глави, за работа за компјутер ми е за мали штрафчиња. Нешто налик следново:

  Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com
   
 4. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,828
  1,660
  22 oктомври 2012
  Машко
  Одвртувач за часовници со битови, сет 32пар, магнетен продолжеток 115mm, пинцета, CrV, EXTOL PREMIUM
   
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  786
  703
  26 Март 2016
  Даскал
  Супер изгледа ова, само една дилема ми останува кога читам „магнетен“ кај вакви сетови. Дали под магнетен се подразбира дека само продолжетокот е магнетен и така ги држи битовите, или дали и самите битови/глави се магнетни. Бидејќи такви ми се потребни за мали штрафчиња и штрафење во заебани места (компјутер, телефон итн итн.).
   
 6. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Штрафцигерот е магнетен и кога ставаш бит, го повлекува нагоре.
  Јас веќе неколку години користам сет купен од пазарче за 150 денари. Ми има завршено еден тон работа.
   
 7. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,092
  1,196
  11 Март 2011
  Го имам истиот сет, купен од Хубо пред некоја година, околу 400 и нешто денари беше. Само рачката е намагнетизирана, т.е. всушност и се одлепи и делот што е магнетот, па морам рачно да го враќам. Магнетот е како мал цилиндар и е на базата каде што се прикачуваат битовите. Тешко да најдеш намагнетизирани битови, но верувај дека овој ќе ти заврши одлична работа.
   
 8. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  786
  703
  26 Март 2016
  Даскал
  Имам штрафцигери разни низ дома, меѓутоа често мора да штрафам доста мали штрафчиња во непристапни простори и ми паѓаат па се нервирам па паѓаат па се нервирам и така ќе поминам 3 саати со само еден заштрафен штраф. Не верувам дека ќе ми заврши работа ако не е намагнетизиран битот. Ми треба нешто да го држи штрафчето бидејќи не секогаш мора да штрафам од горе надолу па гравитацијата да си го прави своето, некогаш и на слепо штрафам каде само пола рака бери.
   
 9. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  950
  683
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Mi Home (Mijia) Wiha Screwdriver Set – Mi Store
   
  PC_GAMER, krema и на Rikimaru им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,757
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со оглед на цената овие MI дали се smart?
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  118
  96
  6 Февруари 2016
  Машко
  ^Доволно е јак магнетот, и ги магнетизира битовите. Или со надворешен магнет можеш да ги намагнетизираш битовите.

  Wiha е сериозно професионална фирма. Ако е оригинал wiha, зимај. Исто ко knipex, ако начекаш оригинал, земај бегај.
   
 12. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,828
  1,660
  22 oктомври 2012
  Машко
  Штом го ставиш битот, истиот се магнетизира...
   
  На mihovkris и Rikimaru им се допаѓа ова.
 13. smole

  smole
  Unstoppable

  3,108
  3,586
  18 Април 2007
  Knipex во МК ги носи Лотулс, овие ги земав од таму. Цените им се исти како на нет во Германија на артиклите.

  Штрафцигер со битови земав од Али, овој, ок е.
   
  mdeni, kolesk и на Rikimaru им се допаѓа ова.
 14. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  786
  703
  26 Март 2016
  Даскал
  Изгледа овој Original Xiaomi Mijia Wiha Daily ќе го порачам. Ми изгледа супер на дизајн и од она што читам од купувачи. Во МИ стор е дупло поскап, ќе почекаме еден месец од али секспрес да стигни.
   
 15. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  950
  683
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Ги имам на работа и топ си се!
   
 16. Mannn

  Mannn
  Intern

  2
  0
  25 Февруари 2020
  Prijatel hilta INGCO da se zeme ima li popust 20% i kade se naogjas da se pomine?! :)
   
 17. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Ги има во анхоч и сет


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 18. Mannn

  Mannn
  Intern

  2
  0
  25 Февруари 2020

Сподели

Вчитување...