1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

каде можам да купам добра,не профи штрафилица

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од maci, 1 ноември 2016.

1. STRIKER

STRIKER
    Intern

49
    12
    2 Јануари 2016
    Машко
    Браос. Добар ревју. Може да ми кажеш од кај ја зеде по таа цена, или ја зеде со некој попуст? Барав ама никаде не можам да ја најдам по таа цена.

2. Tomica Jovevski

Tomica Jovevski
    Gaining Experience

177
    295
    3 Февруари 2019
    Машко
    Евтинија импекс,увозникот. По регуларна цена,немаше попуст.

3. Rikimaru

Rikimaru
    On your way to fame

786
    703
    26 Март 2016
    Даскал
    Знам дека ова не е баш најточната тема за вакво прашање, меѓутоа не сакав нова тема да отворам за слична работа. Имено, дали некој знае наместо штрафилица каде може да се најде кај нас сет магнетни штрафцигери со различни големини или пак основа и магнетни глави, за работа за компјутер ми е за мали штрафчиња. Нешто налик следново:

Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com

4. Alucard

Alucard
    Шериф

1,828
    1,660
    22 oктомври 2012
    Машко
    Одвртувач за часовници со битови, сет 32пар, магнетен продолжеток 115mm, пинцета, CrV, EXTOL PREMIUM

5. Rikimaru

Rikimaru
    On your way to fame

786
    703
    26 Март 2016
    Даскал
    Супер изгледа ова, само една дилема ми останува кога читам „магнетен“ кај вакви сетови. Дали под магнетен се подразбира дека само продолжетокот е магнетен и така ги држи битовите, или дали и самите битови/глави се магнетни. Бидејќи такви ми се потребни за мали штрафчиња и штрафење во заебани места (компјутер, телефон итн итн.).

6. mihovkris

mihovkris
    On your way to fame

1,247
    891
    1 Јуни 2016
    Штрафцигерот е магнетен и кога ставаш бит, го повлекува нагоре.
    Јас веќе неколку години користам сет купен од пазарче за 150 денари. Ми има завршено еден тон работа.

7. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,092
    1,196
    11 Март 2011
    Го имам истиот сет, купен од Хубо пред некоја година, околу 400 и нешто денари беше. Само рачката е намагнетизирана, т.е. всушност и се одлепи и делот што е магнетот, па морам рачно да го враќам. Магнетот е како мал цилиндар и е на базата каде што се прикачуваат битовите. Тешко да најдеш намагнетизирани битови, но верувај дека овој ќе ти заврши одлична работа.

8. Rikimaru

Rikimaru
    On your way to fame

786
    703
    26 Март 2016
    Даскал
    Имам штрафцигери разни низ дома, меѓутоа често мора да штрафам доста мали штрафчиња во непристапни простори и ми паѓаат па се нервирам па паѓаат па се нервирам и така ќе поминам 3 саати со само еден заштрафен штраф. Не верувам дека ќе ми заврши работа ако не е намагнетизиран битот. Ми треба нешто да го држи штрафчето бидејќи не секогаш мора да штрафам од горе надолу па гравитацијата да си го прави своето, некогаш и на слепо штрафам каде само пола рака бери.

9. Borsa

Borsa
    On your way to fame

950
    683
    10 oктомври 2011
    Машко
    Машински дизајн
    Mi Home (Mijia) Wiha Screwdriver Set – Mi Store

PC_GAMER, krema и на Rikimaru им се допаѓа ова.
  10. krema

krema
    Professor

10,148
    9,757
    24 Јуни 2009
    Машко
    Со оглед на цената овие MI дали се smart?

На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kolesk

kolesk
    Gaining Experience

118
    96
    6 Февруари 2016
    Машко
    ^Доволно е јак магнетот, и ги магнетизира битовите. Или со надворешен магнет можеш да ги намагнетизираш битовите.

Wiha е сериозно професионална фирма. Ако е оригинал wiha, зимај. Исто ко knipex, ако начекаш оригинал, земај бегај.

12. Alucard

Alucard
    Шериф

1,828
    1,660
    22 oктомври 2012
    Машко
    Штом го ставиш битот, истиот се магнетизира...

На mihovkris и Rikimaru им се допаѓа ова.
  13. smole

smole
    Unstoppable

3,108
    3,586
    18 Април 2007
    Knipex во МК ги носи Лотулс, овие ги земав од таму. Цените им се исти како на нет во Германија на артиклите.

Штрафцигер со битови земав од Али, овој, ок е.

mdeni, kolesk и на Rikimaru им се допаѓа ова.
  14. Rikimaru

Rikimaru
    On your way to fame

786
    703
    26 Март 2016
    Даскал
    Изгледа овој Original Xiaomi Mijia Wiha Daily ќе го порачам. Ми изгледа супер на дизајн и од она што читам од купувачи. Во МИ стор е дупло поскап, ќе почекаме еден месец од али секспрес да стигни.

15. Borsa

Borsa
    On your way to fame

950
    683
    10 oктомври 2011
    Машко
    Машински дизајн
    Ги имам на работа и топ си се!

16. Mannn

Mannn
    Intern

2
    0
    25 Февруари 2020
    Prijatel hilta INGCO da se zeme ima li popust 20% i kade se naogjas da se pomine?! :)

17. Pane-G

Pane-G
    On your way to fame

1,304
    711
    9 Мај 2012
    Машко
    Ги има во анхоч и сет

Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk

18. Mannn

Mannn
    Intern