1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ит хорор

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од lynx, 15 ноември 2016.

 1. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,300
  888
  3 Декември 2008
  Машко
  Среѓено. :p
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,791
  5,545
  21 Јануари 2009
  ама треба и во спојлер да биде
   
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Вазектомија... :)))))
   
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,996
  12,357
  23 Јануари 2008
  Манга
  omg, wtf??? how???
   
 5. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,300
  888
  3 Декември 2008
  Машко
  Ја пола саат пробав да узнам и нишо неузнав
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,676
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R

  *mini heart attack
   
 7. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  "My dog ate it"
   
 8. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  C.L.U.S.T.E.R.F.U.C.K.
   
 9. krema

  krema
  Professor

  9,282
  9,010
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ова ми личи дека лепенката од хитсинкот не била извадена пред да се монтира.
   
  toshex, moongose и на JunkieMKD им се допаѓа ова.
 10. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,185
  1,218
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  [​IMG]
   
  На Nomad, stefan_v, shifty и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,409
  3,292
  12 Јануари 2016
  Машко
  Ajjj... E oва не сум видел до сега, толку е неверојатно што дури и се сомневам на местенка. :)
  Генерално на многу помалку прљави машини (внатре), на сите отвори однадвор треба да има прашина и затнување од прљавштини, а ете кај напојувањето се гледа дека е релативно чисто.

  Но само јадам бурек, местено или не во секој случај ова е одличен ај-ти хорор. :D
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  9,282
  9,010
  24 Јуни 2009
  Машко
  Чинам дека не е местенка, имам сретнато ваков ит хорор.
   
 13. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,040
  2,982
  2 Септември 2012
  Машко
  Невозможно е ова, како со лопата некој да го пунел куќиштево. :eek:
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  112
  95
  6 Февруари 2016
  Машко
  Ова е топлотна заштита на кукиште. Ова кукиште стоело на тераса, тоа си повлекува топлотна заштита за минатите ладни периоди. Сега заштита се вади, и се инсталира клима за ладење. :D
   
  На Speedy и bLaCk AnArChY им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  9,282
  9,010
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не си налетал, затоа не ти е верно. :)
   
 16. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  714
  517
  11 ноември 2015
  Машко
  Мене ми се чини дека е со штрафцигер пробано да се извади или од висока температура.
   
 17. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,676
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Заборавен на печка :)
  [​IMG]
   
  На Nomad, Majestic, MasteR_#0 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  9,282
  9,010
  24 Јуни 2009
  Машко
  Климе, дај друго дете.
   
 19. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  357
  358
  17 Март 2010
  Машко
  Некој пресериозно го сфатил печењето графички, па се префрлил и на цели лаптопи
   
  На Lokvan и spiritBreaker им се допаѓа ова.
 20. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,409
  3,292
  12 Јануари 2016
  Машко
  Бар да ја изваделе плочата пред печење... :D
   
  На worker_x му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,086
  8,388
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Го искорнал процесорот сосе металниот држач, не му текнало да го извади latch-от.

  Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
   
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Speedy

  Speedy
  Gaining Experience

  592
  202
  21 Август 2010
  Машко
  Пуштил LinX ...
   
 23. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  598
  3 Мај 2010
  Машко
  Пред некој ден чистев компјутер и софтверски(преинсталација на оперативен систем) плус хардверски(зошто бучеше). Пред да го преинсталирам видов дека е купен и пуштен во официјална употреба на 12ти Септември 2012 година. Од тогаш не е ни чепнат(првата атачирана слика е слика од компјутерот со пломбата од АМЦ ). Не е беше наместен на под, туку на биро маса(околу 80-90 cm од подот). Очистен е колку толку.

  Повеќе слики имате подоле атачирано да не ги ставам сега сите во постот.

  Кулерот на CPU-то:
  6.jpg


  Само пред и потоа на напојувањето:

  Пред:
  7.jpg

  Потоа:
  15.jpg

  Заборавив да сликнам една за најнакрај, ама нема да замерите. :)

  П.С. Тоа клопчињата не се волна или изолација туку чиста наталожена прашина.
   

  Прикачени датотеки:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина:
   143.1 KB
   Прегледи:
   139
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина:
   198.7 KB
   Прегледи:
   140
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина:
   327.5 KB
   Прегледи:
   140
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина:
   469.8 KB
   Прегледи:
   142
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина:
   416.4 KB
   Прегледи:
   138
  • 8.jpg
   8.jpg
   Големина:
   466.3 KB
   Прегледи:
   137
  • 9.jpg
   9.jpg
   Големина:
   498.3 KB
   Прегледи:
   135
  • 10.jpg
   10.jpg
   Големина:
   497.9 KB
   Прегледи:
   138
  • 11.jpg
   11.jpg
   Големина:
   359 KB
   Прегледи:
   138
  • 12.jpg
   12.jpg
   Големина:
   338.8 KB
   Прегледи:
   139
  • 13.jpg
   13.jpg
   Големина:
   317.9 KB
   Прегледи:
   141
  • 14.jpg
   14.jpg
   Големина:
   542.3 KB
   Прегледи:
   144
  На Nomad, Astro, gocetan и уште 10 други им се допаѓа ова.
 24. Steff_92

  Steff_92
  Gaining Experience

  116
  52
  28 Јули 2017
  Машко
  Среќа што не бил во пушачка просторија.
  Тек тогаш да видиш прашина :)
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 25. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  918
  865
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Истово куќаре го имам дома. Моево толку прашина збира за 3 месеца :D

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
Слични теми
 1. shevchenko
  Одговори:
  76
  Прегледи:
  13,692
 2. Andrijeski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,253
 3. ''TcM>>
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,157
 4. psyside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,008
 5. psyside
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,631
Вчитување...

Сподели

Вчитување...