1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
stefan_v
Последна активност:
13 Мај 2020
Зачленет:
3 Мај 2010
Мислења:
1,422
Допаѓања:
601
Поени од трофеи:
612
Пол:
Машко
Веб-страна:

Сподели

stefan_v

On your way to fame, Машко

stefan_v последен пат беше виден (како):
13 Мај 2020
  1. KalEl
   KalEl
   Здраво ,видов на форумов дека ја имаш оваа книга "Основите на Html, CSS и Javascript - За почетници, односно увод, Визуелна Книга"ако не е проблем би можел да ми ги испратиш на [email protected] зошто линковите каде што ја имаш аплодирано се застарени,фала и поздрав.
  2. Kristina1411
   Kristina1411
   Извини морам да те прашам вака зошто прочитав дека си пишал за валутата дека е многу битнa за префрлање пари на skrill. Најдобро е да имам девизна картичка и да ги вадам парите во долари, а не во евра? Јас имам денарска и не знаев дали таа да ја регистрирам за подигнување пари од elance.
  3. markolebron
   markolebron
   2 дел

   Па би сакал да ми дадеш совет дали најдобро ќе ми бидне да направам monkeybookers и од таму да ги праќам парите на картичка ( мислам најисплатливо) и дали ќе може парите од pay pal што ги имам да ги префрлам на monkeybookers.

   благодарам однапред
  4. markolebron
   markolebron
   Здраво стефан

   Имам едно кратко прашање до тебе . Имав работено нешто на интернет и ми беа испратени парите преку pay pal ама видов дека неможе да ги пребацам парите на картичка од тутунска што ја имам.
  5. Martin Serafimovski
   Martin Serafimovski
   Здраво Стефан, извини што ти одземам време
   сум приметил дека се разбираш во многу работи поврзани со веб страни и имам некој проблем со вордпрес , па ако може да ми кажеш фб, скајп или емаил да те контактирам ?
   Благодарам однапред
  6. babybaby
   babybaby
   (2.)дел:
   Здраво Стефан,
   СЕега, ме интересира, ако знаеш каков е интернет импулс за Т-мобиле и ОНЕ преку интернет стик??!
   Плус, ако не ти е тешко да ми објасниш за една нелогичност:
   АДСЛ преку Т-хоме, кои го сервираат базично, имаат многу слаб импулс во О.Зелениково, а пак ОНЕ кои го преземаат од Т-хоме АДСЛ пак имаат(наводно) многу добар т.е. брз интернет!!!
   Како е можно ова?
   Благодарам однапред
  7. babybaby
   babybaby
   (1.)дел:
   Здраво Стефан,
   Бев до Близоо: се уште немаат покриеност на овој регион “ниту ќе имаат во догледно време“(според службеничката).

   Благодарам однапред
  8. Dimitar7A
   Dimitar7A
   Здраво Стефан, ти пишувам во врска со темата за јуниор програмер, јас завршив елеткро факултет смер информатика и автоматика пред 3 години ама неможам работа да најдам па ако можеш некоја ИТ фирма да ми препорачаш кај што може да се стекне искуство или да се влезе без некое големо работно искуство контактирај ме на овој мејл [email protected]
   Поздрав.
  9. petre.dimov
   petre.dimov
   Ako moze nesto povece za rabotata sto ja nudis. Inaku sum diplomiran na Feit, Skopje smer Informatika I kompjutersko inzinerstvo. Kontakt mail : [email protected] . Mozam I CV Ako treba da to pustam. Pozdrav
  10. Alexxx
   Alexxx
   Здраво, ти пишувам во врска со интеграцијата на касис платежниот систем во опен карт, штотуку прочитав дека имаш модул за опен карт, може да разгледам линк и да добијам дополнителни информации во врска со него ? Благодарам многу, Александар.
  11. Goran1990
   Goran1990
   zz ti imas kniga za html na makedonski taka?
   prikacija negde ako ne ti e maka ajde pls
   pozzz
  12. pituguli
   pituguli
   Zdravo Stefan..
   Imas li informacija dali os entropay moze da se registrira payapl account?.Jas probav so tutunska banka nekade krajot na maj i ne mozese...Ili ako imas nekoja druga ideja...
   Pozdrav Ile
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
  http://macedonius.com/
  Прекар:
  Stef
  Професија:
  Програмер и Web Развивач
  Музика:
  Linkin Park, The Script, Fun. и др.
  Програмски јазици:
  HTML, CSS, FLASH, PASCAL, C/C++, PYTHON, JAVA и други.
  Омилен спорт:
  Пинг-Понг

  Потпис