1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ит хорор

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од lynx, 15 ноември 2016.

 1. VerGer

  VerGer
  Gaining Experience

  472
  470
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  али профи и heatshrink wrapped и се :D аиии
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  354
  478
  2 Септември 2012
  Машко
  Вечерва во вестите ќе гледате:
  Изгоре стан во Скопје, причина (запален телевизор):eek:
   
  На bicikle и Daniel86 им се допаѓа ова.
 3. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,346
  2,134
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
 4. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,346
  2,134
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
 5. architect

  architect
  Unstoppable

  1,849
  2,163
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Гарант се од анхоч @gOJDO :D
   
  На StalkeR и gOJDO им се допаѓа ова.
 6. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,129
  2,923
  12 Јануари 2016
  Машко
  Ова е суптилен хорор, као нешо режирано од Вон Трир. :hay:
   
  На xenon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  737
  454
  1 Јуни 2016
  Може работи и од двете страни .. ee вие па :D
   
 8. JunkieMKD

  JunkieMKD
  On your way to fame

  2,168
  527
  3 Декември 2008
  Машко
  "До вчера убо работеше, денес нешто ми се исклучува на секој 5 мин"
  [​IMG]

  И најдоброто од електричарски работи во с.Ливада Струга. "Добро е бе шефе работи се само осигурач ми паѓа многу"\
  да подобјаснам, од шуко штекерот извадено е сијалица за двор, сијалица за балкон и уште една сијалица и штек за шупа.
  [​IMG]
   
  На gremlin, Sonic.01, The Geek Boy и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. architect

  architect
  Unstoppable

  1,849
  2,163
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Работи во scalable link interface најверојатно :D
   
 10. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,208
  4,659
  21 Јануари 2009
  Објасни ја цела ситуација те молам :D
   
  На Canibalot му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  50
  66
  29 Јуни 2016
  Машко
  Мислам дека рамот е обратно ставен :), или мислиш на нешто друго :oops::zipit:
   
 12. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  846
  615
  5 Јули 2011
  [​IMG]
   
  skopje_mkd, Canibalot и на architect им се допаѓа ова.
 13. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  97
  61
  21 Мај 2017
  Обратен рам, можно е и да се на ист канал, не гледам убаво
   
 14. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  50
  66
  29 Јуни 2016
  Машко
  [​IMG]
   
  Последна промена: 21 Јануари 2019
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,346
  2,134
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Превземено е сличето од FB post на OC3D. За среќа не сум сретнал ваков фејл во живо :)
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  752
  349
  12 Април 2017
  Машко
  Ова мора да е намерно...
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 17. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
  20190116_193836.jpg
   
  На Grimriper, Nick192, Molec и уште 12 други им се допаѓа ова.
 18. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,046
  1,552
  25 Јануари 2008
  Машко
  Шпагети....[​IMG]
   
  cele_x, Oliver! и на The Geek Boy им се допаѓа ова.
 19. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  2,998
  4,127
  4 ноември 2013
  Машко
  Со лесно.
   
  На tomaso му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  737
  454
  1 Јуни 2016
 21. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,346
  2,134
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  [​IMG]
   
  На DonFrozex, ARMac, gOJDO и уште 4 други им се допаѓа ова.
 22. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,208
  4,659
  21 Јануари 2009
  Јас: Го отворивте ли линкот?
  Они 2: Да.
  Ми кажуваат нешто што не треба да се појави ако се отвори тој линк.
  Јас: Хмм, сигурно го кликнавте линкот директно?
  Они 2: Да-да.
  Јас: Хмм...
  И тука нешо им „паѓало 3g-то“ дека биле поврзани и на телефон и на лаптоп, лол,
  добиваат интернет и сега на интерфон ги слушам.
  Едната го диктира линкот збор по збор, буква по буква...
  Другава стигнува со куцање до пола и вика „после?“
  И првава и вика „е до тука само, мене прееска ми го отвори и без тоа после прашалникот“.
   
  Lokvan, -={K-O-R-U-N}=- и на borcep им се допаѓа ова.
 23. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,436
  1,471
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Women :D
   
  На turbiny и Avid им се допаѓа ова.
 24. JunkieMKD

  JunkieMKD
  On your way to fame

  2,168
  527
  3 Декември 2008
  Машко
  WARNING: Graphic content.

  Not mine found it online.
  [​IMG]
   
  Последна промена: 18 Февруари 2019
  На RagingDemon, ARMac, DaVoRkNe и уште 5 други им се допаѓа ова.
 25. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,129
  2,923
  12 Јануари 2016
  Машко
  @JunkieMKD ова треба да оди со предупредување за графичка содржина.


  :hay:
   
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. shevchenko
  Одговори:
  75
  Прегледи:
  13,318
 2. Andrijeski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,190
 3. ''TcM>>
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,086
 4. psyside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  978
 5. psyside
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,518
Вчитување...

Сподели

Вчитување...