1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ит хорор

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од lynx, 15 ноември 2016.

 1. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  303
  242
  9 oктомври 2010
 2. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  160
  178
  3 ноември 2012
  Машко
  [​IMG]

  LinusTech
   
  Sukhoi, ARMac и на Avid им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,055
  6,032
  21 Јануари 2009
  Благ хорор во Анхоч, ок реално не се они баш кривите.
  upload_2019-4-16_19-19-39.png
   
  На StalkeR, NecrotoX, mnikolce и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,126
  7,027
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ова е прајслес. Можеле да ја купат од iStock сликата за 9 евра, ама сепак си ја украле. Па и графичар ја доработувал. Еве ја оригиналната.

  https://media.istockphoto.com/photos/boy-with-computer-picture-id147022538?s=2048x2048

  [​IMG]
   
  StalkeR, NecrotoX и на Avid им се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,055
  6,032
  21 Јануари 2009
  Кога фирмата продава мауси од 50 денари... што да се очекува :D
   
 6. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,574
  3,563
  12 Јануари 2016
  Машко
  Се ми се чини дека хоророт се однесуваше на очоболот од комбинацијата на пембе бои на тастатурата. ;)
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,126
  7,027
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  А башка е наопаку свртена. Дизајнерот уште учи фотошоп, практикант е.
   
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,055
  6,032
  21 Јануари 2009
  Не, не, си погоди @ARMac за што е хоророт.
  Боите се океј за деца со посебни потреби.
   
 9. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,340
  2,158
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Анхоч је си ли то ти?[​IMG]
   
  На FLEGMA, CBB_6, gOJDO и уште 9 други им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ај она претходното со лепенката да не го осетиш, ама ова цел кабел да не го осетиш дека не ти леже убаво хитсинкот, епа узми пушку па се уби. :D
   
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,080
  4,474
  4 ноември 2013
  Машко
  Одлично завршена работа, браво!
   
 12. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  145
  72
  24 Јуни 2008
  Машко
  Баш фин cable management.
   
  На martin17 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,574
  3,563
  12 Јануари 2016
  Машко
  Невозжно е да се функционира вака, процесорот веднаш ќе тротла и без захтевна апликација. Со лепенка е можно да функционира систем, посебно ако не се оптоварува... Мислам дека е некоја заебанција она. ;)
   
 14. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  253
  572
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Не би рекол :D
  Гумичкана од кабелот некако загорена ми изгледа на кулерот :D Некако успевал да се држи уклучен али сигурно биле високи температурите.
   
 15. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,706
  3,142
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  не шири дезинформации, еве ја оригиналната слика:

  #heheszki #komputery

   
  На Ile bocev и cipiripi им се допаѓа ова.
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,154
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  @Anhoch :D
   
  gOJDO, Molec и на null_ptr им се допаѓа ова.
 17. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,574
  3,563
  12 Јануари 2016
  Машко
  Дека загорело нешто, тоа секако. Тротлањето и исклучувањето се заради висока температура која прво треба да се достигне за да се вклучи заштитата. Следствено, загорела гумата од кабелот. ;)

  Само нема никаков контакт со хитсинкот, нема шанси да ова работи. :)
   
  На SpiritBond му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Astro

  Astro
  Guru

  6,154
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Маме расплакаа значи :D
   

  Прикачени датотеки:

 19. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  820
  1,372
  12 Септември 2013
  Машко
  Прочитав претежно на удар биле фирми. Што оперативен имало на машината, службена или приватна?
   
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,055
  6,032
  21 Јануари 2009
  Globelmposter 2.0 пепел.
  Нема јавно достапна бесплатна декрипција се уште.
  Ама има СКАМЕРИ што нудат поевтина декрипција :D
   
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,154
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Приватна машина, фајл сервер.
  Интересно е што имало порт форвард до машинава па јузеров си приступуел од надвор. Иначе имаше Windows 7 Pro :) и имало слаб пасворд на Windousot. Интересно што бил заштитен со битдефендер платена верзија и според кажувањата никој никогаш немал стартувано фајл, ниту знаеле да се закачат преку ремоте, имало само шерувани фолдери.
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Лелеј, ако ги најдат од Getty... тие не бираат кој си што си, веднаш изгор тужба...
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,055
  6,032
  21 Јануари 2009
  Во иднина windows 10, појак пасворд кој ќе се мења редовно, фајрволчиште, и инвестиција за Malwarebytes Enterprise
   
  На Speedster и Astro им се допаѓа ова.
 24. Astro

  Astro
  Guru

  6,154
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Е да, ама ум шо идит отпосле не јет ум.
   
  На philldm му/ѝ се допаѓа ова.
 25. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  510
  457
  27 oктомври 2016
Слични теми
 1. shevchenko
  Одговори:
  76
  Прегледи:
  13,872
 2. Andrijeski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,280
 3. ''TcM>>
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,168
 4. psyside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,018
 5. psyside
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,692
Вчитување...

Сподели

Вчитување...