1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ит хорор

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од lynx, 15 ноември 2016.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,833
  1,365
  10 Август 2010
  Машко
  Screenshot_20190503-005625_Gallery.jpg
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,119
  4,275
  4 ноември 2013
  Машко
  Ај со лесно нека ти е (иако не се работи за многу кабли али сепак... еб*ње во мозок е :D)
   
 3. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  533
  426
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Ќути, бели се.

  Да беа црни ќе требаше сите да ги извадиш, не се следи линија... :D
   
 4. krema

  krema
  Professor

  8,829
  8,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со еден куршум два зајака. :)


  [​IMG]
   
  На toshex, TexasUS, Rukfash и уште 22 други им се допаѓа ова.
 5. Astro

  Astro
  Guru

  6,030
  8,165
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Е ова е веќе факинг ултра-невероватно.
   
 6. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  140
  121
  8 oктомври 2016
  How to unsee what I have seen....

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
  На Маша и Astro им се допаѓа ова.
 7. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,576
  726
  3 Март 2018
  10 рачии + 2 мд*а xD do 6то одд ќе се форматисаш :D
   
  На philldm и Astro им се допаѓа ова.
 8. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,340
  2,940
  4 Септември 2008
  Еве ги пак пушачите, нема врска ова не е од катранот.

  2019-06-04 19.25.46.jpg 2019-06-04 19.26.39.jpg 2019-06-04 19.28.24.jpg
   
  stefan166, Sonic.01, Molec и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  108
  204
  5 Јули 2016
  Ова како да е носено офроуд низ кал.
   
 10. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,429
  11,017
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ова е далеку од хорор.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,061
  1,564
  25 Јануари 2008
  Машко
 12. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  533
  426
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Висок инженеринг.
   
 13. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,246
  1,260
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  1C791892-E812-452D-AC75-1BAC7D86BA3D.jpeg
   
  На toshex, Lokvan, gOJDO и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  533
  426
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  ДИСКРИМИНАЦИЈА! И тоа дупла.

  Прво, жените се попознати по вакви импулсивни одговори. (Машко едноставно би ѝ ебал матер на цела инсталација софтверски :D)

  Второ, предрасуда е дека само машки би биле админи... :D
   
 15. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  59
  82
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Додека ние сме во 2019, овој дечко е во 2069 :oh:
   
 16. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,576
  726
  3 Март 2018
  .... Мнлгу уредно се изсечени каблите, како еден по еден да ги делкал, и тоа смирено...
   
 17. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  190
  109
  25 Февруари 2017
  Машко
  IMG_20190620_015000.png
   
 18. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  533
  426
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Victorinox ножици, сине! Чуда прај! :D
   
 19. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,576
  726
  3 Март 2018
  овие се ножици за жива ограда :D
   
 20. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  533
  426
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 21. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,256
  730
  3 Декември 2008
  Машко
  [​IMG]
  Коа ќе се внесеш во чистењето...
   
 22. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  852
  557
  1 Јуни 2016
  Image not found.
   
 23. GAMEKING

  GAMEKING
  Intern

  35
  36
  11 Јануари 2018
  Машко
  ако бил некој психопат се е могуче :D
   
 24. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,256
  730
  3 Декември 2008
  Машко
  bicikle, b.a и на GAMEKING им се допаѓа ова.
 25. GAMEKING

  GAMEKING
  Intern

  35
  36
  11 Јануари 2018
  Машко
  Не работеле кондензаторите хахахахаха
   
Слични теми
 1. shevchenko
  Одговори:
  75
  Прегледи:
  13,481
 2. Andrijeski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,221
 3. ''TcM>>
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,126
 4. psyside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  994
 5. psyside
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,574
Вчитување...

Сподели

Вчитување...