1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,980
  1 Септември 2011
  Машко
  Фалаа
   
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Има. Читај го мојот пост.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  Еве на што ме потсеќа Note 10
  BFBJ3.jpg
  Кој сфати, сфати.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,051
  421
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Онтопик:


  На секое ревју ги читам, само ги стокмив убаво

  Офтопик:


  Термините ги знам уште од средно учев во сомнителна паралелка... Од женско научив што е б*каке.


  Иначе на таа фора што женски паднале..

  "И да имам сВе нешто мора да фали."

  " Имам женска, ама сум некако осамен у душата.."

  Носталгии за добри стари времиња.

  Сега вака се бориме со осаменост:

  IMG_20190814_204521.jpeg

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На Gaston, Tomekk, StalkeR и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Хахаха колку јак киндер
   
  На Sharlovski и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,168
  26,830
  4 Септември 2008
  Best Android Phones: Q3 2019

   
  DrMTR, Војвода и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  Епаа дојде време да го сменам и јас мојот уред.
  Се мислам измеѓу A50 и A70. Не сум многу некој хардкор гејмер, за тоа си имам добар PC.
  Тукуу A70 6,7" тоа колбаса немогуче у џеб да ја носам.
  Гледам A70 4,500mAh, 25W Fast Charging, 4k снимање и подобар чипсет ама како што напоменав многу е голем.
  Дали у опште да се замарам со таков, или да одам со по-компактниот A50.
  Дојде човек со A70, и ги споредив со мојот J7, малце поголем од целиот мој уред. Го ставив и во џеб и не беше толку лошо колку што очекував.
  Дали сепак има драстична разлика измеѓу двете, освен тие ствари што ги наведов и величината?
  Некој што користи A50 купен од Телеком, дали има добиено Night Mode?
  Фигерпринт Скенерот под екранот, брз е? Дали ќе работи ако му земам стаклена фолија, пр. од пазарче? Пошто читав само на Whitestone Dome работел (или како и да се викаше тој Screen protector).
   
  На Alucard и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,980
  1 Септември 2011
  Машко
  Ако ти е проблем големината земи си А50,доволно е голем не преголем,има Night Mode,фингерот работи добро,поготово со јулскиот абдејт ке биде уште подобар,ке работи и преку стаклена фолија нормално од пазарче и да земеш,а50 е доста продаван телефон,така што да бил лош сигурно нели не би бил продаван.Иако не сум чепкал А70,и неможам да ти кажам лично искуство,џабе се видеа и све,додека во живо не се види телефонот.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,816
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
  Ѕирни го и A60 ;)
   
  На psyside и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 10. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Искрено не би го препорачал а60 ради дисплејот. Pls (самсунг верзијата на ips) е инфериорен во однос на амоледот кај а50
   
  На The Geek Boy и olikomerc им се допаѓа ова.
 11. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  505
  351
  22 Март 2016
  Машко
  баш ме заинтересира и прееска проверив на samsung-firmware искочил на 10.08 скоро за сите веропски земји,така да кај и да е ќе го пуштат и за телеком :)
   
  На DaVoRkNe и spiritBreaker им се допаѓа ова.
 12. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,816
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
   
 13. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  MI9T > A70
   
  На Tomekk, The Geek Boy, Krk198 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  реков дека не ми треба Mi9t. Не сум некој хардкор user. Имам доста солиден компјутер дома, и колку за сликање и ситници. Игри нема многу да играм, ваљда едно 2-3, ништо повеќе.
  A60 не е лош, ама сепак, нема AMOLED, нит па џек за слушалки, а тоа мене баш ми треба.
  Евентуално A50 ќе го земам.
   
 15. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  MI9T и хардкор јузер. Нешто си грешка ти.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,085
  1,087
  2 Март 2011
  Машко
  A50 е моментално бест бај од Самсунг.Не треба ни денар повеќе за телефон да се даде.
   
  Centurion, The Geek Boy и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 17. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,090
  2,416
  28 Јануари 2017
  Машко
  @The Geek Boy @Balanar Можи една дефиниција на хардкор мобилен јузер, навистина не знам.
   
  На ivan88, HardCorec, StalkeR и уште 3 други им се допаѓа ова.
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,193
  860
  1 Јуни 2016
  Изглеа рендерирање фотошоп и аутокад.
   
  ivan88, gremlin, StalkeR и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  PUBG Mobile од сабаље до вечер, YouTube константно, Reddit memes, музика, сликање портрети, bokeh селфиња, Netflix стримање, Instagram, Messenger, Twitter, Samsung Health.
   
 20. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Не гледам тука што е хардкор јузер.

  Ако телефонот ти е за ало ало, не гледам причина од толку замарање, гледање ривјуа, споредби, тестови...
  За ало ало, и "глуп" телефон од 1000 денари ќе ти врши работа.
   
  На The Geek Boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 21. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  178
  145
  20 Јуни 2009
  во моментот кога човек ќе сознае дека за 10-20% подобри реални перформанси во чип/камера/меморија... се плаќа 50-100-150% повисока цена ќе утврди која е главата а кој е ѕидот :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 22. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Тој што има пари, не прашува за перформанси. Оди и купува она што е најскапо. Пружи си ги нозете колку што ти е долга чергата.
   
  Скоти, The Geek Boy и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 23. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,280
  1,720
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Ако големината на А70 ти е проблем тогаш џабе муабети што има што нема, А70 е подобар телефон секако и односот цена/вредност на А70 е ист како и на А50, така финалниот избор е дали сакаш помал телефон како А50 или малце поголем но и подобар во сите тие работи што ги наброја (ако ти требаат) за малце повисока цена. И двата се супер опција за парите и бест бај а за се друго над А70 ќе треба значително повеќе пари да дадеш.
   
  На The Geek Boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 24. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,980
  1 Септември 2011
  Машко
  Стигнал абдејт од Тмобиле за A50

  20190820_121417.jpeg
   
  Последна промена: 20 Август 2019
 25. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,478
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
  Големи телефони не се проблем за носење и користење.
   

Сподели

Вчитување...