1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,383
  12,506
  2 Август 2012
  Машко
  Flegma велит:
  Samsung A серијата е килер во средниот сегмент, не ме изненадуваат резултатите.

  Освен ние овдека на форумов, ентузијасти, кои ги познаваме работите просечен корисник vulgaris нема време за анализа па оди на првиот најевтин fail safe избор со познат бренд.
   
  igor_igor, Alucard и на DelphiUser им се допаѓа ова.
 2. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  822
  288
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  753
  831
  2 Март 2011
  Машко
  Баш така, А50 за 15к е сосема доволен уред на денешницата.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,237
  2,931
  24 Септември 2012
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  822
  288
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Samsung Galaxy Note 10+ 5G front camera review - DxOMark

  Излезе DXOmark review na Note10+/Note10/Note10+ 5G

  Битни моменти:
  - Во предна и задна камера е подобар од сите телефони на пазарот.

  Јас лично не се сложувам за предната камера дека е најдобра, зенфон 6 е светлосни години напред. Острината во некои од споредбите е небо и земја. И во видео и за фотографија.
  + Зенфонот снима електронски стабилизарно видео во 4к 60fps, што е во топ 3 ако не и најдобар во задни камери а камо ли за предна. Смешки.
   
 6. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,239
  991
  2 Јануари 2012
  Машко
  Невозможно грд е телефонов. Алал да им е.
   
 7. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  513
  206
  9 Август 2018
  Машко
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,349
  27 Март 2014
  Galaxy Note 10 earbuds leverage USB Type C for active noise cancellation - SamMobile

  Apple шема ?
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,293
  1,067
  26 Април 2013
  Машко
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,349
  27 Март 2014
  ^ Ништо ново на запад !
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  162
  55
  2 Март 2011
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,239
  991
  2 Јануари 2012
  Машко
  И рамката од нерѓосувачки челик беше на најавувањето па кога ги дознаа набрзина сменија и на нивната страна и ги тргнаа рекламите. :)

  Samsung Galaxy Note 10+ 5G camera review - DxOMark

  Само што очигледно е од тестов дека не е најдобар телефон за селфи, а ни сликите не се ништо драматично.
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,206
  4 Септември 2008
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  822
  288
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Баш тоа ке викав, погрешна насока е мазност.
  Оксиџен оз е уствари тоа што ја прави магијата, како е смислен.

  Патем, дали најде трејд за п30про?


  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 15. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  231
  203
  7 Јули 2013
  Машко
  Со Андроид 10 ќе треба да се среди тој момент кај сите телефони, на системско ниво се користат Vulkan бибилиотеките за рендерирање. Имам 2 идентични телефони, едниот со чист Pie, другиот со Q со SD835 и разликата е неверојатна. :)

  А во врска со статијата, да не го заборавиме фактот дека доста од популарните апликации имаат момент на if(phoneIsSamsung){Do different stuff}, но се надевам дека ќе биде елиминирано тоа. И да, постојат моменти каде што и за другите телефони се прават вакви трикови, ама не се толку чести проблемите.
   
  На Tomislav96 и psyside им се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,206
  4 Септември 2008
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,206
  4 Септември 2008


  иПхоно, ова Ролс Ројс.....
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  822
  288
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Note10 е комплетен пакет:

  1. Gloryhole
  2. Best vibrator on the market
  3. Pen

  Ги задоволува и најпребирливите од двата пола.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,045
  1,096
  6 Декември 2016
  Машко
  Се гледа кој е осамен, па ги барата терминиве...
   
  Tomislav96, DrMTR и на damil им се допаѓа ова.
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,599
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Дали има некој земено А50 од телеком?
   
 21. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  476
  332
  22 Март 2016
  Машко
  Јас

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,599
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Дали ти има стигнато абдејт за јули?
   
 23. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,684
  3,007
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Не сум прашан директно, ама на близок шо има а50 на вип земен, стигна апдејтот за 1 јули
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 24. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,599
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Искрено на Телеком што е софтверот т.е,со тој што го даваат е некако тиња,па затоа и прашав,да ми кажат други што имаат земено,дали смениле од некоја друга држава софтвер,или им е ок со тој што го иде телефонот од Телеком.
   
 25. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  476
  332
  22 Март 2016
  Машко
  Не :) не само за телеком за цела европа нема уште,пуштен е само за русија,азија и јужна америка

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...