1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Дали некој знај дали сториџот на note 10/note 10+ е ufs 3.0 или ufs 2.1 сеуште?
   
 2. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  902
  618
  11 ноември 2015
  Машко
  3.0
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,165
  1,795
  13 Јануари 2014
  Машко
  Судејќи по фактот дека S10 нема копче, веројатно и Note 10+ нема. И за другово е ваљда исто како на S10, можеш да го отклучиш без да е уклучен екранот.
   
  На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,478
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
  Нема, ни С10 нема.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Лабаво Screenshot_20190824-160937_Instagram.jpeg
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  261
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  пријатели! Да не знае некој дали Самсунг а40, а70 и Huawei телефониве Што се во телеком се со Dual Sim или не?

  Сакам да земам нов мобилен бидејќи стариов се скрши.
  Не се исклучува можноста да биде и користен.
  План ми се 200 евра, но буџетот може да се прошири максимум до 270 евра

  Приоритет камера, екран и без лагови во софтвер,
  Дали samsung, huawei, redmi и кој модел од нив.
  Не сум во тек со работиве. Па предложете што мислите?
   
 7. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  902
  618
  11 ноември 2015
  Машко
  На Gumirano, tupacan, goran_oh и уште 16 други им се допаѓа ова.
 8. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  На DaVoRkNe и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,157
  26,824
  4 Септември 2008
  StalkeR, Tomekk, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  ајде со здравје користење ( треба да частиш лол)
  сега главна работа за 90% насто од корисниците, а особено за @psyside ќе биде да извадиш фотки во дење и ноќе, со и без користење на night mode
  и те молам пробај го steady mode или како и да се викаше.
   
  На Скоти и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 11. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,478
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Честито да си ја возиш колата,ова телефонот де,за убаво да го користиш,па чекаме фотки од камерата,пошто тоа е најбитно,другото е небитно ко жена без цициња :)
   
 13. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  902
  618
  11 ноември 2015
  Машко
  Ви благодарам на сите и ви посакувам да си купите по убав и по јак.
  Моментално одам на работа, ке гледам да прикачам некоја слика од работа.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На Tomislav96 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 14. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  902
  618
  11 ноември 2015
  Машко
  Не ми дозвилува да ги ставам дирекно, кажете ми каде да ги аплоадирам на која страна?
   
  Последна промена: 24 Август 2019
 15. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  902
  618
  11 ноември 2015
  Машко
 16. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,478
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
  Прљава ти е камерата затоа што сликиве не се баш добри.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  943
  675
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Добро ја стредиле дискотеката :D. Иначе очекував подобри фотографии да вади!
   
 18. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  902
  618
  11 ноември 2015
  Машко
  Дискотеката ја направија.... иначе искрено незнам да сликал и незнам да ги користам модовите. :)
   
 19. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  246
  166
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Со убаво да си го користиш. Фотките се баш добри и јасни, без шминка и реални. Кој ти кажува поинаку се лаже и себе и тебе. За убави фотки потребни се и уредени објекти или места, остави тоа на Youtube, таму се користени однапред зададени локации плус истите се дотерувани и слично. Уште еднаш со убаво да го користиш и не наседнувај на балкански фори и фазони.
   
  На Скоти, The Geek Boy, Tomislav96 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,157
  26,824
  4 Септември 2008
  Со оглед на тоа дека е ауто мод и не е искусен сликите се добри, далеку помалце пластелин има него кај S10 на launch, ова е голем апгрејд, ако слика во night mode и има стабилни раце сликите кинат.
   
  На The Geek Boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 21. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Дечки малку помош:

  А50, купен од Ледиком, верзија SM-A505F/DS.
  Моментално е на Multi-CSC OJM XSG (United Arab Emirates), верзија заглавена со мајски апдејт и нема понов.
  Има ли начин да му флешнам Multi-CSC OXM и да добие SEE регион, претпоставувам ќе повлече SEE заради СИМ картичката? Да барам последен фирмвер за SEE и да му флешнам преку Один? Да не го брикнам така...
  Знам дека можам да му флешнам без проблем друг регион од OJM, но сакам да му го сменам Multi-CSC на OXM...

  Screenshot_20190826-012803_Chrome.jpg
   
 22. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  558
  326
  5 ноември 2013
  Машко
  Некој со S9 дали со последниот упдејт доби night mode на камерата?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  Да, еве и една слика.
  20190823_213054.jpeg

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
 24. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  558
  326
  5 ноември 2013
  Машко
 25. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Нема друго чаре освен,да си ставиш мануелно софтвер.
   

Сподели

Вчитување...