1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,009
  615
  8 Август 2017
  Машко
  Не треба толку да се замарате за камерата, и јас не сум некој сликач, се знае зошто се зима флегшип.
   
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,303
  1,039
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ми треба предлог за држач за телефон за во кола што ќе издржи 200+ грама телефон. Не сакам да лепам метални дискови на телефонот така да други видови предложете.

  Исто ме интересира дали усб ц->3.5мм работи на Ноте 9?
   
 3. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,007
  1,568
  13 Јануари 2014
  Машко
  Зошто? Јас би рекол дека баш камерата е една од ретките работи ради кои се зема flagship. Перформанси и ќе добиеш и од телефон од 350-400е.
   
  The Geek Boy, psyside и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,203
  25,531
  4 Септември 2008
  Logic has left the chat
   
  The Geek Boy, SiPy` и на Enquito им се допаѓа ова.
 5. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,009
  615
  8 Август 2017
  Машко
  Можеби е до навика, но еве јас ретко сликам, немам ни Инстаграм, а ФБ ретко користам, повеќе за комуникација, поентата ми е да не го напињате дечкото за камерата, флагшип си има повеќе функции, кои ги немаш на телефон од 400€, како ваерлес чарџинг, почести апдејти, поголемо комјунити, подобар буилд квалити, побрз фингерпринт ридер, поквалитетен екран, подобар звук, како целокупен пакет. Но ете секогаш на камерата овде на форумот, па и општо онлајн, се дава најголем приоритет.
   
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,007
  1,568
  13 Јануари 2014
  Машко
  Од работиве што ги наброја, wireless charging, апдејти, комјунити, брз фингерпринт скенер и добар звук има и на поефтини телефони. Build quality и екран се обично на страната на скапите модели, иако има и поефтини телефончиња кои се сосема солидно направени. А ќе се сложам дека целокупен пакет нема да добиеш од поефтин телефон, за тоа се зема flagship.

  Прв е на форумов што се пофали дека се подновил, логично е тие што им е битна камерата да прашаат каква е. Мене не ме чуди воопшто.
   
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  858
  907
  2 Март 2011
  Машко
  Мора да е аппле корисник. Така ги учат, дека ништо не е битно.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  716
  519
  11 ноември 2015
  Машко
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,026
  2,294
  28 Јануари 2017
  Машко
  Вистина слабо ти оди со сликиве, очекувавме нешто како компарација на најтмод не две различни слики :hay:
   
 10. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  716
  519
  11 ноември 2015
  Машко
 11. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  139
  248
  24 Април 2007
  Женско
  Не се обесхрабрувај. Practice makes perfect.
   
  На Gumirano, The Geek Boy, DaVoRkNe и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,303
  1,039
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ништо чим не знаеш да сликаш мора да ми го предадеш телефонот. Извини такви се правилата. :/
   
  На mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  716
  519
  11 ноември 2015
  Машко
  Договорено.
  Изволте :D
  Note3 купен од Телеком 2013 ноември месец, до пред 3 дена се користеше активно, до ден денес нема сменето ништо по него, сеуште е со оригиналната батерија.
  20190828_003438.jpeg

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација

  20190828-004050
  20190828-004029
  20190828-004009
  20190828-004001
   
  Последна промена: 28 Август 2019
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,160
  6 Декември 2016
  Машко
  На светло ти е сликано, затоа нема разлика. Не е ни активиран најт модот на таква сцена. Пробај ако можеш на потемна, не ептен тотален мрак. Влез во зграда со незапалено светло, парк без бандери или така нешто.
   
  На The Geek Boy и BorisSapphire им се допаѓа ова.
 15. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,303
  1,039
  2 Јануари 2012
  Машко
  Фала со здравје да си го користам. ;D
   
  На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,203
  25,531
  4 Септември 2008
  На 2-те последни слики има разлика, штета што не се во фул резолуција, а иначе да пробај со пригушено светло пример само столна ламба во собата и штракни.
   
 17. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  716
  519
  11 ноември 2015
  Машко
  На Krk198, The Geek Boy, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  61
  53
  4 Април 2018
  Машко
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,203
  25,531
  4 Септември 2008
  Ај да не се мачиш : )

  Stock,

  1.jpg

  Night mode,

  2.jpg

  Stock,

  20190828_022427 - Copy.jpg


  Night mode,
  20190828_022547 - Copy.jpg
   
  damil, The Geek Boy и на goran_oh им се допаѓа ова.
 20. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,026
  2,294
  28 Јануари 2017
  Машко
  Сакаш да кажиш се поднове и ти?
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,203
  25,531
  4 Септември 2008
  Не, s10 plus e, поентата ми беше да прикажам колкава разлика прави кога се слика во потекло.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,303
  1,039
  2 Јануари 2012
  Машко
  На Ноте 9 не можам да ја најдам Samsung Pay апликацијата и на play store вика:This app is incompatible with all of your devices.

  Некој друг со ваков проблем и решение?
   
 23. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  473
  333
  22 Март 2016
  Машко
  Ја нема за мак...и да ја симнеш како апк пак џабе не работи тука.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  61
  53
  4 Април 2018
  Машко
 25. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,303
  1,039
  2 Јануари 2012
  Машко
  Пред да ми се инсталира апдејт ја имав апликацијата затоа и ме зачуди сега.
   

Сподели

Вчитување...