1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Borsa
Последна активност:
6 Јули 2020 во 23:22
Зачленет:
10 oктомври 2011
Мислења:
965
Допаѓања:
700
Поени од трофеи:
265

Следачи 2

Пол:
Машко
Локација:
Скопје
Занимање:
Машински дизајн

Сподели

Borsa

On your way to fame, Машко, од Скопје

Borsa последен пат беше виден (како):
Прегледува тема Оглас за копани карти - дискусија, 6 Јули 2020 во 23:22
  1. На профилот на Borsa сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  Машински дизајн
  Processor & Cooler:
  AMD Ryzen 5 2600 AM4
  Storage:
  500MB HDD + 256GB M.2 SSD
  PSU:
  Cooler master GX 550W
  RAM:
  16GB DDR 4 3200Мhz
  VGA:
  NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6GB
  Case:
  XIGMATEK
  Mouse:
  Everest Rampage SMX-R8
  Audio:
  SPEAKER DLS 2115
  Monitor:
  Benq GW2470
  Keyboard:
  EVEREST Rampage Multimedia GAMING CHIEF
  Motherboard:
  B450M-HDV R4.0
  OS:
  Windows 10
  Прекар:
  Боро
  Професија:
  Проектант
  Омилен цитат:
  „Come with me if you want to live“
  Музика:
  Се што е асално :D
  Видео:
  https://www.youtube.com/watch?v=xR0DKOGco_o
  Програмски јазици:
  c++
  Најчесто користени апликации:
  AutoCat, SolidWorks,SolidCAM,CorelDRAW