1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,589
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Зарем има усб кабли,кој неможат да полнат фаст?

  Извинете ама не сум упатен ич во кабливе.
   
 2. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  475
  332
  22 Март 2016
  Машко
  Дали ти полнеше со тој кабел па престана или нејќе да полни од старт со тој кабел?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,589
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Пред малце го земав,не сака воопшто да полни фаст,иначе си полни,али без фаст.

  Наместено е во сетинзи,да си полни фаст,проблемот е што немам друг кабел,за да пробам.
   
 4. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  475
  332
  22 Март 2016
  Машко
  Тоа е,до кабелот е.Јас си полнам со оригиналот и нема гајле.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,589
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Имам дома оргинал кабел од С7,ако му ставам USB Type-C to Micro,ке работи ли фаст?

  Иначе ке купам USB Type-C to Micro,ако ми работи нема потреба да купувам нов кабел.
   
 6. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  475
  332
  22 Март 2016
  Машко
  Искрено незнам,пробај.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,589
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Фала ти :)
   
 8. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,043
  1,092
  6 Декември 2016
  Машко
  Ќе полни фаст со адаптер за кабел од микро на усб - ц, под услов секако и тој кабел да е фаст.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,589
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Кабелот е од оргинал С7 и главата(полначот),девојками со тој си го полни С7 и си полни фаст,пошто немам оргинал од Самсунг тајп Ц,ке земав овој од пазар,од другар од тезга,гага ми го даде,ама не полни фаст,ке морам да земам адатеп за да го направам овој кабел оргиналниот во тајп ц.
   
 10. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,237
  991
  2 Јануари 2012
  Машко
  Има врска кабелот затоа прашував пред некоја страна кај може да се купи асален кај нас. Може и да полни кабелот ама да не сака да префрла податоци. Еве за од amazon https://plus.google.com/collection/s0Inv
   
 11. zelenko

  zelenko
  Gaining Experience

  178
  156
  3 Април 2009
  Кабелчето и те како игра улога во фаст чарџинг. Со с7 кабел и адаптер би требало да работи.

  Sent from my SM-G960F using Tapatalk
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,589
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Искрено кабелов и на поглед е многу чкарт,ептен е дебел,и некако чуден ми беше уште од кога го земав,ама викам ај да не го навредам(пријателот),сепак ми го даде гаге.
   
 13. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  183
  290
  15 oктомври 2013
  Машко
  Гарант е кабелот.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,589
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Фала ви дечки,ке земам додаток за тупе ц,да го направам кабелот,па ке пишам дали сум завршил работа.
   
 15. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,043
  1,092
  6 Декември 2016
  Машко
  Порачајте си од Али - Ugreen, Aukey или од поскапите Anker и спијте мирно. И Baseus исто се ОК, мада лично немам ништо порачано од нив.
   
  Tomislav96, zelenko и на The Geek Boy им се допаѓа ова.
 16. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,589
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Дечки земав од Анхоч додаток,и го направив усб тајп Ц,полначот од С7,и секако со оргиналниот кабел од С7,си полни фаст без проблем.Сепак проблемот бил,во кабелот кој не е наменет за брзо полнење.
   
  Последна промена: 25 Декември 2018
  На zelenko и kristijan_m75 им се допаѓа ова.
 17. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  183
  290
  15 oктомври 2013
  Машко
  Знае ли некој што инсталирал One UI да ми каже како да не се појавува Navigation Bar? Значи ко што си беше претходно, со слајд нагоре да се појавува и после некоја секунда да го снемува?
   
 18. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  478
  408
  12 ноември 2013
  А мене што прекина да ми полни fast Note8. Пробано со 2 полначи од Note8 и S6 и 2 кабли добри. На работа го полнам со type c адаптер од лаптоп и без гајле си тера на fast. Имате идеја што може да е проблемот?

  Испратено од SM-N950F преку IT.mk форум апликација
   
 19. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,043
  1,092
  6 Декември 2016
  Машко
  Проба да исклучиш и вклучиш фаст софтверски?
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  183
  290
  15 oктомври 2013
  Машко
  Со новиот апдејт е овозможено на Full screen Gestures, и не е толку лошо. Друга заприметлива работа е Night Mode, која значително ја штеди батеријата, иначе досега е стабилен.
   
  The Geek Boy, DaVoRkNe и на DrMTR им се допаѓа ова.
 21. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  511
  206
  9 Август 2018
  Машко
  Прашање, за тие што имаат One UI.
  Дали може да се вратат старите икони (или барем некои слични на тие) од Samsung Experience, бидејки новиве се некако, ко деца да ги цртале искрено.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  545
  749
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Пробај исчисти го портот од прашина. Со сим eject tool или некое друго тапо игличе. Type C портовите се затнуваат многу често. Исто така може ти е разлабавен конекторот на кабелот, и нема добар контакт.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 23. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  511
  206
  9 Август 2018
  Машко
 24. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  183
  290
  15 oктомври 2013
  Машко
  Мислам дека не може, бар јас не видов можност до сеа, да, и мене не ми се свиѓаат нешто посебно али јбг.
   
 25. gokica

  gokica
  Модератор

  8,390
  10,193
  13 Јуни 2009
  Јас останувам на ова старово дур се може. Ич не ме бендиса парадата на Самсунг со новиот дизајн. Жими еден најт мод кој ионака не е идеален. И ај да речеме работа со една рака.

  Иконите се ретерирање и некако ми наликува на сток Андроид ама уште повеќе на Ајфон. Посебно скролот низ отворени апликации. Ова е дефинитивно фејл дизајн.


  View: https://www.youtube.com/watch?v=84hXxMORK44


  Да биде комплетно.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...