1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  На Necromancer и bokiscout им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,037
  3,059
  2 Септември 2012
  Машко
  Позитивно искуство со Neso, од збор. :)
   
  На Necromancer и STEFF им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко
  +1 за @gremlin коректен и фер дечко, препорака за соработка со него
   
  На Necromancer и gremlin им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко
  +1 за @viksa86 уште едено позитивно искуство со веќе докажана личност,искрена препорака до секого за соработка...
   
  На Necromancer и shifty им се допаѓа ова.
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,214
  1,646
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  +1 за @cele_x фер и коректен, рамот си работи топ ...
   
  borcep, Oktar и на goce03 им се допаѓа ова.
 6. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  939
  1,280
  25 oктомври 2012
  Машко
  +1 за @Whisky Vishera, ептен позитивно искуство, договоривме зделка за цела конфигурација за брзо време. Би соработувал повторно, човек на место :)
   
  На borcep и Whisky Vishera им се допаѓа ова.
 7. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  806
  22 Април 2011
  Машко
  На Necromancer, shifty, omegaRED и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Џомба си е џомба :)
  +1 @omegaRED
   
  Necromancer, Oktar и на omegaRED им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,266
  2,618
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  На Necromancer и kirev им се допаѓа ова.
 10. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Позитивно искуство со @tomi. Човек од збор :) Го препорачувам за соработка :)
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Со здравје да си го служиш телефончето, исто така +1
   
  На Necromancer и Војвода им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко
  +1 за @uwemi, реализиран договор, фер и коректен момак. Го препорачувам за соработка...
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,179
  3,536
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Неколку пати сум размишљал да пишам на некој што се договарам у ниедно време, ама ај викам денес смартфони може спие ќе му титкаат мејлови/пораки не иде.

  Браво за ентузијазмот!
   
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,759
  4,313
  20 Февруари 2011
  Машко
  +1 за cele_x, све според договореното рам мемориите си работат тип топ. Препорака кон сите за соработка.
   
  gremlin, cele_x, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  324
  394
  18 ноември 2013
  Машко
  со мое доцнење се извинувам +1 за @KalEl средено без никакви проблеми :)
   
  На KalEl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  +1 за @Goce_MKD . Дури и ми покажа дека лаптопот трпи блесави комбинации со рамот :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко
  +1 за @gremlin уште една соработка,фер и коректна, секоја чест и секако препорака за соработка без размислување...
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,037
  3,059
  2 Септември 2012
  Машко
  Позитивно искуство со RocketMan , одличен дечко за соработка од збор. :mario:
   
  На RocketMan му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,086
  4,483
  4 ноември 2013
  Машко
  +1 damil
  уште еднаш фала ти на довербата!
   
 20. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко
  +1 за @RocketMan позитивно искуство и препорака...
   
  На RocketMan му/ѝ се допаѓа ова.
 21. damil

  damil
  On your way to fame

  669
  646
  2 Јануари 2015
  Машко
  Поштен и фер форумаш. Се уредно запакувано и испратено експресно брзо.
   
  На Jovan2389 и HardCorec им се допаѓа ова.
 22. KalEl

  KalEl
  Gaining Experience

  477
  72
  20 Август 2011
  Машко
  Оверклокер
  И јас ти се извинувам највеќе што заборавив да ти го дадам IO/shield-от првиот пат,па мораше да доаѓаш двапати :)
   
  На Enis-Phantom му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  324
  394
  18 ноември 2013
  Машко
  Нема проблем :)
   
 24. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,463
  1,908
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  +1 за @Enis-Phantom, човек со големо трпение и разбирање. Повторно би купувал од него.
   
  STEFF, Enis-Phantom и на borcep им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,431
  10,325
  13 Јуни 2009
  Многу пријатна продажба со @svetot. Сериозен, културен и љубезен човек. Препорачувам соработка.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...