1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа вашето компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CodeGen, 12 Септември 2014.

 1. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  490
  441
  14 Јануари 2016
  Машко
  74881501_518802002300140_3409423427012919296_n.jpg 75336379_2606258852754400_3193799357035970560_n.jpg
   
  На 123456, Avid, PC_GAMER и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  На it_boy, stefan166, Goran995 и уште 11 други им се допаѓа ова.
 3. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  244
  377
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
 4. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  126
  89
  25 Март 2017
  Машко
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  244
  377
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Тој ќе да е, добра цена. Да каже импресии Тоше ако има фора :)
   
 6. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  126
  89
  25 Март 2017
  Машко
  Го имам и јас истиот за парите е добар, единствена мана за мене е што нема опшивка околу рабовите и знае со тек на време да се оштети.
   
  На toshex и Goran995 им се допаѓа ова.
 7. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,161
  1,790
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не сум Тоше, ама го користев до пред некоја недела. Не е лош за цената, ама е прилично тенок, многу лесно се валка и многу тешко се чисти. Инаку за употреба е пристоен, посебно ако ти треба голем пад и не ти се даваат многу пари.
   
  На borcep и Goran995 им се допаѓа ова.
 8. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  65
  117
  5 Јули 2007
  biro.jpg
   
  На Zippo и Avid им се допаѓа ова.
 9. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  Супер си е.
  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  134
  61
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
 11. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  801
  709
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Тргни си го продолжиот кабел од парното.
   
 12. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  390
  407
  1 Јануари 2016
  Машко
  Толку беше тој распоред :) . Се установи дека се немало доволно плакари .
  Па сега место дрвото , книгите итн има плакари за жал :/
  П.С Сега ни радијаторот не се гледа а не стекерот :)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 13. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,884
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
  @Speedster ќе ја откриеш ли конечно цената за ова чудо? :)
   
  Speedster, mkextremer и на steelseries им се допаѓа ова.
 14. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  @Speedster

  Значи не си го исполнил WAF (Wife Approval Factor) факторот. Тоа е друже :)

  Топ е бирото иначе.

  Испратено од Pixel 3 XL преку IT.mk форум апликација
   
  На CBB_6 и Speedster им се допаѓа ова.
 15. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  390
  407
  1 Јануари 2016
  Машко
  Се изумив за цената да кажам 63 000 ден . Под таа цена се подразбира внатресна железна конструкција , дрвото обликување и негово фарбање
  Тоа е брат кога на своја рака си прајме работи пред да побараме дозвола од главните хахахаха .
   
  Последна промена: 22 ноември 2019
  На it_boy, Necromancer, D3N1EL и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  106
  82
  21 oктомври 2016
  Машко
 17. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,115
  600
  12 Април 2017
  Машко
  Не е лошо. Овој шо го има МКБХД се продава 5,000 како што видов јас така да супер си! И јас би фрлил 1000-че за тоа биро.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  244
  377
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Unpopular opinion:

  Ништо лично, ама само мене ли не ми се допаѓа бирото? Т.е ми се допаѓа и тоа како, ама за мене не би одговарало. Јесте да е футуристичко, ама тотално е неергономски со централното постоље, нема каде нозе да поставиш, ниту да протргнеш.
   
 19. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,161
  1,790
  13 Јануари 2014
  Машко
 20. kirems

  kirems
  Intern

  64
  38
  28 Април 2015
  Машко
 21. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  844
  2,173
  12 oктомври 2014
  Машко
  На Tozo8 и krashot им се допаѓа ова.
 22. kirems

  kirems
  Intern

  64
  38
  28 Април 2015
  Машко
  3.5na desno i 3.5 levo i cilindar 1.25

  Телевизорот е за од далеку има кревет одма до биро
   
  Изменето од модератор: 19 Декември 2019
  На incontempt му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  244
  377
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  :D:D:D

  Му кажа целосна диоптрија за да на крај му каже дека има кревет до бирото :D
   
  На -={K-O-R-U-N}=-, DonFrozex, Futurelakimens и уште 3 други им се допаѓа ова.
 24. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  150
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  :pos:

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. kirems

  kirems
  Intern

  64
  38
  28 Април 2015
  Машко
  Се гледа тро јорганот
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...