1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа вашето компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CodeGen, 12 Септември 2014.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,554
  4,910
  18 Септември 2013
  Машко
 2. sostius

  sostius
  On your way to fame

  215
  549
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  H500 e , од Нексио го купив.

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
  На Speedy и tupacan им се допаѓа ова.
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,085
  5 Декември 2009
  Машко
  Добив цени за нив, ми вратија во 12 вечерта , браво за Нексио. :)
  4570 за H500
  6090 за H500i

  Иста е цената и за црно - црвено и за бело.

  Здравје планирам од понеделник да го земам х500. Лагер вајда имаат штом ми пратија ценовник, мада ддком рекоа нареднава недела ке добиеле.

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На tupacan и architect им се допаѓа ова.
 4. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,515
  1,974
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Не работеле сабота, итно ми е малце :(

  Никој друг у Мк не продава NZXT?

  Или препорачајте слично, минималистичко куќиште.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 5. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  916
  734
  29 Март 2011
  Тоа доле е пга-478 со 1гб рам интел целерон 2.4 и фх5500 3х80 гб иде хдд

  Испратено од ЧипиЧан
   
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,085
  5 Декември 2009
  Машко
  Моментално кај мене. Ке ставам други слики во текот на денов. :)

  Flash on
  [​IMG]

  Flash off
  [​IMG]


  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На The_Witch_Hunter, bLaCk AnArChY, Speedster и уште 13 други им се допаѓа ова.
 7. Nokia

  Nokia
  Gaining Experience

  55
  51
  18 Декември 2009
  Прекрасно !
  Само со тие USB портовите од долната страна на масата, мислам дека малце вовлечени би биле многу подобри бидејќи вака може да ги „закачиш“ усб-ињата што се приклучени бидејќи штрчат од бирото. Ти се има случувано?
   
  На sostius му/ѝ се допаѓа ова.
 8. architect

  architect
  Unstoppable

  1,974
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Иди на ликов H500i | NZXT иди downloads и симни од листата CAM (софтвер за подесување на RGB лед).
   
 9. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,085
  5 Декември 2009
  Машко
  Ова е обичната верзија, без осветлување... :)

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,346
  1,086
  3 Декември 2008
  Машко
 11. SarevD

  SarevD
  Intern

  49
  6
  20 Јануари 2010
  Ова ми е моменталниот сетап, за некое време ќе има упдате со поголемо биро и подобар менаџмент на каблите. :):)
   

  Прикачени датотеки:

 12. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  901
  2,269
  12 oктомври 2014
  Машко
  Телефонот, по пропис, оставен на екран да се види јабуката...
  setting-himself-on-fire.gif
   
  На The Geek Boy, Futurelakimens, SmartGuru и уште 7 други им се допаѓа ова.
 13. SarevD

  SarevD
  Intern

  49
  6
  20 Јануари 2010
  хаха, сликата ми беше направена за интерна употреба, но случајно ја видов темата и ја постирав. За наредна слика ќе припазам да нема гризнато јаболко... :)
   
 14. sostius

  sostius
  On your way to fame

  215
  549
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Се мислев да ти кажам, сакав да ми е по ''на рака". Ќе терам вака додека не скршам нешто :)

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,085
  5 Декември 2009
  Машко
  Како што пишав, еве друг слики од куќиштето. Доста задоволен од куќиштето, со мала забелешка што нема 240/280мм на горната страна, туку само 120/140.
  Внатрешниот дел :
  [​IMG]

  Задниот дел, со малку несредени кабли, али тоа е за во 2 саат навечер. :)

  [​IMG]

  Ги извадив старите кулери од бирото што светеа црвено и ги ставив на местото на радијаторот од предниот дел.
  [​IMG]

  Бонус уште некоја слика од него. :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Поздрав.

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На peoni, turbiny, Vlad944 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 16. architect

  architect
  Unstoppable

  1,974
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Морам да прашам која е поентата на тие екстра кулери што ги стави покрај тоа што светат црвено. Ниту го исфрлаат топлиот воздух надвор ниту ладат нешто внатре :) Инаку супер е сетапот 10/10 :)
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  111
  88
  21 oктомври 2016
  Машко
  Предобро! Само да те прашам од каде ти е маус падот ? Барам ист таков , никаде не можам да најдам !
   
 18. krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,573
  24 Јуни 2009
  Машко
  Од кај китајците.
   
 19. sostius

  sostius
  On your way to fame

  215
  549
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
 20. sostius

  sostius
  On your way to fame

  215
  549
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Алиекспрес

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
 21. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,085
  5 Декември 2009
  Машко
  Да, не бркаат функција ништо, туку се ставени само за да светат, поради црвената боја во куќиштето.
  Инаку фала ти. :)

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 22. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,762
  2,110
  25 Март 2013
  Машко
  Друже сигурен си дека црвените кулери не го насочуваат воздухот накај другите два, кои пак го вадат надвор?
   
 23. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,085
  5 Декември 2009
  Машко
  Не дека буквално не бркаат работа.. Дуваат ладен воздух наназад, но мене ми е ставени пред се за да светат само. :)
  Здравје понатаму планирам да ставам AIO ладење, така да таму ле оди радијатор со 2x120mm.

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 24. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  слично вака,уназаден сум у последно
   

  Прикачени датотеки:

  • 5culX.jpg
   5culX.jpg
   Големина:
   755.8 KB
   Прегледи:
   202
  Necromancer, shifty, TATA_MATA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,072
  28 ноември 2017
  Машко
  Знам дека е несредено бирото, ама да ја споделам мојата горда IBM фамилија со вас:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На gocetan, dangthe, b.a и уште 18 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...