1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Speedster
Зачленет:
1 Јануари 2016
Мислења:
400
Допаѓања:
408
Поени од трофеи:
155

Следачи 1

Пол:
Машко

Сподели

  1. На профилот на Speedster сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Processor & Cooler:
  Intel® Core™ i7-2600K / Deepcool Ice Blade Pro V2
  Storage:
  SAMSUNG 860 EVO 250GB
  PSU:
  EVGA SUPERNOVA 650 G3
  RAM:
  Corsair Vengeance Low Profile CL9 2 x 4GB
  VGA:
  SAPPHIRE RX 580 NITRO+ 8gb X 2 ( CROSSFIRE )
  Case:
  ATX Midi Tower Case Deepcool
  Mouse:
  COOLER MASTER Sentinel III
  Monitor:
  Dell 24 UltraSharp Monitor U2417H
  Motherboard:
  GIGABYTE GA-Z77-D3H
  OS:
  Windows 10 Pro
  UserBenchmarks: Game 66%, Desk 82%, Work 60%
  CPU: Intel Core i7-2600K - 89.6%
  GPU: AMD RX 580 - 65.7%
  SSD: Samsung 860 Evo 250GB - 506.8%
  SSD: Samsung 840 Pro 256GB - 92.1%
  HDD: WD Green 1TB (2011) - 59.5%
  RAM: Unknown F3-1866C9-8GXM 04CD F3-1866C9-8GXM Kingston KHX2400C11D3/4GX 20GB - 56.2%
  MBD: Gigabyte GA-Z77X-D3H

  [​IMG]