1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,895
  26,221
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  A40 auto со google photos корекција на бои.
  20200424_110651-01.jpeg
   
  Luca Toni, damil и на krema им се допаѓа ова.
 2. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,151
  2,629
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ова е унаказадување на слика, не корекција, слободно не ја користи ич (google photos)
   
  Иванчо, NikolovskiM, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,948
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Galaxy A5 2017-Сликано со HDR

  20200424_155155.jpg 20200424_154949.jpg 20200424_154942.jpg
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,258
  2,759
  21 Јануари 2011
  Машко
  20200329_202945.jpg
  Матка 2
  А70
   
  На NikolovskiM му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,355
  992
  1 Јуни 2016
  Mi A3, Gcam

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Borsa, MartinK_2 и на Oktar им се допаѓа ова.
 6. NikolovskiM

  NikolovskiM
  Gaining Experience

  63
  107
  20 Април 2019
  IMG_20200416_110300.jpg

  IMG_20200423_125603.jpg

  Xiaomi Mi Mix 3

  Прва слика:
  - Црква „Света Троица“, Радовиш
  - Сликано на одличен сончев ден
  - Stock camera app, AI on, HDR on, no editing
  Втора слика:
  - ОУ „Киро Глигоров“, Капиштец (Скопје)
  - Сликано на делумно облачно време
  - GCam, enhanced HDR, no editing
  P.s. Сеа сфаќам дека увек фотката ми ја е*ат некои коли у долен десен агол :D
   
  Последна промена: 25 Април 2020
  На boban984, Futurelakimens, Borsa и уште 9 други им се допаѓа ова.
 7. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  618
  607
  26 Јуни 2012
  Машко
  Скопски фавели :)
  Сликано со А71, се на ауто но има мал crop на сликата.
  20200425.jpg
   
  На Daniel86, boban984, Futurelakimens и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,411
  867
  12 Април 2017
  Машко
  Дрвце (heavy edit, 48MP):
  [​IMG]

  Кафиќ (првиот ден ко ги затворија после 6, 12MP, Night Mode, миниатурен едит):
  [​IMG]

  Коа заврна снег во Гевгелија(12MP, Night Mode, без едит):
  [​IMG]

  Прв ден движење само до 4 часот(12MP, без едит):
  [​IMG]

  Мај догго(12MP, без едит):
  [​IMG]

  Се ова е сликано со 1+ 7T PRO, сите се со главната камера.

  Дур сега дознав дека SnapSeed не подржава повеќе од ~25MP.
   
  На boban984, xhktw, psyside и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S8 - Auto
  Локација: Вевчански извори.

  [​IMG]
   
  На Daniel86, boban984, goran_oh и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. NikolovskiM

  NikolovskiM
  Gaining Experience

  63
  107
  20 Април 2019
  IMG_20200425_123223-01.jpeg

  Xiaomi Mi Mix 3

  Плоштад „Македонија“, Скопје
  Сликано денес, раздвижување на сончев ден во време на Корона :)
  GCam, enhanced HDR, +HDR Scape ~20% и +Saturation ~10 во Snapseed
   
  Fatal1ty_, psyside и на Borsa им се допаѓа ова.
 11. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,228
  1,290
  2 Август 2009
  Redmi Note 8 Pro - on a cold and rainy night

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Постари слики: iPhone 5s

  Караџица - со најверниот сопатник

  [​IMG]

  Chilly стара работилница

  [​IMG]
   
  На Робсо, goranzoran, Pane-G и уште 9 други им се допаѓа ова.
 12. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  285
  166
  23 Февруари 2017
  Машко
  На Gumirano му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  784
  645
  8 Јануари 2008
  Машко
  [​IMG]
  [​IMG]
  iphone 11 pro
  Првата е Portrait Mode
  Втората е Nightshot
  Без едит.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Gumirano, psyside, Иванчо и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  340
  725
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200503_134508.jpg
  20200503_133537.jpg S10+
  Локација: Лескоец, Охрид
   
  Gumirano, boban984, HardCorec и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Местово плачит за базна станица :D
   
 16. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  340
  725
  15 oктомври 2013
  Машко
  За 5 Гига :D
   
 17. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,258
  2,759
  21 Јануари 2011
  Машко
  Базна станица Јасен
  А70
  20200503_155702.jpg
   
  На boban984, krema, damil и уште 4 други им се допаѓа ова.
 18. mackod

  mackod
  Intern

  22
  23
  28 oктомври 2016
  Ми Микс 3
  Локација: ЈСС Кичево[​IMG]

  Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
   
  На NikolovskiM и Borsa им се допаѓа ова.
 19. damil

  damil
  On your way to fame

  781
  827
  2 Јануари 2015
  Машко
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,895
  26,221
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Патот за козјак
   
  На goranzoran и damil им се допаѓа ова.
 21. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  599
  499
  14 Декември 2013
  Машко
  Mi 9T Gcam, Astrography mode.

  [​IMG]
   

  Прикачени датотеки:

  NikolovskiM, Kajsibebraat и на Скоти им се допаѓа ова.
 22. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,645
  4,133
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Sve na auto.
  IMG_20200504_113620.jpg IMG_20200504_113624.jpg IMG_20200504_113326.jpg IMG_20200504_113200.jpg
   
  StalkeR, Kajsibebraat, Tenny и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,455
  949
  1 Април 2012
  Машко
  Кој гкам е ова?
   
 24. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  79
  157
  5 Јули 2007
  IMG_20200430_142430.jpg IMG_20200430_145938.jpg IMG_20200430_151648.jpg IMG_20200503_103333_1.jpg IMG_20200507_141039.jpg IMG_20200506_093613.jpg
  Ѓорче кеј и Водно од Нерези нагоре
  Huawei P20, Auto
   
  xhktw, goranzoran, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  718
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  На Gumirano, Pane-G, xhktw и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...