1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,459
  28 Јануари 2017
  Машко
  Прилично неприроден хало ефект ко ќе се прекардаши со едитирање.
   
  На fuzzjaw, tupacan, StalkeR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Geek64

  Geek64
  Intern

  12
  17
  24 Декември 2018
  iPhone Xr
  Многу мал edit.

  [​IMG]
   
  На DennyMK, goranzoran, PC_GAMER и уште 8 други им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  Локација Данска?
   
 4. Geek64

  Geek64
  Intern

  12
  17
  24 Декември 2018
  Да.
  Кристианиа, Копенхаген, Данска
   
 5. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  иПхоне партали прави. :)
   
  DennyMK, Pane-G и на Geek64 им се допаѓа ова.
 6. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  294
  637
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200119_223608.jpg

  S10+ night shot
  Локација: Охрид
   
  На Draynor, DrMTR, Трајче Дрварчето и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Се нафучивте добра ганџа?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Се е во ред, но следниот пат тие бели безели рамки тоа батали оти вака делува како вештачко и направи со помалку едитирање како горните слики (ајфонот)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  208
  317
  12 Декември 2015
  Машко
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,216
  4,666
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S8 - Auto
  Локација: Вевчани

  [​IMG]
   
  На DennyMK, goranzoran, Иванчо и уште 18 други им се допаѓа ова.
 11. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Не за џабе Вевчани е држава во држава.

  Каков туризам би развил со сликиве... Па па па...

  Ко домашно нема нигде. Стави си на сликите тој еден стар македонски стикер за домашни производи.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 12. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,216
  4,666
  4 ноември 2013
  Машко
  Фала за идеава :D
   
 13. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,217
  1,862
  13 Јануари 2014
  Машко
  S10+, користен е Night Mode и минимално е едитирана фотографијата во Snapseed.
  Реално беше малку потемно отколку што изгледа, затоа има и noise, ама фотографирано е на температура близу нулата, се движевме со плус минус 120km/h, така да немав намера да пробувам пак.

  [​IMG]
   
  На farkizz, Pane-G, goranzoran и уште 17 други им се допаѓа ова.
 14. rubik

  rubik
  Intern

  7
  20
  20 Јули 2018
  Машко
  не едитувана, huawei p20 lite IMG_20190105_114149.jpg
   
  На ljupce, Pane-G, goranzoran и уште 15 други им се допаѓа ова.
 15. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,216
  4,666
  4 ноември 2013
  Машко
 16. rubik

  rubik
  Intern

  7
  20
  20 Јули 2018
  Машко
  Маврово :)
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  294
  637
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200209_170545.jpg

  20200209_174415.jpg

  S10+
  Локација : Охрид
   
  На Tunev, farkizz, DennyMK и уште 11 други им се допаѓа ова.
 18. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  294
  637
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200211_185417.jpg
  S10+ Night shot
  Локација Куба Либре Охрид

  20200211_195024.jpg
  S10+ Night shot
   
  На Tunev, Potop, Pane-G и уште 8 други им се допаѓа ова.
 19. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  20
  32
  26 Август 2019
  Машко
  Potop, Gumirano и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 20. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  294
  637
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200212_213702.jpg
  20200213_155223.jpg
  20200213_164254.jpg
  20200213_164101.jpg

  S10+
  Локација: Охрид
   
  На Tunev, GGTT1, Excalibur и уште 13 други им се допаѓа ова.
 21. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  294
  637
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200216_162155.jpg
  S10+
  Локација: Инекс Горица Охрид
   
  На Gumirano, fuzzjaw, DennyMK и уште 10 други им се допаѓа ова.
 23. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,027
  2,563
  21 Јануари 2011
  Машко
  20200219_142417.jpg
  A70
  Козјак
   
  На ARMac, Gumirano, DennyMK и уште 11 други им се допаѓа ова.
 24. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  71
  132
  5 Јули 2007
  IMG_20200220_165242.jpg

  Скопје - Градски Парк, P20 ауто
   
  На Tunev, ARMac, Gumirano и уште 14 други им се допаѓа ова.
 25. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  20200221_202555.jpg
   
  На Deksa, cgfreak, DennyMK и уште 7 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...